Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

indicatoare benzina si temperatura cazute

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
gciubotariu

gciubotariu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 05.09.2004
Salut!
Poate a mai intalnit cinva problema asta.
Am un Passat de vreo 20 de ani care merge impecabil si acum, o singura problema am si aia doar cand merg mai mult cu el pe caldura (adica vreo 25-30 de grade afara).
Simultan inceteaza sa mai functioneze indicatoarele de nivel benzina si cel de temeratura apa radiator.
Problema inceteaza cand se raceste masina (15 grade).
Unii mi-au zis ca este o mufa care nu sta bine infipta sau o intrerupre pe traseu, dar am verificat si nu are nimic!
Nu stiu ce sa-i mai fac!
Are cinvea vreo idee?

#2
butysoft

butysoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.06.2005
Da este foarte probabil sa fie un contact imperfect la mufele din bord
Vezi ca se gaseste spray contact la magazinele de electronice (Str. Maica Domnului daca esti din buc)
scoate bordul si da cu spray contact pe toate mufele si conectorii.
Atentie sa nu bagi spray si in bord, doar mufele si conectorii!

Daca nici dupa asta nu se rezolva, identifici circuitele care duc spre sondele inculpate si cauti si mufele de la capatul celalalt.

Daca nici asa nu se rezolva iti recomand sa te duci la un electrician, se misca mai repede si probabil stie ce face(sper...)

Edited by butysoft, 20 November 2006 - 14:55.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate