Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock
 Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...
 Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...
 podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop
 

intrebare teren

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Samy55555

Samy55555

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 14.04.2019
Mama mi a spus ca a aflat ca la terenul pe care il aveam la vanzare ar trebui sa platim 1200 lei ca sa scrie ca e intravilan si ea zice ca trebuie neaparat ca sa poata notarul parca... mi se pare ciudat, chiar trebuie sa dau banii astia ca sa il vand? pai sa nu scrie nimic sau sa scrie ca e extravilan, cu toate ca nu e, ma descurc eu cu cumparatorul, vede ca e aproapte de sat...

#2
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,236
  • Înscris: 25.10.2018
Mânca -T- as pl matale

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Nu prea inteleg despre ce e vorba. Te referi la onorariul notarului si la taxele de vanzare ?

#4
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,716
  • Înscris: 08.03.2017
Daca este trecut intravilan e mai scump - scoti banii de la cumparator , extravilan poate fi o tarla aiurea fara posibilitati de utilitati , primesti bani de pajiste .
Ascultati de notar , spune bine ce spune .
La suma no comment , aici trebuie mai multe date : unde e terenul, suprafata , distanta utilitati etc dar mai bine nu spune ca oricum trebuie traducator - notarul cere putin

#5
smddms

smddms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 16.12.2018
Povesti de adormit copiii , daca e extravilan nu poate notarul sa-l faca intravilan . Ce poate notarul sa faca e sa-ti umfle onorariul

Edited by smddms, 09 October 2020 - 23:25.


#6
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,239
  • Înscris: 19.09.2005
io-s in mijlocul satului si juma de curte e extravilan... ca e mai mic impozitul.

#7
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,456
  • Înscris: 20.10.2015

 arg, on 09 octombrie 2020 - 23:43, said:

io-s in mijlocul satului si juma de curte e extravilan... ca e mai mic impozitul.
Se uita si la om.
Daca nu esti cine sie ce, te baga-n extravilan

#8
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,641
  • Înscris: 30.07.2007

 arg, on 09 octombrie 2020 - 23:43, said:

io-s in mijlocul satului si juma de curte e extravilan... ca e mai mic impozitul.
Ba eu cred ca jumatea aia e mai degraba intravilan arabil sau alta categorie in afara de CC.

#9
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,239
  • Înscris: 19.09.2005
asa a fost cumparat, fostul propietar a facut chestia asta pe vremea lu ceascasa ca sa ramama curtea toata a lui.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate