Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock
 Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...
 Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...
 podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop
 

Cat mai e o chirie in cartier dormitor, spre periferie?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,638
  • Înscris: 18.10.2011
Cam cat mai e acum (2021-2022) o chirie la 3 camere, 65 mp, dotari medii (fara AC, fara centrala, ceva mobila veche etc) spre periferie, cartier dormitor de genul Drumul Taberei (in zone precum Valea Ialomitei, Raul Doamnei, Frigocom etc)? Zic cat ati dat voi sau cunoscutii, sau cat ati reusit sa inchiriati, dupa caz..

Ce trenduri ati observat acum fata de situatia de dinainte de pandemie? Ce se mai poarta?

Multumesc.

Edited by aaaa4567, 14 September 2022 - 12:59.


#2
nichollas96

nichollas96

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.06.2019
Un prieten si-a luat prin Drumul Taberei, aproape de Plaza Romania. 3 camere, AC, centrala si mobila nu wow dar nici de la bunica. Da undeva la 400 cu contract pe 2 ani daca nu ma insel.

#3
Bahuru

Bahuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 21.03.2016
Drumul Taberei era cartier dormitor pe vremea lui Ceausescu. La haosul imobiliar din prezent, cartierele de acest tip au trecut la o alta clasa de incadrare.

#4
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,666
  • Înscris: 22.08.2012
Intre 3 si 400, dupa cum ti-e norocul.

Din cauza chiriasilor neseriosi foarte multe apartamente stau goale (eu am pe scara vreo 3), asa ca oferta e destul de redusa, in ciuda povestilor de pe net. Redusa si proasta, ca sa fiu mai exact.

#5
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Ca tendinta, cum am prevazut.Multi si-au luat adio de la cumparat prin banci,si cauta chirie ieftina.Va scadea drastic nivelul de trai la oras,se vor cauta chiriile ieftine,lumea uita de figuri,primeaza supravietuirea.Ramin doua categorii de chiriasi,unii de jos si altii de mediu(nivel de trai)

#6
slx29

slx29

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 28.05.2020
Mai bine incepi sa suni pe aici si ne transmiti si noua daca sunt actuale sau mai lasa la pret :)) pare ca sunt pt toate buzunarele

https://www.anunturi...mente-2-camere/

#7
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,638
  • Înscris: 18.10.2011

View PostBahuru, on 14 septembrie 2022 - 15:34, said:

Drumul Taberei era cartier dormitor pe vremea lui Ceausescu. La haosul imobiliar din prezent, cartierele de acest tip au trecut la o alta clasa de incadrare.
La care anume?

View PostMelteanu, on 14 septembrie 2022 - 16:28, said:

Ca tendinta, cum am prevazut.Multi si-au luat adio de la cumparat prin banci,si cauta chirie ieftina.Va scadea drastic nivelul de trai la oras,se vor cauta chiriile ieftine,lumea uita de figuri,primeaza supravietuirea.Ramin doua categorii de chiriasi,unii de jos si altii de mediu(nivel de trai)
Cam cat de mult au crescut ratele, pentru un apartament de 60k? Am auzit ca destul de mult. Un simulator de incredere? Multumesc.

#8
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,383
  • Înscris: 17.01.2012
400 coco/lună, cu CT - mihai bravu

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate