Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri BMW X3 Benzina, model dupa...

Email client Windows 11 și A...

Apple watch 41 vs 45 si culoarea

Laptop cu subwoofer?
 Recomandare laptop sub 1500 lei

emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman
 Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...
 Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...
 

Vreau sa folosesc doar microfonul de la casti

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Gamexperto_offi

Gamexperto_offi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 19.10.2020
Am niste boxe si imi trebuie si un microfon care consider ca pot sa le folosesc pe cela de la telefon daar nu stiu cum sa umblu in setari sa se auda doar din boxe si sa folosesv microfonul de la casti far sa am suntetul tot in casti
Ma poate ajuta cineva?

#2
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,867
  • Înscris: 25.01.2002
depinde ce casti cu microfon si ce placa de sunet ai!  - astea sint informatii pe care nu le-ai oferit!

daca ai casti cu microfon de tip telefon, cu 4 contacte, ai putea incerca ca pui acele casti cu microfon in intrarea de microfon a placii de sunet si sa speri/sa te rogi sa se potriveasca acel contact al microfonului cu ceea ce e in mufa.

daca ai casti cu microfon de tip telefon, cu 4 contacte, si laptop cu o singura intrare/iesire audio, cred ca sint sanse sa poti folosi sau doar microfonul, sau doar castile.

daca ai casti cu microfon de tip pc, cu 2 mufe separate, una pt. microfon si alta pt. casti, atunci folosesti DOAR mufa de microfon pentru intrarea de microfon de pe placa de sunet. asta ar functiona 100%.

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,831
  • Înscris: 01.12.2001
Folosești un cablu adaptor cu o mufa mama 3,5 combo la 2 mufe tata. Doar cea rosie o folosești la pc.

#4
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,243
  • Înscris: 19.09.2005

View PostGamexperto_offi, on 26 octombrie 2020 - 10:56, said:

Am niste boxe si imi trebuie si un microfon care consider ca pot sa le folosesc pe cela de la telefon daar nu stiu cum sa umblu in setari sa se auda doar din boxe si sa folosesv microfonul de la casti far sa am suntetul tot in casti
Ma poate ajuta cineva?
castile cu microfon le bagi in fata
boxele in spate

si pe urma umblii in setarile windows-ului si ii spui ce si cum sa foloseasca.

#5
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005
Folosește un microfon desktop.
https://www.emag.ro/...product-gallery

Attached Files



#6
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,134
  • Înscris: 24.02.2006

View PostGamexperto_offi, on 26 octombrie 2020 - 10:56, said:

Am niste boxe si imi trebuie si un microfon care consider ca pot sa le folosesc pe cela de la telefon daar nu stiu cum sa umblu in setari sa se auda doar din boxe si sa folosesv microfonul de la casti far sa am suntetul tot in casti
Ma poate ajuta cineva?

daca le ai pe toate conectate la PC, ar trebui ca la Playback devices sa poti seta independent device-urile pentru Playback si Recording.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate