Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Update BIOS = Calculatorul se blo...

Maimuta si Negru

Chiar nu mai suntem in stare sa f...

Soluție de supraveghere ieft...
 1 capatana de usturoi pe zi, pune...

Latenta uriasa la laptop cu i7-12...

Unde se afla acest local ?

Activitați extracurriculare ...
 Sprayul de muste RAID nu mai func...

Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...
 Hamsie si Capelin prajiti in tiga...

Seat Leon FR !

Facultatea potrivita pentru softw...

Upgrade CPU --> upgrade RAM?
 

hard disk pe aparat foto?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
aLLLx

aLLLx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 15.07.2006
Am un aparat foto digital SONY MAVICA MVC-FD92, cu unitate floppy. Vreau sa stiu daca in locul unitatii floppy pot sa pun un hard disk de laptop. :death:

#2
mister_rf

mister_rf

    freelancer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 22.10.2002

View PostaLLLx, on Jul 23 2006, 13:40, said:

Am un aparat foto digital SONY MAVICA MVC-FD92, cu unitate floppy. Vreau sa stiu daca in locul unitatii floppy pot sa pun un hard disk de laptop.
Nu. Desigur ca nu se poate...  B)
Dar aparatul are si slot de memory-stick...

Quote

SONY MAVICA MVC-FD92
An upgrade of Sony's MVC-FD87, this model boasts an 8X optical zoom (a substantial bump up from the FD87's 3X zoom) and dual media support. Now, in addition to 1.44MB floppy disks, you can save images on Sony's tiny Memory Stick media, which comes in capacities up to 64MB--a useful feature if you take lots of shots at the camera's highest resolution. If you want to hand someone a few of your shots on a floppy, an internal copy function lets you transfer images from the Memory Stick to a floppy (or the other way around). Other improvements include a slightly higher resolution. Like the FD87, the new model has a true resolution of 1.3 megapixels, but through interpolation you can shoot at up to 1.6 megapixels (or 1472 by 1104 resolution).

[ http://pcworld.com/reviews/graphics/50146-20299b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://www.steves-di...views/fd92.html

#3
tehnics

tehnics

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 30,881
  • Înscris: 01.11.2005
Din pacate nu ai cum sa adaptezi hdd de laptop.

#4
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,719
  • Înscris: 29.03.2006
Cred ca sunt probleme cu formatul fisierelor si controlerul.

Edited by loock, 23 July 2006 - 13:20.


#5
aLLLx

aLLLx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 15.07.2006
multumesc pentru raspunsuri, ma gandeam ca inventez eu roata acum :blush:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate