Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Camping Franta - Chamonix
 Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III
 Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 

Maneaua la concertele Coldplay

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
750 replies to this topic

#1
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,059
  • Înscris: 02.11.2009
La concertul celebrei trupe britanice de pe Arena Nationala a existat un moment in care un interpret din acest gen muzical si-a facut aparitia si a interpretat o piesa sub huiduielile multor dintre cei aflati in public.

Discutia este daca isi are loc maneaua pana si la un concert Coldplay si mai ales daca la concertul de astazi, pentru ca va mai urma unul, va exista un moment similar sau dimpotriva, vor fi invatat din lectia primita.

https://x.com/coldpl...967333944393806

Edited by asda, 12 June 2024 - 23:22.


#2
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,707
  • Înscris: 29.08.2013
Nu stiu cat tine de Coldplay, cat de cei care au organizat concertul.

Sinistru, oricum. Daca te uiti pe Spotify la top trending in Romania, Babasha si Tzanca Uraganu Posted Image

Edited by sftpdt, 12 June 2024 - 23:36.


#3
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,059
  • Înscris: 02.11.2009

View Postsftpdt, on 12 iunie 2024 - 23:32, said:

Nu stiu cat tine de Coldplay, cat de cei care au organizat concertul.

Sinistru, oricum. Daca te uiti pe Spotify la top trending in Romania, Babasha si Tzanca Uraganu Posted Image

Se presupune ca, la anvergura lor, ar trebui sa aiba echipa competenta. Cum sa nu afle astfel ca in Ro, maneaua e o religie foarte populara, ca sa nu zic secta, dar cei care n-o halesc sub nici un chip au aversiune fata de ea deci e clar ca se ajunge la conflict de preferinte si de moduri de a fi, pana la urma.

A mai fost un festival de muzica electronica cu cativa ani in urma cand, la fel, a iesit mare valva cand unul dintre dj-ii invitati a mixat o manea, in presa s-a vehiculat la vremea respectiva ca organizatorii l-au scos de pe lista urmatoarelor invitatii dupa un episod la fel de nefericit ca acesta.

Acum, sa nu mai vina Coldplay in Ro n-o sa se intample, evident :) Dar e interesant daca vor renunta la manele macar la cel de-al doilea concert, cel de astazi.

#4
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,612
  • Înscris: 29.12.2006

View Postasda, on 12 iunie 2024 - 23:19, said:

Discutia este daca isi are loc maneaua pana si la un concert Coldplay

Maneaua face parte din spiritul românismului începutului de secol 21, și nu numai. Se aud manele în mașini pe străzi; la nunți, la petreceri, de Crăciun, Revelion, Paști, la grătare...la...peste tot. Parcă văd ce va fi după meciul de Lunea viitoare de la Campionatul European, în caz că România va câștiga primul meci: manele !

Mă gândesc la știrea asta din 2016: "Manelistul Vali Vijeli stârnește un tsunami printre muzicieni. În cel mai recent clip al său, acesta apare cântând în Sala Mare a Conservatorului, alături de studenți ai instituției".

Tsunami pe naiba: manelismul e sângele nației române. Și, se vede și după cum se votează. Posted Image

Edited by lupini, 13 June 2024 - 00:01.


#5
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,554
  • Înscris: 26.01.2010
Sa-mi fie cu iertare dar publicul e imbecil as fuck.
Daca Florin Salam aduce la el la concert Coldplay si le spune manelistilor ca asta e metoda lui de a multumii tarii in care canta , am impresia ca manelistii nu ar fi fluierat in halul asta

Fluierand manelistul , au fluierat grupul Coldplay

In toate tarile in care se duc au obieceiul sa invinte bastinasi , au procedat la fel si acum , nu e vina lor ca Irina Loghin nu isi misca oasele pe scena sau moaca Loredanei Groza e prea stiff de la injectii ca sa poata canta ceva

#6
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,059
  • Înscris: 02.11.2009

View Postlupini, on 13 iunie 2024 - 00:00, said:

Maneaua face parte din spiritul românismului începutului de secol 21, și nu numai. Se aud manele în mașini pe străzi; la nunți, la petreceri, de Crăciun, Revelion, Paști, la grătare...la...peste tot. Parcă văd ce va fi după meciul de Lunea viitoare de la Campionatul European, în caz că România va câștiga primul meci: manele !

Mă gândesc la știrea asta din 2016: "Manelistul Vali Vijeli stârnește un tsunami printre muzicieni. În cel mai recent clip al său, acesta apare cântând în Sala Mare a Conservatorului, alături de studenți ai instituției".

Tsunami pe naiba: manelismul e sângele nației române. Și, se vede și după cum se votează. Posted Image

Fara doar si fara poate, fie ca ne place sau nu, facem parte dintr-un neam de manelari iar asta a ajuns sa polueze pana la cel mai inalt nivel, vezi exemplul de fata.

View PostNoua_pe_site, on 13 iunie 2024 - 00:03, said:

Sa-mi fie cu iertare dar publicul e imbecil as fuck.
Daca Florin Salam aduce la el la concert Coldplay si le spune manelistilor ca asta e metoda lui de a multumii tarii in care canta , am impresia ca manelistii nu ar fi fluierat in halul asta

Fluierand manelistul , au fluierat grupul Coldplay

In toate tarile in care se duc au obieceiul sa invinte bastinasi , au procedat la fel si acum , nu e vina lor ca Irina Loghin nu isi misca oasele pe scena sau moaca Loredanei Groza e prea stiff de la injectii ca sa poata canta ceva

Eu cred ca imbecil e factorul decizional care a ales/acceptat ca la unul(poate chiar doua) concert/e Coldplay sa cante manele.

Mai ramane, sa vina in jumate de an Craciunul si in deschiderea concertului Madrigal sa auzim o manea neaosa...

#7
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,554
  • Înscris: 26.01.2010

Vizualizare mesajasda, pe 12 iunie 2024 - 23:19, a scris:


Discutia este daca isi are loc maneaua pana si la un concert Coldplay

Da de unde , discutia este de ce au crezut organizatorii / Coldplay ca o sa faca o surpriza placuta romanilor invitand un manelist la concertul lor
Pentru ca nu cred ca targetul lor a fost sa-si supere fanii !

#8
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,059
  • Înscris: 02.11.2009

View PostNoua_pe_site, on 13 iunie 2024 - 00:13, said:

Da de unde , discutia este de ce au crezut organizatorii / Coldplay ca o sa faca o surpriza placuta romanilor invitand un manelist la concertul lor
Pentru ca nu cred ca targetul lor a fost sa-si supere fanii !

Exact.
Este o practica destul de veche ca sa se puna muzica "populara" a tarii in care concerteaza trupe de nivel. Totusi exista o diviziune radicala in tara in ceea ce-i priveste pe manelari si pe cei care nu reusesc sa aprecieze acest gen de muzica. Asta era primul lucru de care trebuiau sa fie informati cei de la Coldplay in momentul in care au decis/acceptat sa includa manele in concertul lor adica, si tu Brutus?!

Eu unul nu sunt un mare fan al muzicii mainstream dar nu pot sa nu-i vad si apreciez meritele atunci cand si atat cat ele exista. As fi vrut sa merg la acest concert si ma bucur nespus ca nu a fost sa fie si ca nu am ajuns s-o fac pentru ca as fi sfarsit prin a fi mai mult decat dezgustat in urma experientei platite.

Adica daca vreau manea e suficient sa deschid geamul apartamentului, geamul masinii, sa merg la un gratar in locuri amenajate, la munte, la mare, la multe terase, la nunti si la petreceri private.

Asadar de ce sa platesc ca sa asculti manele de la Coldplay? Nu, merci.

Edited by asda, 13 June 2024 - 00:21.


#9
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,780
  • Înscris: 27.10.2007
Nu ascult manele, dar nevestei ii place Smiley si da muzica mai tare cand se canta In statie la Lizeanu, o manea celebra din anii 80. Atunci ii spuneam Domisoara, Domisoara.
Si mai sunt si alte melodii care, la baza au manele.
Nu mai spun de Bregovici si muzica lui rromeasca balcanica, ca deja deviem.
Ce vreau sa spun este ca e si multa falsa pudoare in atitudinea asta anti manele.

#10
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,472
  • Înscris: 24.09.2017
bossilor, nu stiu daca la 14 ani as fi discutat despre asta, manele si Coldplay. e doar muzica, am trecut demult de fazele de genul manele vs hip hop vs rock vs mainstream vs underground.

nici concertele nu le mai inteleg, la varsta mea, behaie unii pe acolo, e aglomeratie,  nu prea vezi nimic, se aude prost si nici nu suna la fel de bine ca melodia normala. deci da, viva la vida.

asta e din ciclul Madona si tiganii si alte vedete care traiesc in lumea lor, cand nu mai au succes ajung si pe la noi sa mai faca un ban.

Edited by bobitad, 13 June 2024 - 00:42.


#11
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,554
  • Înscris: 26.01.2010

Vizualizare mesajasda, pe 13 iunie 2024 - 00:25, a scris:

Asta era primul lucru de care trebuiau sa fie informati cei de la Coldplay in momentul in care au decis/acceptat sa includa manele in concertul lor adica, si tu Brutus?!
that's what i call entitled little shit Posted image

Trebuiau informati de cine ?
Imi imaginez discutia ca suna cam asa : stiti , noi sunt inclusivi as fuck dar cand vine vorba de manele ne aratam dezgustul instant asa ca faceti bine si alegeti alt gen de muzica DESI urla manelele prin Romania si Anglia . Voi credeti ca noua ne place dar in realitate noi astia cu nasu pe sus nu servim alte genuri de muzica

Ia uite aici cate telefoane is pe sus si cum nimeni nu huiduieste

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ed1sEyoWgWk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sau aici [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dHdhYffU7r8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Coldsplay TREBUIA sa se informeze mai bine ?
Sunt informati deja ,voi sunteti inapoiati ca nu apreciati un gest prietenesc.

Vizualizare mesajasda, pe 13 iunie 2024 - 00:25, a scris:

Eu unul nu sunt un mare fan al muzicii mainstream dar nu pot sa nu-i vad si apreciez meritele atunci cand si atat cat ele exista. As fi vrut sa merg la acest concert si ma bucur nespus ca nu a fost sa fie si ca nu am ajuns s-o fac pentru ca as fi sfarsit prin a fi mai mult decat dezgustat in urma experientei platite.


OMFG pentru ca a cantat o melodie un manelist s-a dus dracu toata experienta ? Posted image
Sunt curioasa ce a spus grupul cand a revenit pe scena dar nu gasesc informatii pe tema asta

Am gasit insa pe Babasha , curajosul care a avut tupeu sa cante live rockarilor romani manele
O melodie , scoasa acum o luna de zile are 34 milioane de views
Nu se compara cu Houdini a lu' Eminem dar Eminem nu e roman

Vizualizare mesajstrongsss, pe 13 iunie 2024 - 00:37, a scris:


Ce vreau sa spun este ca e si multa falsa pudoare in atitudinea asta anti manele.

Daca il aduceau pe Guta , ala micu care se plange de zilele lui sau pe Salam ar fi scos telefoanele toti cum au procedat la concertele postate de mine mai sus

Tin minte ca prima data cand am vazut-o pe Felicia Filip alaturi de Minculescu pe scena m-am intrebat wtf dar nu a huiduit nimeni. Bine, chiar nu ai cum sa o huidui pe Felicia

L-am huiduit eu aseara pe Eminem cand am aflat ca a facut o melodie cu Justin Biebar Posted image

Edited by Noua_pe_site, 13 June 2024 - 00:46.


#12
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,448
  • Înscris: 11.08.2003
Stii ciorba aia buna la care visai de mult timp? A venit cu o musca in ea. Scoti musca dar parca tot stii ca a fost acolo si ciorba nu mai are acelasi gust.

#13
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,288
  • Înscris: 30.10.2003

 Noua_pe_site, pe 13 iunie 2024 - 00:03, a scris:

Fluierand manelistul , au fluierat grupul Coldplay
Iaca floesc! Echipa din spatele trupei a facut o gafa. Ar fi bine sa fi invatat lectia. Nu se face asa ceva.

Mai trebuie sa-l aducem pe Copilul Minune la un concert de Beethoven. In mod sigur va fi apreciat de public.


#14
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,554
  • Înscris: 26.01.2010

Vizualizare mesajsorin147, pe 13 iunie 2024 - 01:08, a scris:

Stii ciorba aia buna la care visai de mult timp? A venit cu o musca in ea. Scoti musca dar parca tot stii ca a fost acolo si ciorba nu mai are acelasi gust.

Problema e ca tu daca mananci constant aceasi ciorba , stii exact ca o sa vina cu o musca in ea doar ca nu stii ce tip de musca va fi.
La un concert de-al lor se asteptau sa apara Beyonce si a aparut Alan Partridge.

Vizualizare mesajBursul, pe 13 iunie 2024 - 01:13, a scris:

Iaca floesc! Echipa din spatele trupei a facut o gafa.

Flosc , gafa fiind ca romanii is manelisti . Interesant cum dati vina pe EI ca nu si-au facut temele dar voi ca ati ramas repetenti in privinta istoriei lor la concerte , nu realizati nu ? :lol:

#15
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,288
  • Înscris: 30.10.2003
Tu ai fi dansat pe maneaua de la Coldplay, chit ca urasti manelele :lol:

#16
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,554
  • Înscris: 26.01.2010

Vizualizare mesajBursul, pe 13 iunie 2024 - 01:46, a scris:

Tu ai fi dansat pe maneaua de la Coldplay, chit ca urasti manelele Posted image

Eu am doua manele preferate si cred ca-s artisti diferiti dar nu tin minte melodiile si nici artistii. Si nici sa dau din buric nu stiu dar nici nu huiduiesc invitatii formatiei mele preferate .
Si nici snowflake butt hurt nu sunt cum e asta de mai jos care a ales sa planga pe pagina formatiei

I was at your concert in Bucharest. You guys are awesome, but I felt offended by your guest tonight. And i was the one of those who booed it. You made the poorest choice. Too bad. It was supposed to be a fantastic night.

Noroc cu cineva ca i-a raspuns ca altfel incepeam sa cred ca v-ati sensiblizat de tot.

''Treci ba peste au fost 2 minute''

Eu dupa un concert cu Iris eram ''excited'' doua zile dupa , uitam complet de no name grupul care automat cantau la orice concert de-al lor.
La fel ca si la concertele Stix , Five Finger Death Punch , Poison si alte concerte in general. Majoritatea au invitati de care nu ai auzit niciodata si tre sa le acorzi macar minim de respect chiar nu iti plac

#17
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,514
  • Înscris: 24.07.2022
eu sper sa depuna si plangeri, sa dea bautura gratis a 2a zi macar. Posted Image

dj sa isi faca meseria cum trebuie daca vrea ceva romanesc, adica asa:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/e8PNT8PzNaA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Punter, 13 June 2024 - 03:05.


#18
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,746
  • Înscris: 23.10.2006

View PostBursul, on 13 iunie 2024 - 01:13, said:

Mai trebuie sa-l aducem pe Copilul Minune la un concert de Beethoven. In mod sigur va fi apreciat de public.
Interesant este ca, Minune a declarat intr-un interviu, ca el asculta muzica clasica si canta manele, pentru ca  ii aduc bani.
Mi-am adus aminte de bancul cu rockerul ajuns acasa rupt de beat la 4 dim.
-Mama, pune o manea sa vars!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

5 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 1 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate