Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu se mai gasesc e Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...

Dispar punctele de restaurare la ...

cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...
 Achiziție telefon nou.

Picurare in AC?

Huawei GT4 46mm afisare altitudin...

Cine produce AC Tesla?
 Toyota CHR -modelul 2024

Recomandare lanterna frontala

Meciuri euro cu comentariu in eng...

Dop furtun evacuare condens combi...
 Ce poze faceti?

Durere penis

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...
 

Lansare "totteren Porsche Cayenne" versiunea 3

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
A treia versiune a modelului totteren "Cayenne", echipat cu un motor in sase cilindri, se va face in noiembrie. Noul autoturism, intitulat "Cayenne" va avea un pret de 47.592 euro /52.351 dolari/, fata de 60.000 euro /66.000 dolari/ modelul "Cayenne S" si de 100.000 euro /110.000 dolari/ varianta "Cayenne Turbo". Motorul va avea o putere de 250 cai putere, cu 19 mai multi fata de modelul original, pe care il foloseste in prezent Volksvagen, pentru model concurent - "Touareg".

#2
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
[ http://www.edmunds.com/media/2002/geneva/porsche.cayenne.f34.500.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ca o parere pur personala, cred Porsche ar trebui sa lasa allroad-urile pe mana cui se pricepe...

Parca ar fi un Carrera dupa un tratament intensiv cu steroizi...

Sau cine stie? Poate ca ma insel...  :(

#3
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Sincer, dupa o asemenea miscare, ceva care mi-ar displace mai mult nu ar putea sa fie decat un Ferrari 4x4 cu forma de H2 :(
Mai bine, ramaneau la ce a transformat Porsche in legenda...
Dar cred ca in spate e si mana Volksvagen-ului... Parca erau patronii de la Porsche, nu?

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Cayenne in mare parte este pe sasiu de Touareg... s-a schimbat putin aspectul si total motorizarea :drac:

#5
Azzido

Azzido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 24.02.2003
Touareg-ul mi se pare mult mai reusit. Cred ca Volkswagen a facut o mare greseala bagand Porsche pe piata SUV-urilor.

#6
Toranaga

Toranaga

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 372
  • Înscris: 04.08.2003
Pana de curand si eu eram de parere ca Porsche trebuia sa-si vada de-ale lui si sa lase SUV-urile in grija celor care se pricep...
Acum vreo 3 saptamani am avut ocazia de studia unul mai indeaproape, in Busteni, inmatriculat in Romania, bineinteles.
Mi-am schimbat total impresia initiala... pentru fanii Porsche, dar carora nu le plac SUV-urile celorlalti producatori cred ca este alegerea cea mai buna. Este un model absolut superb, chiar daca prejudecatile noastre ne fac sa strambam din nas si sa ne gandim la Carrera

#7
vstef

vstef

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.09.2002
si eu am vazut in realitate un Cayenne S, arata a Porsche iar versiunea de top atinge suta in 5.5 secunde. Cam astea au fost chestiile pe care au vrut ei sa le combine... totusi, VW got the better SUV overall.

#8
Toranaga

Toranaga

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 372
  • Înscris: 04.08.2003
Mda, n-am ce spune in privinta Tuareg-ului, mai ales ca a inceput sa-mi placa de cand imi tot trimit astia de la Porsche Romania Pliante de prezentare...doar, doar l-oi cumpara.. Deocamdata raman cu Tico :P

#9
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Porche e masina stilata , cel putin asa ai impresia cand te uiti la un Carerra.

Cand auzi de Porche te gandesti mai mult la o masina pe care o detine cineva care are bani si vrea sa agate gagici.Dar cand te uiti la noul model Porche Cayenne .. zici ca e o masina de familie ..cu porbagaj mare .. exact facuta pentru picnic.

Parerea mea .. mare greseala au facut !

#10
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Acum depinde...asa cum se stie ....porche e stil pentru cei cu bani...sa gindim un pic constructiiiiiv....cei cu bani nu isi persmit sa bage Carrera prin toate vagaunile...asa ca...cei au spus cei...de la fabrica...sa le dam una pe care sa o foloseasca si acolo!

#11
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Ok Aiwaman, poate ai dreptate... Dar de ce naiba nu au masinile astea "de teren" niste bari dintr-alea cromate sa poti sa tavaleshti muntii cu ele? :P  Un troliu dintr-ala sa poata sa ridice greutatea masinii de 2 ori... Sau macar un aspect adevarat de masina de teren? :D
Asta m-a deranjat pe mine si la Cayenne si la Tuareg... Ca arata de parca s-a jucat un pusti cu masini normale si le-a pus roti mari si le-a marit un pic :)
Ceva agresivitate... Chiar sunt curios cu ar arata cun Cayenne preparat pentru un raliu tot teren :)

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
aduce putin a monster truck :) de asta arata putin aiurea...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate