Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot sa prelungesc un domeniu, ...

Sfc scannow blocat la 99 la suta

hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...
 Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?
 Valeriu Nicolae

Exista vreun dezavantaj la constr...

Senzori de miscare ce nu aprind l...

Problema martori semnalizare dire...
 Senzori de miscare cu lampi ce se...

Samsung soundbar

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi
 

Recomandare smartwatch

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Nadgob0809

Nadgob0809

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.05.2024
Salut!

Ce smartwatch intr-un buget de 2000 lei recomandati care sa indeplineasca urmatoarele cerinte.

Sa aiba WIFI,
Sa se poate conecta o pereche de casti sony wf-1000xm3
Sa aiba senzorii cat de cat precisi deoarece il folosesc si la sala.

Eu ma gandeam la un Xiaomi Watch Pro 2. Ceva pareri legat de acest model?

Telefonul pe care il am este un 13 pro. Stiu ca cea mai buna varianta ar fi AW, desi am un AW5 nu pot conecta castile la el decat airpods dar alea nu imi plac.

Multumesc

#2
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,409
  • Înscris: 09.07.2005
Xiaomi Watch Pro 2 am eu unul, extrem de dezamagit. Are niste probleme de connectivitate  de nu se poate. Nu se conecteaza la BT pe calculatorul de la servici. Nu la  Iphone. la un android Xiaomi da , la unul Samsung nu. Dracu sa-i mai stie.

#3
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 12.02.2014

Vizualizare mesajNadgob0809, pe 06 iunie 2024 - 08:17, a scris:

Salut!

Ce smartwatch intr-un buget de 2000 lei recomandati care sa indeplineasca urmatoarele cerinte.

Sa aiba WIFI,
Sa se poate conecta o pereche de casti sony wf-1000xm3
Sa aiba senzorii cat de cat precisi deoarece il folosesc si la sala.

Eu ma gandeam la un Xiaomi Watch Pro 2. Ceva pareri legat de acest model?

Telefonul pe care il am este un 13 pro. Stiu ca cea mai buna varianta ar fi AW, desi am un AW5 nu pot conecta castile la el decat airpods dar alea nu imi plac.

Multumesc

Din moment ce ai telefon de la Apple, ti se cam ingusteaza "orizontul": recomandarea mea ar fi fost un Galaxy Watch 6 Classic, dar acesta nu e compatibil cu iOS; cred ca nici alte ceasuri cu Wear OS nu sunt compatibile (OnePlus Watch 2, Xiaomi Watch 2 Pro, Pixel Watch, etc).
Asa ca fie te vei indrepta spre un Huawei Watch 4 Pro, dar care are functii smart mult limitate fata de AW, fie ramai la AW, fie iti schimbi telefonul.
Sau.... daca mai pui niste bani, iti iei un Garmin

Edited by r3my_cc, 06 June 2024 - 14:53.


#4
Nadgob0809

Nadgob0809

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.05.2024
Pe langa AW5 mai am si un GT4 de la Huawei, diferenta nu e mare de Watch 4 pro. Am mai rascolit si eu internetul si din pacate doar AW permite full pair. Momentan raman cu ce am, iar pe viitor probabil un AW SE. Ce ii enervat la AW faptul ca se descarca repede. Cu GT4 am pace aproape 2 saptamani.

#5
bc74abs

bc74abs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 08.01.2011
La iphone doar aw. Am prins la promotie un awu2 (3500) si imperecherea cu iphone e totala. Am folosit inainte xiaomi si huawei. Praf. Bateria la aw ultra 2 ma tine cam 3 zile, asta in conditiile in care am si esim activ la el. Atat timp cat telefonul il incarci la 1-2 zile, consider ca ceasul incarcat la 3 zile e super decent.

Edited by bc74abs, 06 June 2024 - 20:37.


#6
Mo_su

Mo_su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 13.02.2024
Din pacat pretul este oricum numai decent nu !
Depinde de ce nevoi ai !
Huaweiurile se pupa destul de bine cu iphone, si au preturi decente !

#7
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 12.02.2014
Huawei-urile nu sunt smartwatch veritabile. Sunt mai degrabă niște gadget-uri cu funcții smart. Cu un AW sau GW poți pleca de acasă fără telefon.
Dar ai și tu dreptatea ta, până la urmă, depinde de nevoile user-ului.

Edited by r3my_cc, 08 June 2024 - 11:54.


#8
Mo_su

Mo_su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 13.02.2024
Dar trebuie sa te intorci in aceeasi zi !
De acord , depinde daca ai neaparat nevoie de acele optiuni pe care lenofera AW suplimentar mai mult decat ai nevoie de autonomie !

#9
Nadgob0809

Nadgob0809

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.05.2024
Pana la urma oricat de smart ar fi, in mare folosesti ceasul sa vezi notificari/monitorizare sport in cazul meu. Nu stiu cine sta sa vorbeasca prin mesaje de pe un ceas.  Am si un Huawei GT4, in mare chiar imi place. Ce mi-ar fi placut sa aiba WIFI sa nu fie permanent conectat la telefon pentru Messenger/Insta. Am vazut Watch 4 de la Huawei, unde am si pus cateva intrebari in topicul dedicat.

#10
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 12.02.2014
Da. Nu ține nici măcar o zi. Cel puțin GW, pe mine nu m-ar ține mai mult de 4-5 ore, folosit independent de telefon. Îmi place și mă ajută că nu trebuie să iau telefonul la mine pentru ieșiri scurte, de câteva ore. Mă descurc doar cu ceasul la mână și casca în ureche. În schimb, nu aș putea pleca la serviciu fără telefon.

Edited by r3my_cc, 10 June 2024 - 09:45.


#11
edisitaru

edisitaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 10.08.2004
Huawei Watch 4 Pro!! Ai titan, safir, ceramica, eSim, wifi, senzori ultra-precisi, etc........ gasesti pe OLX daca cauti bine pana in 2000 lei.

#12
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 08.05.2008

Vizualizare mesajNadgob0809, pe 06 iunie 2024 - 08:17, a scris:

Salut!

Ce smartwatch intr-un buget de 2000 lei recomandati care sa indeplineasca urmatoarele cerinte.

Sa aiba WIFI,
Sa se poate conecta o pereche de casti sony wf-1000xm3
Sa aiba senzorii cat de cat precisi deoarece il folosesc si la sala.

Eu ma gandeam la un Xiaomi Watch Pro 2. Ceva pareri legat de acest model?

Telefonul pe care il am este un 13 pro. Stiu ca cea mai buna varianta ar fi AW, desi am un AW5 nu pot conecta castile la el decat airpods dar alea nu imi plac.

Multumesc
m ai facut curios si am incercat sa conectez niste huawei freebus pro la awu si se coecteaza f bine . eu am avut si huawei watch 4 pro si nu era asa de fantastica autonomia. cineva mai sus zicea ca la 2000 gasesti pe olx .. asa bine poti gasi la cca 2000 si awu care, parerea mea, este cea mai buna alegere cu iphone.

#13
Nadgob0809

Nadgob0809

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.05.2024
@cstrifu

Am mai incercat si eu pana la urma si merge si cu alte casti in afara de airpods. AW-ul ma inerveaza ca trebuie incarcat zilnic.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate