Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce poze faceti?

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82
 kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...
 Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro
 Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!
 

Pret detector

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
kozaur

kozaur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.08.2003
Luna trecuta mi-a adus un prieten din USA un detector Cobra, asem cu cel din poza. Era 99$, dar a prins reducere la 85. Fac saptamanal multe drumuri prin tara si ma tot taxau de obicei in localitati. Acum e misto, deci fara probleme il vede din timp si ma atentioneaza. Interferente? Da dar putine si nesemnificative, daca setezi pe "oras" le filtreaza dar nu are rost caci nu sunt f. multe. In general pe langa sedii de taxi, politie, etc...
Concluzia: merita! :OK:  :OK:  :OK:

#2
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,649
  • Înscris: 28.11.2001
care poza?

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
apreciem grija ta de a ne arata si poza... se vede cam aiurea, dar e bine ca se vede :ciocan:

#4
horatzica

horatzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 20.03.2002
Ai grija totusi sa nu te prinda cu el ca iar le cotizezi.

#5
Ilussion

Ilussion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 23.03.2004
Din cate stiu Cobra dau rateuri cu kilu',sau te anunta cand nu mai potzi face nimic.Ma mir ca esti multiumit de el.Probabil is ca si Daciile: 1 din 10.000 e ...acceptabila :) Totusi...cu cat la ora l-ai testat in oras(ca sa fie si util) 70? 80?

#6
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
si ce marci ar fi mai bune ?Bel, Whistler ?Ce modele ?

#7
Ilussion

Ilussion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 23.03.2004
Whistler ar fi o alegere buna,cel putin asa cred(desi pretul e ...un picutz...piperat)

#8
daf_kobebenz

daf_kobebenz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.02.2004
Faina poza!Sa ii urmezi sfatul la Horatzica!

#9
bmcdro

bmcdro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 06.11.2003
daca aveti ceva care depaseste 160km/h nici sa nu va ganditi sa va luati ceva mai jos de un bel sau whistler. am avut si cobra 2 modele si diferenta este fantastica . daca as fi pastrat cobra nu as fi avut timp sa incetinesc la multe radare care le am evitat lejer cu bel

#10
Ilussion

Ilussion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 23.03.2004
corect.dar...intre un bel si un whistler...nu stiu pe care as alege.am un prieten care are un whistler de buzunar(cu baterii),e f multumit de el,dar a dat dublu(daca nu triplu sau chiar mai mult) fata de pretul unui"Cobra".Voi cam cati bani ati dat pe ele?Dar cu montajul(ati dat gaura in spoilerul dfin fata)?

#11
Ilussion

Ilussion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 23.03.2004
dar ....repet: cu cat ati mers in oras ca sa fie utile(majoritatea radarelor is in localitati) si deci,cred ca nu mergeti cu 160 la ora ,orice naspet de sat ar fi el...(poate si "cobra" sa fie bune la viteze mai mici,cine stie?!)

#12
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,524
  • Înscris: 05.06.2002
io am un cobra 9220 si sunt foarte multumit de el, probabil am nimerit un model mai bun. in linie dreapta a detectat radarul si de la 4 km, cand e postat dupa curbe cam de la 500m. alarme false da relativ putine si mai e fain ca are avertizare vocala si multe alarme false nu le bagi in seama ca nu sunt in banda in care lucreaza radarele politiei di romania, adica banda K.

#13
bmcdro

bmcdro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 06.11.2003
bel este cu o clasa peste whistler. si poate nu atat de mult la raza de actiune cat la filtrarea alertelor . cobra e pe la jumatate la amandoua aspectele. eu nu zic ca nu ti le detecteaza si cobra. eu am mers vreo 4-5 luni cu cobra si nu am luat nici un radar. si am mers si cu 130-140 in oras . dar au fost cateva situatii in care daca mai intarziam o sec cu franarea ... eram pa . ori cu bel ... ma plictisesc eu cat de mult merg cu 60 la ora pana intalnesc radarul. merg relaxat cu orice viteza si imi tin ochii pe drum cu maxima atentie in loc sa ma uit dupa radare pe stanga si pe dreapta. recomandarea mea - daca banii nu conteaza - bel - cu cat mai scump cu atat mai bun . iar daca va mai uitati si la bani nu e rau nici un whistler .. dar in nici un caz modelele de 100 de $ . ca atat cat dai atat fac . daca nu intentionati sa depasiti 100 la ora in oras .. merge si un cobra dar sa fiti cu piciorul pe frana puternic cand croncane .. ca altfel s ar putea sa regretati.
sunt si eu curios daca e cineva din politie pe forumul asta . de la circulatie mai ales . ma interesau ceva detalii tehnice :D

#14
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,524
  • Înscris: 05.06.2002
pe mine cobra asta ma anunta cu destul timp inainte, ma plictisesc si eu pana ce intalnesc radarul, am timp sa reduc si de la 17-180 pana intru in raza vizuala a radarului. pe bune. ma mira ca intalnesc pe multi care sunt multumiti de ele si nu prea. probabil am avut bafta si am nimerit un model sau un exemplar mai bun, mai calibrat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate