Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...

Dispar punctele de restaurare la ...
 cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...

Achiziție telefon nou.

Picurare in AC?

Huawei GT4 46mm afisare altitudin...
 Cine produce AC Tesla?

Toyota CHR -modelul 2024

Recomandare lanterna frontala

Meciuri euro cu comentariu in eng...
 Dop furtun evacuare condens combi...

Ce poze faceti?

Durere penis

Sticker ciudat pe cutia aerului c...
 

2003 Hummer H2

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,914
  • Înscris: 24.06.2002
Well mult asteptatul H2 a fost lansat de GM de citeva luni bune pe piata. O masina foarte controversata, iubita de unii pina la fanatism, insa pe atit de urita  si injurata de altii, in special de posesorii de Jeep-uri. :(
  Personal, imi place mai mult decit H1, arata mult mai sport acum si este si mai confortabila. :cool:
  
Voi ce parere aveti de H2. aproopo, In Ro au aparut ceva exemplare H2 pina acum?

Iata si citeva specificatii:

Price range : 49,270 - 83,000 USD
Engine: Vortec 6000 V8 6.0 liter with cast iron block, cast aluminum cylinder heads,
sepquential fuel injection
Drivetrain: front-engine, full-time 4WD
Transmission type: 4L65-E 4-speed auto
Horsepower : (est.) 316@5200

[ http://www.elcova.com/h2/terryh2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
root

root

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 06.05.2002
Am vazut o emisiune cu ea pe DSF. Si mie mi se pare mai fain decat H1, e mai rotunjit, nu e chiar asa facut din topor ca H1. Din ce am vazut la TV (a trebuit sa precizez ca iar imi sare arty in cap) se comporta la fel de bine in teren accidentat ca si predecesorul sau. Si n-au iertat-o deloc nemtii aia de la DSF, mi-era mie mila de ea cand vedeam pe unde o baga...

#3
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
MASTERBOY...cu asta ai facut cel putin 2 fani (de aici de pe forum) fericiti!
Multam fain!

#4
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,914
  • Înscris: 24.06.2002
Np Aiwa, si mie imi place la nebunie, insa pretul ma intristeaza putin :(
Oricum, Grand Cherokee arata ca o jucarie pe linga H2 :)
Adtzanu, la teste din astea te refereai?
[ http://www.elcova.com/h2/potmjuly2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
Alexandru

Alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 28.11.2001
wow , super masina , si sincer ma asteptam sa fie mai scumpa ......
un Land Cruiser este ~54,000$

#6
root

root

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 06.05.2002

Quote

Originally posted by Masterboy
Adtzanu, la teste din astea te refereai?

Cam asa ceva.

#7
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
@masterboy - Pe mine chiar m-ai facut FOARTE fericit... Daca ai cumva si pozele intr-un format mai mare (cat mai MARE) ar fi super...
Eu pana acum am fost in extaz pe langa vreo 3 exemplare in RO - Negru / Rosu / Galben. Nici unul nu era cu numar de RO ci de State. Dar sigur e unul cu numar de RO - patronu' de la FC Brasov (dc nu ma insel).
Dpdv-ului unuia care doar viseaza deocamdata la asemenea masini, pretzul nu mi se pare mare (e un pic mai scump decat un alt 4x4 si MULT mai serios).
Am vazut pe site-ul H2 ca sunt 3 variante... Favorita mea e Adventure Series... Dar nu am vazut daca are troliu...

#8
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Da daca ai poze si poti face o arhiva cu ele...cred ca toti fanii vor fi supermultumiti!

#9
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
Eu sunt fan de ceva ani, exemplarul asta mi-a placut si era de vanzare acum vreo 2 saptamani

Attached Files



#10
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
Vazut din fata

Attached Files



#11
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,064
  • Înscris: 26.11.2001
Este disponibil si in RO, deja a fost testat. Pretul este surprinzator mai mare ca in USA, daca acolo incepe de la 40.000USD si ajunge la 50.000 si ceva, in tara la noi el urca pana la ametitoarea suma de 80.000USD, ceea ce nu se justifica sub nici o forma, dupe spusele celor care l-au testat.

Suspensia spate are o configuratie noua, care face ca rotile sa nu mai fie independente, penalizandu-se evolutia masinii in general si in special pe teren usor denivelat si sosea, iar in teren accidentat crescand disponibilitatea de a trece peste ravene si teren foarte reliefat datorita suspensiei dure de pe spate.

Overall, o varianta lite a lui H1, care ramane cel mai bun pe categoria lui.

Greets,
Speedo

#12
ALexu4um

ALexu4um

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 521
  • Înscris: 19.04.2003
Am vazut un H2 cand au fost cursele legale la bucuresti acum vreo luna parca si era cu numar de state si pe el era imprimat MOUNTAIN DEW( era al lor cred).Super tare ce era mai ales cand am vazut cum urca dealurile alea de acolo de la VITAN (de pe langa Dambovita).

#13
Mi_

Mi_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 13.07.2002
Ce stiti, armata SUA va achizitiona în masa si acest model? Sau ramân pe cel vechi?

#14
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
Man, H2 este un H1 modificat special pentru public, nu pentru armata.

H1 a fost special facut pentru armata USA, si la inceput nu era disponibil pentru public. Insa Arnold Schwarzenegger a vazut din elicopter trei Hummer-e care mergeau pe o sosea, si i-au placut mult de tot si-a dorit si el unul, si cam asta e povestea de au inceput sa fie vandute si la public, daca nu ma insel...
BTW, Arnold are si tanc, cumparat din Austria parca, tara sa de origine, asa ca nu va mirati de chestii din astea :)

#15
Mi_

Mi_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 13.07.2002
Ok, am înteles, multumesc de lamurire.

Reformulare: care va fi succesorul lui H1, pentru armata SUA?

#16
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
Pai nu cred ca e nevoie prea mare de un succesor, atat timp cat Hummer-ul actual se descurca de minune. Variante modificate in continuu se vor tot produce pentru armata, dupa necesitati.
Am vazut pe Discovery un test, filmat, in care se detoneaza o mina sub masina, aceasta este destul de avariata, dar ocupantii (manechine) sai nu sufera rani grave.

#17
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,064
  • Înscris: 26.11.2001
Am vazut pe CNN, in Iraq, cum echipau soldatii americani Humvee-urile impotriva minelor, incarcau saci cu nisip pe podeaua masinii si chiar si sub scaun, stateau mai inghesuiti da erau protejati de orice fel de mina mai puternica.

H2 nu este pentru army, only public release.

Greets,
Speedo

#18
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
CORECT...uite fanii unde erau:)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate