Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...
 Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh
 Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Cine poate lamuri extra-judiciar ...
 Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...
 

Cuva inox MSR?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
krtyna

krtyna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 07.04.2021
Am vazut ca la multe masini de spalat noi la descriere apare ca cuva este realizata dintr-un material reciclat din 39 de milioane de pet-uri, dar in acelasi timp mai jos scrie "Material cuva: inox". exemplu: https://www.emag.ro/...w/pd/DG4Q6LMBM/
Care e explicatia? Am impresia ca e ceva smecherie de marketing aici si defapt cuva nu e inox.
Nu inteleg de ce se baga plastic in materialele care intra in contact cu apa, si nu in carcasa sau alte componente neimportante

#2
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,566
  • Înscris: 05.06.2009
Cred ca e vorba de chestii diferite, respectiv tambur și cuva.

#3
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,615
  • Înscris: 30.06.2023
Tamburul este din Inox, cuva din acel material de care ai mentionat

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,358
  • Înscris: 22.05.2003
Cuva e de inox, dar ea este bagata intr-o alta cuva.

Acea cuva poate fi de inox sau dintr-un fel de rasina.

N-are nicio importanta!

#5
mirificu

mirificu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 29.12.2006
Daca citeai cu atentia ai fi remarcat la descriere:
"Recycled TUB
Utilizarea excesiva a PET-ului (polietilen tereftalat care se foloseste in compozitia sticlelor de plastic) pe intreg globul pune in pericol atat planeta noastra, cat si tot ceea ce traieste aici. Facem un pas mic spre salvarea planetei, prin folosirea a 39 de milioane* de bidoane de plastic reciclate si folosite la fabricarea cuvelor** masinilor de spalat rufe Beko cu Recycled Tub. Am transformat PET-urile in materiale de inalta calitate, folosindu-ne de tehnologia inovatoare, brevetata si asigurandu-ne astfel ca masinile de spalat rufe isi mentin cel mai ridicat nivel de performanta si durabilitate. Fiecare pas pe care il facem, ca si companie, in conservarea mediului inconjurator, se datoreaza faptului ca intelegem ca o planeta sanatoasa inseamna un viitor sanatos. *Numarul de bidoane de plastic reciclate si utilizate de Arcelik A.S. in 2019 & 2020 la productia cuvelor masinilor de spalat traditionale si cu uscator
**Cuva reprezinta carcasa interioara din plastic in care se afla tamburul din otel inoxidabil al masinii de spalat rufe."

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate