Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

In sfârșit se prăbușesc monedele tip Caritas

  • Please log in to reply
139 replies to this topic

#1
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,806
  • Înscris: 25.11.2009
De ce zic in sfârșit? Pentru că din lăcomie am băgat 1200 de lei acum 2 săptămâni și vroiam sa tot bag mai mulți și mai mulți tot din lăcomie pentru că așa e omul. Acum m-am liniștit, sunt cu aproape 200 de lei mai sărac.

#2
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,193
  • Înscris: 16.04.2007
Ai stiut ca este un risc, de altfel peste tot se vorbeste de volatilitatea acestor monede.
Mai asteapta. risca, poate creste!

#3
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,652
  • Înscris: 13.03.2005

View PostRemicade, on 23 februarie 2021 - 08:07, said:

De ce zic in sfârșit? Pentru că din lăcomie am băgat 1200 de lei acum 2 săptămâni și vroiam sa tot bag mai mulți și mai mulți tot din lăcomie pentru că așa e omul. Acum m-am liniștit, sunt cu aproape 200 de lei mai sărac.
Esti mai sărac cu 200 doar daca ai vândut criptomonedele acum, altfel nu. Poți avea răbdare câteva luni sau ani și discutăm atunci!

#4
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,975
  • Înscris: 04.05.2003

View PostRemicade, on 23 februarie 2021 - 08:07, said:

De ce zic in sfârșit? Pentru că din lăcomie am băgat 1200 de lei acum 2 săptămâni și vroiam sa tot bag mai mulți și mai mulți tot din lăcomie pentru că așa e omul. Acum m-am liniștit, sunt cu aproape 200 de lei mai sărac.

Si tu in 2 saptamani te asteptai sa faci profit 50% cel putin, nu-i asa?
Din cauza celor care cumpara astazi ca sa vanda maine (profit pe termen scurt) sunt aceste caderi.
Sfatul meu, nu te mai uita la valorea lor timp de cel putin 6 luni. Apoi poti sa deschizi din nou un astfel de topic.

Edited by zippo123, 23 February 2021 - 08:20.


#5
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 16.03.2014

View PostRemicade, on 23 februarie 2021 - 08:07, said:

De ce zic in sfârșit? Pentru că din lăcomie am băgat 1200 de lei acum 2 săptămâni și vroiam sa tot bag mai mulți și mai mulți tot din lăcomie pentru că așa e omul. Acum m-am liniștit, sunt cu aproape 200 de lei mai sărac.

Unde le urmaresti pe ce platforma? Ms

#6
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,121
  • Înscris: 04.10.2007
Se prabusesc sa cumpere si aia care au zis:

1) Daca ar scadea BTC-ul sub 10.000 Euro as cumpara si eu
2) Daca ar scadea ETH-ul sub 500 Euro as cumpara si eu

Eu inca am in cont 1.017 ETH pe care l-am produs in 2017, nu am de gand sa il vand prea curand.
Mi se rupe daca pica la 0 sau urca la cer criptomonedele... singura mea investitie a fost ~ 250 Ron cat am pletit pe curent in 2017 sa produc acel ETH.

#7
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019
Bitcoin este la cote istorice si tu vorbesti de pierderi.
Ce anume ai cumparat?

Monedele astea sunt speculative, subliniez si tiparesc cuvantul "speculativ".
Nu am cumparat asa ceva si nu imi pare rau.

Am cumparat TESLA/NIO si ma uit la portofoliu cum este mancat de scaderea bursei.

Din cauza asta bursa/monedele sunt trecute ca "investitie sau speculativ", daca era sigur scoteam toate economiile, le puneam pe ethereum/bitcoin.

#8
LucianTITAN

LucianTITAN

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.02.2021

View PostRemicade, on 23 februarie 2021 - 08:07, said:

De ce zic in sfârșit? Pentru că din lăcomie am băgat 1200 de lei acum 2 săptămâni și vroiam sa tot bag mai mulți și mai mulți tot din lăcomie pentru că așa e omul. Acum m-am liniștit, sunt cu aproape 200 de lei mai sărac.

Nu te speria....sunt normale astfel de fluctuatii...eu de exemplu am mai achizitionat cateva ”jetoane”am considerat ca este un moment bun pentru achizitii,pana la urma ar fi trebuit sa iti asumi si faptul ca la fel de bine poti pierde bani in povestea asta....”Succesuri!”Posted Image Posted Image Posted Image

#9
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017
ce a scazut?
ca nu a scazut nimic

un 9000 de dolari la btc, in jos, aia nu inseamna nimic

#10
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Si acum iar umple forumul de expertii din 2017 care urlau ca e ponzi clar si se prabuseste si ei au incercat sa le spuna tuturor ca la 20 000 e clar varful unde toti baietii destepti vor vinde si restul ramna cu buza umflata. Dovoda clara, uite acu 3 ani era la 20 000 si de atunci se tot prabuseste pana acum cand a picat la 50 000Posted Image Posted Image

#11
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017
niste habarnisti

#12
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
O, a venit expertul ruzgar/mediasick care ne tot sfatuia in bataie de joc sa cumparam la 3000, facand numa mistouri de aia care investesc..
A trecut prin gat deja unghia aia? Posted Image

#13
LucianTITAN

LucianTITAN

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.02.2021

View Postmirel3003, on 23 februarie 2021 - 08:33, said:

Se prabusesc sa cumpere si aia care au zis:

1) Daca ar scadea BTC-ul sub 10.000 Euro as cumpara si eu
2) Daca ar scadea ETH-ul sub 500 Euro as cumpara si eu

Eu inca am in cont 1.017 ETH pe care l-am produs in 2017, nu am de gand sa il vand prea curand.
Mi se rupe daca pica la 0 sau urca la cer criptomonedele... singura mea investitie a fost ~ 250 Ron cat am pletit pe curent in 2017 sa produc acel ETH.


Ai 1000 BTH ?Posted Image

#14
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,043
  • Înscris: 14.03.2013

View PostRemicade, on 23 februarie 2021 - 08:07, said:

De ce zic in sfârșit? Pentru că din lăcomie am băgat 1200 de lei acum 2 săptămâni și vroiam sa tot bag mai mulți și mai mulți tot din lăcomie pentru că așa e omul. Acum m-am liniștit, sunt cu aproape 200 de lei mai sărac.
Eu am bagat 2000 usd, am iesit cand era pe la 48k, ma asteptam sa scada. A mai crescut ceva totusi dar cred ca am iesit la timp. Vom vedea cum evolueaza situatia, deocamdata nu mai bag aici.

Edited by jm2010, 23 February 2021 - 08:46.


#15
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017

View Postjm2010, on 23 februarie 2021 - 08:44, said:

Eu am bagat 2000 usd, am iesit cand era pe la 48k, ma asteptam sa scada. A mai crescut ceva totusi dar cred ca am iesit la timp. Vom vedea cum evolueaza situatia, deocamdata nu mai bag aici.

prophet zice sa iei de toti banii

Edited by RealThing, 23 February 2021 - 09:26.
sters off


#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
De ani de zile li s-a pus cruce criptomonedelor, dar culmea este ca majoritatea au crescut  si cresc in continuare. Piata crypto inca nu si-a atins limitele. Ba din contra, din ce in ce mai multe institutii folosesc aceste monede ca metode de plata.

#17
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View PostJammalan-the-Prophet, on 23 februarie 2021 - 08:38, said:

Si acum iar umple forumul de expertii din 2017 care urlau ca e ponzi clar si se prabuseste si ei au incercat sa le spuna tuturor ca la 20 000 e clar varful unde toti baietii destepti vor vinde si restul ramna cu buza umflata. Dovoda clara, uite acu 3 ani era la 20 000 si de atunci se tot prabuseste pana acum cand a picat la 50 000Posted Image Posted Image
Pai si nu e ponzi? Ca e.
Nu vad motivul pt care s-ar apara chestia asta. Diferenta majora fata de o schema ponzi clasica este ca merge oarecum singura, nu are o rata fixa de profit fapt ce ajuta foarte mult in evitarea prabusirii rapide si nu e controlata direct de un singur individ.
Altfel, orice profit scos din cripto si folosit in afara cripto (transfer fiat, cumparaturi etc) este platit de altii.

#18
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017
vei fi scuipat si tu in cap de apostolii bitzilor

ncsf

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate