Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina
 cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 

Google Pixel 8 & 8 Pro

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
940 replies to this topic

#811
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,031
  • Înscris: 13.09.2007
Nu mi-o luați în nume de rău. Întreb din pură curiozitate.

#812
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,165
  • Înscris: 04.08.2007
Partea dubioasă la problemele legate de rețea este că nu se manifesta la toată lumea.

#813
radulescu328

radulescu328

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,188
  • Înscris: 02.10.2015
Salutari. Trebuie sa-ti placa tare mult Pixel-ul asta sa va chinuiți asa zilnic sau sa fiți puțin sado-maso.Sunt destule telefoane care merita mai mult...Succesuri

#814
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,165
  • Înscris: 04.08.2007
Eu nu am nicio problema cu el. Deci lipsește partea cu sadomaso. Soția tot pixel, tot fără probleme, tot fără sadomaso.🤣

#815
Andrei4948

Andrei4948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 20.12.2021

View Postmarselcj, on 03 aprilie 2024 - 12:02, said:

Nu mi-o luați în nume de rău. Întreb din pură curiozitate.
Sa stii ca e buna intrebarea ta si m-am gândit și eu de multe ori sa renunț la el dar îmi place prea mult, plus ca concurenta este mult mai scumpa si nici alea nu sunt scutite de probleme, doar ca, bănuiesc că utilizatorii de Pixel sunt ceva mai experimentați fata de cei de iPhone si Samsung asa ca gasim mereu un nod in papura.
Ce-mi place mie cel mai mult la el este designul, care este unul diferit fata de celelalte si este un telefon pe care nu prea il vezi la oameni (cand toti au iPhone in general) si camerele, care mi se par foarte capabile in orice situație + editarea din aplicatia Google Photos.

#816
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 27.02.2007
eu cu 7 pro cu esim digi, nu mai am probleme cu apelurile. Alte probleme nu aveam. Nu stiu ce a fost insa bine ca s-a rezolvat. Update nu-i fac de mana, il las pe el, cand si-o face singur.
Am mai obs un lucru. Cred ca totusi problemele mai vin si de la mine, vorbesc in numele meu, dar poate sunt si altii in asentimentul meu.  Cand apare ceva nou, sar si eu repede, de parca nu as avea altceva de facut. Culmea e ca de la fiica-mea am invatat :) Pe 7a-ul ei, i-a venit update in jur de 25.03, si nu a avut nici un fel de probleme cu apelurile. Ori s-a rezolva pana in 25 cand 7A-ul era cu patch de feb, ori s-a rezolvat dupa. In fine, un lucru e clar. Imi vad de ale mele, si telefonul de ale lui. Acum sunt pe patch martie si-l las asa pana si-o face singur update la aprilie.
Daca acum e vreun bug in patch aprilie, pana il rezolva sunt neplaceri si suparari... Din ce am vazut si la ceilalti prieteni care-i am, si au pixel, update cam in jur 20 le vine pe telefon.

#817
Andrei4948

Andrei4948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 20.12.2021
Nu cred ca are vreo legatura ce ai zis tu, faptul ca ma duc la setari sa dau un un refresh si sa-mi gaseasca update-ul sau sa astept sa vina el singur. Mie imi venea la vreo saptamana distanta de la lansare, asta depinde de serverele lor din ce stiu eu. Nu e ca daca il instalezi la o distanta de 3 saptamani update-ul intre timp va fi updatat, el va fi tot acelasi.

#818
10tacl3_

10tacl3_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 09.01.2023

View PostLucian_x, on 03 aprilie 2024 - 13:48, said:

eu cu 7 pro cu esim digi, nu mai am probleme cu apelurile. Alte probleme nu aveam. Nu stiu ce a fost insa bine ca s-a rezolvat. Update nu-i fac de mana, il las pe el, cand si-o face singur.
Am mai obs un lucru. Cred ca totusi problemele mai vin si de la mine, vorbesc in numele meu, dar poate sunt si altii in asentimentul meu.  Cand apare ceva nou, sar si eu repede, de parca nu as avea altceva de facut. Culmea e ca de la fiica-mea am invatat Posted Image Pe 7a-ul ei, i-a venit update in jur de 25.03, si nu a avut nici un fel de probleme cu apelurile. Ori s-a rezolva pana in 25 cand 7A-ul era cu patch de feb, ori s-a rezolvat dupa. In fine, un lucru e clar. Imi vad de ale mele, si telefonul de ale lui. Acum sunt pe patch martie si-l las asa pana si-o face singur update la aprilie.
Daca acum e vreun bug in patch aprilie, pana il rezolva sunt neplaceri si suparari... Din ce am vazut si la ceilalti prieteni care-i am, si au pixel, update cam in jur 20 le vine pe telefon.

Nu e ce zici tu, codul sursa o data ce e urcat ptr update-ul din ziua X in luna Y, nu se mai modifica de pe o zi pe alta. Asa ramane pana la urmatorul update...din urmatoarea luna. Daca e ceva grav, atunci vor veni cu un hotfix.
Maxim pot aparea bugfixes pe partea serverside a google.

#819
SilentUser

SilentUser

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 11.05.2020
Este foarte plauzibil sa existe probleme la cei care fac un update acum si nu la cei care fac acelasi update cu acelasi cod sursa dupa 3 saptamani.

Poate sa apara o eroare din cauza uneia din multele lucruri instalate pe un telefon ca avem un sistem de operare si multe alte aplicatii.

Update-ul despre care se discuta aici vine la nivel se sistem de operare, dar unele aplicatii pot sa nu fie pregatite corect pentru acel update, de exemplu setari sau date incompatibile, folosirea intr-un mod a unor librarii din sistemul de operare care nu mai functioneaza la fel dupa update etc.

Erorile apar la cei care fac mai repede update-ul si sunt raportate.
Apoi Google poate identifca unde e defapt problema si face update la aplicatia care cauzeaza problemele.
Odata ce s-a facut update la aplicatia problematica, se da drumul la update-ul automat si pentru ceilalti utilizatori si acestia nu vor mai avea problema respectiva.

P.S. Asta se poate intampla la toti producatorii de telefoane, deci nu aruncati cu noroi in Pixel.

#820
_Cristian1948

_Cristian1948

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.01.2023
O sa trec și eu de la 6a la 8 pro. L-am prins la 3740 lei.

#821
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 27.02.2007
"Erorile apar la cei care fac mai repede update-ul si sunt raportate.
Apoi Google poate identifca unde e defapt problema si face update la aplicatia care cauzeaza problemele."

deci eu pe ideea asta merg, practic am descoperit ca sunt sanse mai mici sa ai probleme, daca nu-i faci update de mana, la inceput de luna, si-l lasi sa-si faca el pe la sf de luna.
toti care-si fac update, scriu pe unde scriu ca au probleme si google rezolva, facand update la diverse aplicatii. Nu stiu care sunt, dar sunt, gen google play system, google play services ... Nu le stiu si cred ca nimeni nu le stie, trebuie citit mult si aflat. In fine, la mine e ok acum cu apelurile primite, si sunt tot pe patch martie. De ce imi merge? nu stiu, bine ca merge

#822
Andrei4948

Andrei4948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 20.12.2021
https://www.androidp...ed-calls-texts/

Se pare ca nu doar noi avem probleme cu reteaua dupa update-ul martie.

#823
FlorinXstyle

FlorinXstyle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 24.01.2013
Imi spune si mie cineva de ce când selectez o poza din Google Photo si dau sa o vad, fotografia se luminează instant si culorile sunt mai vii iar cand dau back revine la normal?

Edited by FlorinXstyle, 13 April 2024 - 20:58.


#824
cipri47

cipri47

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 18.02.2023

View PostFlorinXstyle, on 13 aprilie 2024 - 20:57, said:

Imi spune si mie cineva de ce când selectez o poza din Google Photo si dau sa o vad, fotografia se luminează instant si culorile sunt mai vii iar cand dau back revine la normal?
e ultra hdr din setările camerei.

și nu e o chestie fixă că nu e valabilă peste tot și de asta doar când intri în poză se activează

#825
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,319
  • Înscris: 10.04.2007
Attached File  Screenshot_20240414-080143.png   934.28K   57 downloads

#826
macedonias

macedonias

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.06.2007
Salutare tuturor,
   Stie cineva cum pot fi setate apelulurile in asteptare pe P8P, card fizic si esim?
  Multumesc anticipat

Edited by macedonias, 14 April 2024 - 09:41.


#827
Andrei4948

Andrei4948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 20.12.2021
Salut. Deschizi aplicația telefon, te duci sus in dreapta pe butonul de opțiuni - setari - cont de apelare - selectezi simul dorit - setari aditionale si aici o sa gasesti apel in așteptare. E destul de ascuns...

#828
mightyvenom

mightyvenom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.03.2016
Upgrade modem pe Pixel 9:

https://9to5google.c...-samsung-modem/

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate