Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot sa prelungesc un domeniu, ...

Sfc scannow blocat la 99 la suta

hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...
 Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?
 Valeriu Nicolae

Exista vreun dezavantaj la constr...

Senzori de miscare ce nu aprind l...

Problema martori semnalizare dire...
 Senzori de miscare cu lampi ce se...

Samsung soundbar

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi
 

MyGuava?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Palatinatul

Palatinatul

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 09.12.2022
Astăzi în timp ce umblam prin App Store, am văzut în mod surprinzător o nouă aplicație de mobile finance destul de sus în top-ul aplicațiilor gratuite, pe 24 - My Guava - App Things Payments. Review-urile pe App Store par destul de bune, 4.3/5, dar o data ce am căutat mai mult despre companie pot spune că par destul de suspecți.

Din review-urile care au și comentariu, majoritatea sunt de 1 stea sau 2, plângându-se că nu au primit emailul sau SMS-ul pentru verificare, că nu și-au putut confirma adresa, că nu și-au primit bonusul de referral sau că nu pot contacta support-ul.

Compania pare să fi fost fondată în Marea Britanie în 2017, dar au o prezență foarte mică pe internet, - contul lor official de X/Twitter are 259 de urmăritori, ca și comparație, contul Salt Bank de X/Twitter are 322 deși Guava își au contul din 2019 și spun că sunt o companie „globală”.

CEO-ul companiei, Kamal Hasanov, pare să aibă ceva experiență în domeniu, dar e o experiență începută la bănci din Azerbaijan și e CEO doar de anul trecut. Vechiul CEO pare și el să fi fost din Azerbaijan.

Nu prea îmi dă încredere compania și cred că mi-am și răspuns singur la întrebări uitându-mă pe internet, dar am zis să întreb și aici pe forum - e cumva cineva care a încercat să le folosească serviciile?

#2
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,557
  • Înscris: 13.03.2005
E plin de spam cu link-uri de invitație pe această aplicație, pe toate grupurile de Facebook revolut, că se dau cinci lire la deschiderea contului.

Eu nu am încercat-o, deși am testat zeci de alte aplicații de la fintech-uri în trecut.

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,660
  • Înscris: 24.09.2006
Am incercat-o e un fel de copie Revolut.
Doar ca IBANurile de lei nu sunt din RO.

Am incercat sa-i fac cont cuiva si nu primeste SMS cu codul de inregistrare.
Deci cred ca momentan sunt suspendate inscrierile.

#4
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,557
  • Înscris: 13.03.2005
Probabil au suspendat inscrierile, pentru ca au venit mai multi decat se asteptau si consumat banii de bonus(5 lire sterline).

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,660
  • Înscris: 24.09.2006

Quote

Dear Customer,

Thank you for reaching out to us.

We wish to inform you that we are currently investigating an issue related to the delivery of SMS and OTP codes through our SMS provider, with the aim of enhancing our conversion process. Please rest assured that we are diligently working to resolve this matter as swiftly as possible. We anticipate that this issue will be resolved within the next few business days.

If you are awaiting a reward for verified users who registered through your referral link, we kindly request that you provide us with their phone numbers, including the country code.

Should you have any further requests or questions, please do not hesitate to contact us. We are committed to providing the necessary assistance and support.

Best regards,
Mahammad
Client Account Manager
Support Team
Guavapay Limited


#6
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,557
  • Înscris: 13.03.2005
@gumball3000 mai ai contul de la Blackcatcard?

#7
Palatinatul

Palatinatul

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 09.12.2022

View Postgumball3000, on 04 iunie 2024 - 15:48, said:

Am incercat-o e un fel de copie Revolut.
Doar ca IBANurile de lei nu sunt din RO.

Am incercat sa-i fac cont cuiva si nu primeste SMS cu codul de inregistrare.
Deci cred ca momentan sunt suspendate inscrierile.

din ce tara sunt?

#8
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,557
  • Înscris: 13.03.2005
Marea Britanie
https://myguava.com/personal/about

Edited by wertyck, 04 June 2024 - 17:17.


#9
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,557
  • Înscris: 13.03.2005
Eu nu il vad atractiv deloc, daca te uiti la costurile de alimentare cont: https://myguava.com/personal/pricing

Edited by wertyck, 04 June 2024 - 18:06.


#10
Palatinatul

Palatinatul

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 09.12.2022
Asta cu comision pe top-up nu o înțeleg la nici-o bancă. Să mă pui să plătesc comision că vreau să îmi bag bani la tine în bancă și să iți folosesc serviciile e ridicol.

#11
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 27.11.2007
Isi face lumea cont probabil pentru cele 5 lire gratuite daca folosesc link de inregistare a contului. PM pentru link.

MyGuava a ajuns pe locul doi in App Store la categoria Finante.

Attached Files



#12
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,660
  • Înscris: 24.09.2006

View Postwertyck, on 04 iunie 2024 - 16:10, said:

@gumball3000 mai ai contul de la Blackcatcard?
Da, il tin pt dobanda aia de 4% pe euro. Momentan inca nu am primit IBAN nou ca sa-l mai pot alimenta, dar nici nu intentionam sa-l mai incarc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate