Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...
 ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...

Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?
 Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 

Inginer PNA / CNS ROMATSA

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Giselle89

Giselle89

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.02.2020
Buna tuturor. Exista pe forum persoane care detin aceasta functie? As dori sa stiu detalii legate de mediul de lucru, atributiile principle, cat de stresant e jobul si salariu.
Examenul a fost unul dificil? Multumesc!

#2
ionelp

ionelp

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 29.02.2024
Nu sunt in masura sa iti spun in mod direct, dar din vorba in vorba ... acum 10ani era cam relax treaba, asa vorbea lumea.
Orice job e stresant daca nu iti place si mai ales daca nu stii meserie si nu vrei sa inveti, nu este inginerie spatiala ce faci acolo.
Ai tematica examenului cu niste carti pe care se presupune ca le-ai citit si stii cam tot ce este continut acolo, apoi ai fisa postului, la fel, la liber pe siteul Romatsa. Le citesti si iti dai cu parerea singur/a. Nu suntem noi in masura sa evaluam pentru tine ca nah, pentru fiecare  greu/usor poate insemna cu totul altceva.
Iar la faza cu salariu e cam simplu, trece tu de toate examenele si fii aceeptat/a si o sa aflii salariu, iar daca nu iti place oferta primita o poti refuza, ca nu te spanzura nimeni daca refuzi.
Daca iti e teama ca nu poti lua examenul nu`i problema, incerci la anul, sau tura urmatoare cand se va da iar examen, si prinzi experienta.

#3
Giselle89

Giselle89

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.02.2020
Multumesc mult pentru raspuns. Nu cred ca partea teoretica va fi o problema. Dar partea cu proba practica imi da emotii pentru ca nu stiu la ce sa ma astept. Din tematica pentru examen inteleg ca se pot cere masuratori cu osciloscopul, masurare de curent/tensiune SAU bootare PC/stick bootabil. Venind de la automatica, nu am facut prea multe masuratori la facultate. Stie cineva daca proba practica consta in masuratori? Merci.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate