Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Seat Leon 1.9 TDI 100CP de la Alto Syncro

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Dionian

Dionian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 27.06.2005
Salut tuturor

am cumparat si eu un Seat leon 1.9TDi 100 CP tot de la Alto Syncro....dar din pacate inca nu sunt proprietarul ei.....am platit avansul pe data de 14 februarie....si nici pana in ziua de azi nu am intrat in posesia masinii.....turbez nu mai pot

voi cat ati asteptat?

....ma tot amana cum ca ar fi la Unguri si nu poate intra in tara din cauza inundatiilor.....nu prea imi vine a crede dar ce pot sa fac....

cum e masinuta....cineva care poseda una la fel imi poate spune mai multe.....sfaturi ceva....
am cumparat-o fara a face un drive test cu ea pentru ca nu aveau pe nicaieri motorul asta la drive test....sper sa nu fi facut vreo alegere gresita

#2
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
care e termenul maxim de livrare trecut pe contract?

#3
Dionian

Dionian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 27.06.2005
10 saptamani.....dar mi-au spus ca e imposibil sa astept atata :)......ca o sa vina mult mai curand de 2 luni.....ca o sa dureze cam u luna jumate....

#4
Iubiriță

Iubiriță

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006
Mă gândeam că eşti deja in show-room şi faci scandal monstru. Asta dacă ai contractul de partea ta.

#5
Dionian

Dionian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 27.06.2005
azi nu .....dar maine sunt la ei.....macar ma mai descarc si eu :).....ca masina oricum ajunge cand i-o veni timpul.....

#6
GeorgeB

GeorgeB

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 08.11.2002
pai daca ti-a trebuit seat :P

si OT : ai clauze de penalitati in contract? ca daca nu ai mumu :) primesti

#7
Dionian

Dionian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 27.06.2005
nu stiu ce ai primit tu cand ti-ai luat masina....dar eu cu siguranta nu o sa primesc mumu GeorgeB :))

#8
GeorgeB

GeorgeB

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 08.11.2002
pai asta e diferenta :lol: eu mi-am luat masina livrata in 2 saptamani :)

vezi ce zice in contract .

#9
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,151
  • Înscris: 09.09.2003
daca mai ai de dat vrun ban fa nazuri sa-ti dea alarma covoare & shit... daca te-ai achitat fata de ei nu prea ai ce sa le faci. :|

#10
Dionian

Dionian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 27.06.2005
deja mi-au dat pachetul electric gratuit doar ca sa cumpar masina de la ei (350 euro).....daca nu ma suna saptamana asta cred ca asa o sa fac....o sa le cer alarma gratis....masina nu e achitata integral mai am de dat jumate din valoarea ei.....

GeorgeB...ce masina ti-a venit tie in 2 saptamani?.....2 saptamani ca o aveau pe stoc altfel nu cred ca are cum......

in contract scrie 10 saptamani maxim.....dar au clauza ca daca nu-i da drumul din vama din diferite motive perioada se poate prelungi cu 8 saptamani......asa ca.....conform contractului mi-am luat teapa......:)

Edited by Dionian, 03 May 2006 - 08:35.


#11
DaJacKal

DaJacKal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 18.10.2003
Leonul meu a venit in fix 2 luni. Luat de la metrotehnica.

PS: din pacate nu prea ai ce sa le faci in caz ca intarzie. Doar sa mai obtii cate ceva de la ei.

#12
ryco78

ryco78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 12.09.2005
al meu a venit in 2 luni si 3 saptamani desi mi se spusese ca undeva in 3 luni vine avand in vedere motorizarea mai rara!

#13
Doru-Pitesti

Doru-Pitesti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.07.2006
Sunt din Pitesti si de curand mi-am cumparat un Seat Leon 1.9 TDI din 2003, as vrea sa intreb daca are cineva manualul acestei masini sau daca exista vreo posibilitatea de a intra in a ei posesie; V-as ramane recunoscator daca m-ati putea ajuta sau indruma spre schema electrica a acestei masini.


#14
Dionian

Dionian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 27.06.2005

View PostDoru-Pitesti, on Jul 11 2006, 22:40, said:

Sunt din Pitesti si de curand mi-am cumparat un Seat Leon 1.9 TDI din 2003, as vrea sa intreb daca are cineva manualul acestei masini sau daca exista vreo posibilitatea de a intra in a ei posesie; V-as ramane recunoscator daca m-ati putea ajuta sau indruma spre schema electrica a acestei masini.


da am eu.......si eu am tot leon 1.9 TDI 100CP 2006.......daca treci prin bucuresti da un semn......poate faci o copie.....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate