Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camping Franta - Chamonix

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...
 Nikon Z6III

Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!
 Recomanadare viniluri

Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...
 La multi ani @MariusEXxTREME!

Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...

Dimensionare putere centrala / ca...
 

Placa TV Jetway. Ajutor pt driveri!!!

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
crocus

crocus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 01.12.2001
Am cumparat de cateva zile o placa TV Jetway JW-TV 878 pe slot PCI, de la UltraPro Computers. Problema este ca nu merge de nici o culoare in Win 98, cu driverii care sunt pe cd-ul de instalare, desi windozu o vede, la fel si biosul, fara aparitia vreunui conflict de IRQ sau altceva. Am incercat sa iau driverii de pe situl de la jetway.com.tw, insa fara nici un rezultat pentru ca nu le functioneaza nici un link. In XP merge cu driverii de 2000, insa imi reseteaza compu atunci cand inchid aplicatia tv, iar pe cd nu exista driveri pt XP. Ma puteti ajuta cu vreo adresa de download pt driverii de 98 sau XP sau vreo sugestie de remediere a problemei (alta decat sa arunc plaka pe geam)??? Va multumesc. :help:

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,722
  • Înscris: 26.11.2001
Care este numele ChipSet-ului placii ?
Vezi ce scrie pe el!

#3
crocus

crocus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 01.12.2001
Chipsetul placii este "Conexant Fusion 878A" iar pe pcb-ul placii mai scrie "878 TV rev. C" (asta tine de revizia placii, nu de chipset). Multumesc pt intentia de sprijin.

#4
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
Incearca driveru de la www.iulab.com, numai ca s-ar putea sa ramai fara telecomanda... Cat despre aplicatie, itzi recomand cu caldura www.borgtech.org. Eu am un wayjet ;) tot pe 878 si merge cu dirverul de la iulab.

#5
crocus

crocus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 01.12.2001
eXecu7or-> multumesc pentru sugestii. Problema se pare ca nu sta cu siguranta in driveri, asa cum am crezut eu, ci in aplicatia tv. Cu Borg TV tunerul merge, intr-adevar, indiferent de driverii pe care i-am instalat. NU merge insa absolut deloc cu aplicatia de pe cd-ul livrat de fabrica, mai exact aplicatia TV aferenta tunerului nu reuseste sa initializeze bus-ul PCI in win98. Problema noua e ca Borg TV furnizeaza in win98 o imagine de o calitate mai proasta decat aplicatia originala a tunerului, atunci cand functioneaza in XP (unde imi reseteaza sistemul, cand o inchid). Oricum, e un inceput... Daca mai are cineva vreo sugestie e bine venita.

#6
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
bTV are o gaselnita legata de contrast si nu merge sub XP (lucky me 98 ;))... asta e. Daca ai procesor, atunci du-te la www.dscaler.org si o sa iei, zic eu, cam cel mai tare prog. de deinterlace de pe net...Oricum, sper ca ai incercat bRemote...

btw eu am acelasi Conexant Fusion Rev. C pe "Wayjet" al meu

#7
crocus

crocus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 01.12.2001
In realitate placile noastre sunt manufacturate de kworld (www.kworld.com.tw) care le vinde cum si pe unde poate, indiferent de marca. Din pacate driverii sunt destul de prost facuti, cel putin cei VxD, si de aici o serie de probleme, chiar si atunci cand iti reuseste instalarea (nu merg unele functii, motion capture, fine search etc.). Am sesizat si eu ca Borg TV nu functioneaza sub XP, desi la lansare executabilul iti afiseaza imaginea primului post din banda. voi incerca si DScaler, pentru ca procesor ar fi (1,4 GHz) si revin diseara cu amanunte. Danke schon.

#8
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
Ai incercat cu driverele de la A corp? Stai sa ma uit daca merg pe 878 ... pana atunci uitatzi-va shi voi aici ... ca la mine vad ca nu mere acorpu' ... adica mere k un kur

http://www.acorp.com.tw

link direct pentru xp/2k erea trecut aici:

http://www.softnews....highlight=acorp

#9
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,063
  • Înscris: 26.11.2001
Am aceeasi placa ca si tine Crocus si sub Xp am luat ultimele drivere+aplicatie de la Kwolrd, http://www.kworld.co...forwin2k_XP.zip si merg ireprosabil, intelegi, ireprosabil.

Cu driverele de 2000 pe XP aveam uneori reset-uri, acum am si uitat de probleme.

Greets,
Speedo

#10
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
Siteul kworld nu merge...

#11
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,063
  • Înscris: 26.11.2001
Mie da, chiar multumitor, 11K/s.

Greets,
Speedo

#12
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
Bai, Kworld chiar nu merge, nici linku' din forum, nici altundeva. I-am dat chiar search cu google si nu vrea,  nu intra...

Poate pui si tu driverii aia altundeva, ca tare am si io nevoie de ei (poate si aia de 9x)

thx

#13
crocus

crocus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 01.12.2001
Nici la mine nu vrea deloc sa mearga KWorld. Si mi-amintesc ca si prima data cand am vrut sa iau driverii pt XP, tot nu mergea. Ori au aia traficul enorm, ori providerii nostri au ceva probleme cu serverele din asia, habar n-am. Ma alatur celor care doresc un link pt driveri. 10 x man...

#14
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,063
  • Înscris: 26.11.2001
Acum nu merge, hmm.
Am driverele+aplicatia acasa, asa ca daca nu uit poate le postez undeva, sa vad unde, ca au cam 12MB parca.

Greets,
Speedo

#15
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
te ajut io mah ... da un pm ... sau da-le pe mail daca potzi la [email protected] ...

sa nu fie la tine problema de trafic, k la mine mere ...

#16
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,063
  • Înscris: 26.11.2001
Acum merge si link-ul, dar pentru orice eventualitate am urcat driverele + aplicatie pentru XP si ME pe ftp-ul B al SN-ului, probabil doar pentru 3 zile, ca sa nu ocupe spatiul degeaba.

Viteza n-o sa fie excelenta dar macar constanta.

9X,ME
XP

Greets,
Speedo

#17
stebro82

stebro82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.05.2004
vad ca sunteti destui cu jetway si am si eu o mare problema :
imi face conflict cu NAV  adica in ce consta conflictul imi mere tot bine numai ca in aproximativ 5 minmi se stinge sunetu ca si cum as pune mute iar daca dau mute si unmute isi revine pt inca 4-5 min uneori si mai putin.
daca scot din msconfig toate cele 3 chestii care si le baga NAV-ul atunci nu imi mai face problema dar raman fara protectie la calc.
am gasit odata pe net dar nu mai stiu unde niste screen shots care aratau pas cu pas cum sa instalez placa tv dar nu le mai am si nu le-am mai gasit.
poate ma puteti ajuta si pe mine!!!'
precizez: la toate NAV urile face asta eu am NaV 2003 am win xp  imi mere tot perfect in rest la placa ma refer si cam atat .......
helppppppppppppppppppppppp!!!!!!!!!!!!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate