Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

instalare usbwlanstick wg111v2

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
crashbandicoot

crashbandicoot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.09.2005
salut la toata lumea!

apelez la ajutorul dvoastra pentru ca, virgula  ca incepator nu mai stiu ce sa fac.
dupa ce mi-am schimbat locuinta am pierdut primul wlan stick si hdd s-a stricat. mi-am cumparat alt hdd si un nou stick de la netgear wg111v2.
am instalat suse10.1 cu kernel source, c/c++, si wlantools.
pentru acest stick am incercat sa activez driverul cu ndiswrapper, dar nu mi-a reusit nici cum, dindu-mi eroare tot timpul ca nu poate sa scrie linia 144 din programul respectiv iar dupa cum am inteles pe diferite forumuri nu ar functiona stabil cu ndiswrapper. am incercat cu google sa caut ceva ajutor pe net (mentionez ca engleza pentru mine este destul de "straina"). pe niste posturi germane am gasit ceva: cipul din usb wlan stick este compatibil cu realtek si acesta ar fi driverul:
rtl8187_linux_26.1010.0622.2006.tar.gz  dar nicaieri nici un how to cum ar trebui instalat

cum se instaleaza acest driver habar nu am dar am incercat cu metoda celor 3: configure, make si make install. la configurele imi spune ca nu gaseste nimic iar la make imi da tot timpul warning mesage. cu, comanda  lsusb stickul este recunoscut de catre suse.
daca m-ati putea ajuta cu vreun how to sau cu vreun sfat cum ar trebui sa instalez acest driver v-as ramine recunoscator.

multumesc

crashbandicoot

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate