Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hai sa compunem o manea pentru tr...

Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring
 achizitie pneuri pirelli cinturato

Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1
 Ce benzinarie vinde motorina euro...

Telefonul raspunde la apeluri in ...

Cum se foloseste zoom motorizat?

Extindere apa - trecere in domeni...
 La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?

Cunoaste cineva metoda de semideg...
 

Accesorii S24 / S24 Plus / S24 Ultra

  • Please log in to reply
431 replies to this topic

#1
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,163
  • Înscris: 01.02.2003
Nu gasesc Dome Glass pentru Ultra decat pe site-ul lor. Sper sa apara cat mai repede pe Amazon.
Voi ce Husa si protectie va comandati daca se livreaza in 24.01 ?

#2
Johnao

Johnao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 11.03.2021
este Dome Glass pe amazon.com, atat in varianta cu lampa UV cat si in varianta EZ Fit cu aplicare clasica (mabele de sticla); eu o sa montez folie subtire de plastic de data asta, pt ca nu mai este ecranul curbat si nu ma mai tem de lovituri, vreau doar o pelicula ultra slim; 24gsm recomanda folii PET cu aplicare UV, ar fi 0.08 mm grosime, au si folie simpla clasica tailor-made de la 3M, oscilez, ma astept sa vina tel chiar si sapt asta cf status comanda
la husa cred ca inclin spre cea oficiala de piele, desi sunt cam dezamagit, as fi vrut sa schimbe putin designul la camere, mai ales ca acum ele sunt mai in relief, sa iasa husa mai slim si doar la camera sa faca un profil mai ridicat; eterna poveste cu statul telefonului plan ma plictiseste, nu ma deranja bump la camera

...chiar si asa, husele originale de piele nu le vad inca in stoc nicaieri, au doar un pret promo f bun la altex insa cu livrare din 31

#3
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,695
  • Înscris: 10.01.2007
Eu am gasit la Samsung.ro husa de piele
Nu stiu ce folie de sticla sa imi iau , pe s23U am de plastic de la samsung . Daca tot este ecranul plat imi pun de sticla.

Attached Files



#4
Johnao

Johnao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 11.03.2021
stiu si eu ca este pe site husa, dar termenul de livrare aparent este tot dupa 24; am preferat sa nu pun si husa in comanda, ca sa nu ma trezesc ca se decaleaza termenul de livrare pt tot pachetul din cauza unui din itemuri
eu cu folia vreau exact invers, pt ca nu mai exista risc la muchii

#5
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,163
  • Înscris: 01.02.2003
Comandat de pe Amazon.com (pe Amazon.de nu au aparut), livrare in Romania.

Sticla Dome Glass:  https://www.amazon.c...duct/B0CNP38K6K
Husa: https://www.amazon.c...duct/B0CM4ZLWQ4
Protectie camere:  https://www.amazon.c...duct/B0CNXFGXWN

Platit taxe import (USD 19.75) si livrare din USA (USD 25.15).

#6
siruletzu

siruletzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 11.01.2005

View Postnelutu79, on 18 ianuarie 2024 - 13:08, said:

Eu am gasit la Samsung.ro husa de piele
Nu stiu ce folie de sticla sa imi iau , pe s23U am de plastic de la samsung . Daca tot este ecranul plat imi pun de sticla.

altex  https://altex.ro/hus...SGPFPS928HCABW/

#7
Johnao

Johnao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 11.03.2021
si pe altex si pe samsung, husa de piele nu este stoc, este in precomanda cu livrare 24-31; daca o gaseste cineva stoc, sa ne spuna; emag pauza, vexio pauza....

#8
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,695
  • Înscris: 10.01.2007

View Postsiruletzu, on 18 ianuarie 2024 - 16:18, said:

Da ,pretul bun. Eu am achitat-o deja la samsung.ro . macar vine deodata cu telefonul in 24 sau 25.

#9
PZRC

PZRC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 10.10.2022
https://www.emag.ro/...u/pd/D3H1TJMBM/

Este compatibil acest incarcator rapid cu S24+?

#10
siruletzu

siruletzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 11.01.2005
Da

#11
PZRC

PZRC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 10.10.2022

View Postsiruletzu, on 18 ianuarie 2024 - 18:56, said:

Da
Multumesc pentru raspuns si voi mai veni cu o intrebare pe care nu mi-am dat seama sa o pun in aceeasi postare.

Castile pentru Samsung sunt compatibile pentru orice model de telefon? Avand in vedere ca nu mai vin incluse, am vrut sa vad ce exista pe piata si am gasit asta (https://www.emag.ro/...h/pd/D44KGVMBM/ ). Sunt o optiune buna?

#12
Johnao

Johnao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 11.03.2021
cine a mers in showroomurile Samsung din mall, aveti idee daca au si huse in stoc acolo? o sa merg si eu in promenada azi la samsung, poate gasesc husa; am asa o senzatie ca de luni incep sa vina telefoanele...:)

#13
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,473
  • Înscris: 07.01.2011
Ieri dimineata nu erau la cel din Afi, astazi cel mai probabil sunt, in Promenada este si mai mare magazinul.

#14
aerra

aerra

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.01.2024

 PZRC, on 18 ianuarie 2024 - 19:06, said:

Castile pentru Samsung sunt compatibile pentru orice model de telefon?


Eu folosesc Samsung Galaxy Buds 2 Pro si se pot conecta la orice telefon atat timp cat ai acces la aplicatia "Galaxy Wearables" de pe Google Play.

#15
Johnao

Johnao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 11.03.2021
la casti bluetooth cred ca e destul de logic ca se pot imperechea cu orice alt telefon prin BT; cred ca se intreba colegul ref castile cu fir, probabil cu mufa usb-c ca altceva nu mai poate fi cazul si, din nou, nu sunt probleme de compatibilitate, merg la orice alt tel care livreaza sunet prin usb-c (adica nu are jack, in principiu)

 silviu03, on 19 ianuarie 2024 - 11:49, said:

Ieri dimineata nu erau la cel din Afi, astazi cel mai probabil sunt, in Promenada este si mai mare magazinul.

multumesc, ma duc diseara si va spun; azi am facut tur de magazine Altex si Flanco, se uitau la mine ca curca-n lemne, abia au primit tel, cum sa aiba accesorii, pffff

in alta ordine de idei, pt cine vrea folie PET, m-a informat 24gsm ca au adus folii PET coreene care vin deja cu adeziv, se decupeaza pe model (incl S24U), se pot duce chiar pana in muchia metalica fara stres ref husa, pt ca montajul final este cu un aparat cu vacuum si uv, care le lipeste perfect pe orice contur si nu mai misca, iar materialul e f slim, oleofob etc ca o sticla

#16
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,966
  • Înscris: 10.07.2014
Eu sunt curios daca se potriveste folia Samsung pentru S23U si pe S24U.E un milimetru diferenta pe lungime si latime.Pe N20U s-a potrivit de minune.

#17
razvanviper

razvanviper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,428
  • Înscris: 31.12.2006

 Johnao, on 19 ianuarie 2024 - 11:39, said:

cine a mers in showroomurile Samsung din mall, aveti idee daca au si huse in stoc acolo? o sa merg si eu in promenada azi la samsung, poate gasesc husa; am asa o senzatie ca de luni incep sa vina telefoanele...:)
In promenada la magazinul Samsung aveau.

#18
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 07.02.2011

 siruletzu, on 18 ianuarie 2024 - 16:18, said:


 nelutu79, on 18 ianuarie 2024 - 16:47, said:

Da ,pretul bun.
...
Cu husele din silicon de la Samsung m-am lamurit, sunt mai bune altele la alti producatori.
...
Nu stiu cat de buna o fi husa din "piele vegana" (a se citi sintetica cu  min. 30% continut reciclat, ...),
dar sigur pretul este nu marisor ci exagerat, marit cu cel putin 40% in aceasta perioada.
...
Asteptam poze cu husa de "piele" peste cateva luni.

Edited by costeld69, 20 January 2024 - 13:41.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate