Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum scot peretele alb

Mariri de taxe si tva

Intrebari legate de AC si functia...

Whole Lotta Rosie vs Whole Lotta ...
 Dezavantaje calorifere aluminiu

Baterie moarta !?

Cadou nedorit. Cum scap de el?

Theo Rose x Domino x Alessandra -...
 R.I.P. Donald Sutherland

Problema de soft ...

PPC suprataxeaza voit fara nici o...

Gaura dreapta in perete gros
 Manea cu saxofon si tipa misto

Fedex tot imi trimite facturi de ...

Portretul combinatorului la tiner...

Fals/ uz de fals?
 

City break sfaturi

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
omdisperat

omdisperat

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 25.01.2022
Ma intereseaza cum va aranjati voi zborurile,eu lucrand de luni pana vineri doar in weekend pot merge dar nu gasesc dus intors,cel mult peste 4 zile,voi cum va organizati?

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,352
  • Înscris: 30.08.2006
https://www.momondo....nywhere?stops=0

#3
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Cum adica nu gasesti dus-intors?
Iei avion vineri seara si te intorci duminica.

#4
omdisperat

omdisperat

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 25.01.2022

 Groh, on 13 iulie 2022 - 18:48, said:

Cum adica nu gasesti dus-intors?
Iei avion vineri seara si te intorci duminica.
Imi poti da un exemplu,eu caut de ore si nu gasesc,poate doar daca selectez orase diferite

#5
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,378
  • Înscris: 30.10.2003
O zi de concediu vineri sau luni.

#6
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,352
  • Înscris: 30.08.2006
Sa pleci sambata si duminica sa fi acasa, numai city break nu mai este.
Daca caut bine se poate gasi si ieftin si dus-intors si Barcelona. Probabil ca nici nu mai ai nevoie de cazare pentru o noapte.
https://flights.book...GHYAgHqAgRNQVRF

#7
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,670
  • Înscris: 13.06.2005
19-21 august, Buc-Salonic, 46 euro, dar pleacă vineri dimineață pe la 9 :)

#8
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,247
  • Înscris: 24.05.2006

 omdisperat, on 13 iulie 2022 - 18:15, said:

Ma intereseaza cum va aranjati voi zborurile,eu lucrand de luni pana vineri doar in weekend pot merge dar nu gasesc dus intors,cel mult peste 4 zile,voi cum va organizati?

Londra, vineri seara Bucuresti-Stansted, si te intorci duminica noaptea.

#9
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,399
  • Înscris: 25.10.2008
si nu poti sa iti iei o zi de concediu, vinerea/lunea? gasesti mai multe oferte

#10
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 73,639
  • Înscris: 15.06.2007

 wiseguy76, on 13 iulie 2022 - 21:05, said:



Londra, vineri seara Bucuresti-Stansted, si te intorci duminica noaptea.
si o sa viziteze aeroportul?
Am fost la Londra,si mereu ziua plecarii era mancata. Trebuie sa fii cu 2 ore inainte de decolare in aeroport. Iti mai trebuie doua ore ca sa iesi din Londra ca sa ajungi la aeroport. Mai ai zborul de vreo 2-3 ore. La debarcare mai pierzi cel putin o ora pana te verifica la vama, eventual recuperezi bagajul. Deci ai in jur de 6-7 ore mancate cu transportul. Ziua plecarii numa city break nu este. Si roaga-te sa nu fie fenomene meteo care sa amane sau sa anuleze zborul, ori alte chestii neprevazute.

La mine city break a inceput miercuri si pana duminica. Am considerat zile de city break doar pe cele in care m-am trezit si m-am culcat in hotel acolo, adica joi, vineri si sambata.

Edited by tfmercedez, 14 July 2022 - 12:32.


#11
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,567
  • Înscris: 05.06.2009

 omdisperat, on 13 iulie 2022 - 18:15, said:

Ma intereseaza cum va aranjati voi zborurile,eu lucrand de luni pana vineri doar in weekend pot merge dar nu gasesc dus intors,cel mult peste 4 zile,voi cum va organizati?

Dar concediu de odihna nu-ți iei, niciodată? Știi ca legea/codul muncii prevede concediu de odihna pentru o perioada de minim 10 zile lucrătoare consecutive într-un an calendaristic, iar angajatorul este obligat sa ți-l acorde?
Dacă te-ai vaccinat împotriva covid, ți-ai luat ziua libera plătită pentru fiecare doza făcută?
Mai poți beneficia de o zi libera plătită și dacă te-ai autorecenzat online.
A fost zi libera luni 13 iunie. Va mai fi una luni 15 august.
Nu cred ca îți este imposibil sa "legi" 2 zile de concediu de un weekend, ca să poți pleca într-un City break.
Dacă nu găsești bilete de avion pe cont propriu, apelează la o agenție de turism, majoritatea au și pachete tip City break.

#12
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Pentru city-break ai nevoie macar de 1-2 zile libere pe care le iei in functie de ce zboruri gasesti. S-ar putea ca de miercuri pana sambata sa fie mai ieftin decat de vineri pana luni (sigur e, de fapt).

Bilete de avion iei din timp, gen acum cauti pt octombrie-decembrie ca sa merite. Oricum, n-are rost sa mergi vara sa te topesti prin orase, iar vara asta e si mai speciala cu problemele din aeroporturi.

#13
omdisperat

omdisperat

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 25.01.2022
Revin cu o intrebare,intre 28 dec si 3 ianuarie am liber,imi puteti recomanda un oras din afara unde sa merg in vacanta,preferabil cat mai ieftin?

#14
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,624
  • Înscris: 13.09.2022

View Postomdisperat, on 13 noiembrie 2022 - 13:23, said:

Revin cu o intrebare,intre 28 dec si 3 ianuarie am liber,imi puteti recomanda un oras din afara unde sa merg in vacanta,preferabil cat mai ieftin?

Atunci e una din perioadele cele mai scumpe(ptr ca e in jurul Revelionului), deja e tarziu ptr a mai gasi preturi bune.

#15
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,624
  • Înscris: 13.09.2022

View Postgiuliani, on 26 iulie 2022 - 10:41, said:

Oricum, n-are rost sa mergi vara sa te topesti prin orase, iar vara asta e si mai speciala cu problemele din aeroporturi.

Depinde unde mergi. In tarile nordice si chiar prin Berlin-Praga-Amsterdam Bruxelles/Paris e mult mai ok ca la noi vara.
Nu mai vorbesc  de Canada de ex, asta vara cand la noi erau 37, in Toronto erau frumos 24-25

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate