Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
telefon fix cu cartela SIM plus e...

Comercianti (inclusiv PFA) obliga...

Recomandare cazare tranzit, 1 noa...

Inchidere stalpi in placa de la u...
 Acceleratie sacadata Vespa 300ccm

Microfon pentru un Sony A6100?

Chiar asa de prosti sunt englezi?

La mulți ani @xperia_ray!
 Circular Makita de negasit in RO

Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...
 Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...
 

Cazare Otopeni

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
clau780

clau780

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.08.2023
Salutare. Lansez o rugaminte catre cei din Buc care cunosc mai bine imprejurimile. M-ar interesa o cazare foarte aproape de aeroportul Otopeni, sa fac un maxim 10 minute pe jos dimineata. Am un zbor la ora 7:00 A.M.
M-am uitat pe booking, google maps sa calculez distantele, etc, insa nu am gasit nicio cazare foarte aproape de aeroport- am gasit una care se ''lauda'' cu 5 min pe jos pana la aerport (in recenzii erau mai multi nemultumiti ca de fapt au facut vreo 30+ minute)
Multumesc in avans.

#2
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,348
  • Înscris: 21.06.2016

Quote

insa nu am gasit nicio cazare foarte aproape de aeroport
Atunci problema e la tine.

Eu am stat de multe ori la Vienna, peste DN1, de cateva ori la Hilton (e mai scump) si la Rin. Rin cred e cea mai buna varianta calitate//pret dar nu e la 10 minute, ci poate la 20-25.
Hilton e chiar acolo, Vienna e la 10-15 minute.
De ce vrei sa faci "maxim 10 minute"? Care e diferenta intre 10minute si 20 de minute? Bine, stiu, 10 minute Posted Image. Vezi ca toti au shuttle, desi si si eu prefer sa merg. Daca ai bagaj oricum iei shuttle, daca nu ai poti sa mergi lejer si de la Rin.
Mai sunt multe altele, dar astea le stiu eu.

Edited by vrajitoruldinoz, 19 August 2023 - 02:34.


#3
Excelsior01

Excelsior01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 24.07.2019
Neata,

Mai mereu am stat aici, http://aviatorhotel.ro/ , au serviciu de transport spre aeroport si de la aeroport,era 30 de lei cursa...Sunt amabili,serviciile sunt bune,per total am fost multumit.

#4
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,344
  • Înscris: 03.12.2005
E Hiltonul langa plecari. Literalmente mai aproape decat parcarile. Sau te cazezi oriunde pe traseul lui 783 si cobori direct in fata terminalului.

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,344
  • Înscris: 07.11.2006

View Postclau780, on 18 august 2023 - 22:47, said:

Salutare. Lansez o rugaminte catre cei din Buc care cunosc mai bine imprejurimile. M-ar interesa o cazare foarte aproape de aeroportul Otopeni, sa fac un maxim 10 minute pe jos dimineata. Am un zbor la ora 7:00 A.M.
M-am uitat pe booking, google maps sa calculez distantele, etc, insa nu am gasit nicio cazare foarte aproape de aeroport- am gasit una care se ''lauda'' cu 5 min pe jos pana la aerport (in recenzii erau mai multi nemultumiti ca de fapt au facut vreo 30+ minute)
Multumesc in avans.

Tu esti masochist?
Inca nu stii ca oriunde ai cazare apropiata de aeroport automat ai si transportul auto asigurat spre si de la aeroport la cazare?
De ce este nevoie musai de mers pe jos? Nu-i mai elegant cu automobilul?

#6
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,348
  • Înscris: 21.06.2016
Nu, e mai elegant pe jos dacă nu ai bagaj. Automobilul nu e niciodată elegant, e o necesitate când nu ai de ales.

#7
loler256

loler256

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 27.12.2012
https://goo.gl/maps/7M5PgR2VJcc8PDw59
https://goo.gl/maps/FmcKafZPBs6B965W6
https://goo.gl/maps/yQBn6emu3M9rUbsT7
https://goo.gl/maps/sh9cDq6e3ptcyXWR9

Edited by loler256, 19 August 2023 - 08:44.


#8
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,450
  • Înscris: 09.08.2006

View Postclau780, on 18 august 2023 - 22:47, said:

Salutare. Lansez o rugaminte catre cei din Buc care cunosc mai bine imprejurimile. M-ar interesa o cazare foarte aproape de aeroportul Otopeni, sa fac un maxim 10 minute pe jos dimineata. Am un zbor la ora 7:00 A.M.
M-am uitat pe booking, google maps sa calculez distantele, etc, insa nu am gasit nicio cazare foarte aproape de aeroport- am gasit una care se ''lauda'' cu 5 min pe jos pana la aerport (in recenzii erau mai multi nemultumiti ca de fapt au facut vreo 30+ minute)
Multumesc in avans.
Ai fix in fata aeroportului cazari cacalau nu iti ia mai mult de 10 minute sa ajungi apoi in aeroport, cauta pe google.

#9
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,566
  • Înscris: 05.06.2009
Cauta o cazare care îți oferă și transfer/preluare gratuita la/de la aeroport. Nu are sens sa te târăști per-pedes, cu bagajul după tine, la 5 dimineața (trebuie sa fii în aeroport cu 2 ore înainte de ora decolării).

#10
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,509
  • Înscris: 18.06.2007

View Postloler256, on 19 august 2023 - 08:42, said:


Te-a ajutat colegul. Cam astea sunt,pe toate gusturile

#11
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,127
  • Înscris: 27.03.2007
Pensiunea Otopeni langa aqupark Otopeni. Ofera transfer gratuit.

#12
clau780

clau780

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.08.2023

View Postcorinadaniela, on 19 august 2023 - 10:10, said:

Cauta o cazare care îți oferă și transfer/preluare gratuita la/de la aeroport. Nu are sens sa te târăști per-pedes, cu bagajul după tine, la 5 dimineața (trebuie sa fii în aeroport cu 2 ore înainte de ora decolării).
Am doar un rucsac, imi ajunge pt 5 nopti cat o sa stau in tara respectiva. Deci nu imi trebuie transport.

#13
clau780

clau780

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.08.2023

View Postadisz, on 19 august 2023 - 08:23, said:

Inca nu stii ca oriunde ai cazare apropiata de aeroport automat ai si transportul auto asigurat spre si de la aeroport la cazare?
Nu stiam. Transportul este din cate in cate minute? Adica daca eu vreau sa plec la 5:05 dimineata, gasesec fix atunci transport?

#14
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,348
  • Înscris: 21.06.2016
E la ore fixe, 1h sau 30 de minute.
Nu poți pleca la 5:05 dar la 5 poți pleca cu siguranța.
Vienna și Rin au transport.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate