Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?
 Cunoaste cineva metoda de semideg...

De ce in unele tari sunt sparte p...

Marime siguranța AC - 24.000...

E de la monitor sau nu?
 Rezervare gresita

Ce erau chestiile astea pe cerul ...

Apa plata ieftina vs scumpa

Serial: Those About to Die
 Malwarebytes Windows Firewall Con...

hotel pentru copii

Nu pot reinstala windows 11

Replacement grip pentru racheta t...
 

problema ambreiaj

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
celbun

celbun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 08.09.2008
salll. am luat un ambreiaj dar nu stiu sal montez in ordinea corecta,poate ma poate ajuta cineva. am si siguranta dar am uitat sa o pun in poza

Attached Files


Edited by celbun, 21 June 2021 - 10:05.


#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,376
  • Înscris: 30.08.2006
Ai corpul, capacul si discurile de ambreiaj. E cam greu sa nu nimeresti asamblarea. Totusi mie imi pare incomplet. Nu are cum sa functioneze doar cu acele piese. Lipsesc niste elemente de transmisie de la ferodouri.

#3
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
1. "sal" se scrie corect sa-l
2. Se monteaza pe motor. Discurile din ferodou alterneaza cu cele din otel. La fund si deasupra e cate un disc din otel. Ala mai special se pune ultimul si pe el actioneaza mecanismul de la cablul de ambreiaj (de la maneta)...asa presupun, fara sa pot vedea intregul sistem...
Cand tragi maneta, se apasa arcurile alea si se desprind discurile unele de altele...asa se face debreierea. Arcurile tin discurile stranse si fac ca motorul sa invarta "cratita" aia, care transmite cuplul la cutia de viteze (daca are) si la roata spate. Posted Image
Succes!

Edited by danpet, 21 June 2021 - 11:40.


#4
AztecWarrior

AztecWarrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 17.02.2020
Rulmentul unde este? Sper ca nu vrei sa il refolosesti pe cel vechi - chiar daca este bun inca.

#5
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,621
  • Înscris: 21.02.2006
Fa-i upgrade la windows 10

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate