Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hamsie si Capelin prajiti in tiga...

Seat Leon FR !

faculatea potrivita

Upgrade CPU --> upgrade RAM?
 Parchet care se lasa

feedback-ul detinatorilor MG HS?

Rezistența jacuzzi gonflabil

Hai sa compunem o manea pentru tr...
 Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato
 Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1

Ce benzinarie vinde motorina euro...
 

Card social up Romania nu funcționează cu aplicația android

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ombladon24

ombladon24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 27.01.2010
Salut, tata are un card social din acela de îl încarcă guvernul cu 250 lei și l-a pierdut. Eu am apucat să îi fac anul trecut poză la card (parcă bănuiam ceva). I-am făcut cont pe aplicația lor up Romania în telefonul meu (tata nu are smartphone și oricum nu știe să folosească) dar nu funcționează plata la pos. Nu știu ce mai trebuie făcut că nu am găsit nicăieri explicații, poate știe cineva pe aici.

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,411
  • Înscris: 13.03.2017
UP Romania - 0374 66 22 73
Declari pierderea si, dupa 60 de zile primesti alt card

Asta-i tot

#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 30.08.2006
Problema asta am intalnit-o si eu dupa un timp de folosire. Plata cu telefonul mai mult nu merge decat sa mearga.

#4
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,285
  • Înscris: 05.01.2006
Nu merge adăugat în Google pay / Apple pay sau ce nu merge practic?
In mod normal dacă apare în aplicația Up atunci din aplicație îl poți adăuga rapid în portofelul folosit pe acel telefon.

#5
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,411
  • Înscris: 13.03.2017
Nope ... nu merge pentru ca se pot cumpara doar alimente si doar de la magazinele din lista
Daca ar fi disponibil pe Google pay ... mancarea e fudulie, bautura-i temelie Posted Image

#6
ombladon24

ombladon24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 27.01.2010

View PostRavy, on 01 martie 2024 - 11:42, said:

Nu merge adăugat în Google pay / Apple pay sau ce nu merge practic?
In mod normal dacă apare în aplicația Up atunci din aplicație îl poți adăuga rapid în portofelul folosit pe acel telefon.
Nu merge, am încercat.

#7
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,285
  • Înscris: 05.01.2006
Da, văd și eu pe net. N-am stiut că are alt circuit față de cardurile normale Up... My bad :(

#8
radonys

radonys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 04.02.2013

 Naijax, on 01 martie 2024 - 12:06, said:

Nope ... nu merge pentru ca se pot cumpara doar alimente si doar de la magazinele din lista
Daca ar fi disponibil pe Google pay ... mancarea e fudulie, bautura-i temelie Posted Image

Pai si cardurile de bonuri de masa pot fi folosite strict pentru alimente, dar asta nu le impiedica sa poata fi adaugate in Google Wallet.

#9
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,606
  • Înscris: 13.03.2005
Emitentul cardului decide dacă un card poate fi adăugat în Google Pay/ Apple Pay. Oricum va apărea tranzacție refuzată, dacă se încearcă plată la un comerciant neafiliat, când plătești cu telefonul sau cu cardul fizic.

#10
radonys

radonys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 04.02.2013

 wertyck, on 02 martie 2024 - 16:32, said:

Oricum va apărea tranzacție refuzată, dacă se încearcă plată la un comerciant neafiliat, când plătești cu telefonul sau cu cardul fizic.

Da, asa e. Mie imi refuza plățile cu cardul de bonuri la McDonalds, brutărie, shawormerie, etc. Adică mno, cine cumpără mâncare din aceste localuri......

#11
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,606
  • Înscris: 13.03.2005
Limitarea e prin faptul că acei comercianți Nu s-au înrolat în platforma evidentului de "carduri de masă".

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate