Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Preturi apartamente chirie capitala

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
Chiriile cum se stabilesc?Ca proprietar pescuiesti cu anunt de pret mare si apoi cobori pina suna careva?Exista vreun tarifar in functie de zona si tip de apartament?

#2
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 15.04.2017
Eu am pus pretul mediu al zonei ca tarif de inchiriere +10% ca a fost totul nou fata de altele unde ai mobila din anii 50.
Nu exista niciun tarifar.

#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Te orientezi dupa preturile din zona ta si corelezi cu ce oferi tu ... mă refer la condiții.

#4
Bogdan199O

Bogdan199O

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 16.03.2015
Cauti preturile din zona si in functie de suprafata, mobila, starea apartamentului modifici in plus sau in minus. Asa fac cei mai multi. Mai stiu 2 care cer preturi foarte mari pentru ce ofera si stau cu apartamentele neinchiriate luni intregi. Recordul l-a stabilit un vecin pensionar: 10 luni fara chirias. Motivul: cerea 480 de Euro pentru un apartament  intr-o zina unde chiriile erau intre 300, 350 de Euro pentru ceva asemanator.

#5
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Pretul depinde ce oferi in plus sau in minus fata de ceilalti si cat de repede vrei sa inchiriezi. Restul

#6
silvyu_1987

silvyu_1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2010
Cat vrea agentia ! Posted Image)) pentrul restul plebei te uiti la anunturi,  si functie de zona, de ce dotari ai in el, in functie de cat de mult iti doresti sa il inchiriezi, stabilesti un pret.

Edited by silvyu_1987, 05 October 2020 - 10:27.


#7
Gwarr1234

Gwarr1234

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 25.05.2019
Cauta prin Sectorul 6 sau prin zona Pipera. Sunt multi care s-au aruncat in "afaceri" si sunt chiar zeci de anunturi de inchiriat de la acelasi ansamblu. Daca vezi asta, pune presiune pe pret cel putin 10-20%

#8
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
vad ca parerile sunt, majoritatea, pe aceeasi linie. vezi cum stau preturile in zona de interes pentru tine dupa care, in functie de starea imobilului tau, mai adaugi/scazi ceva in functie de cum arata ceea ce oferi tu.

#9
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Depinde de ce iti doresti, care e scopul tau principal.

Eu am vazut pe olx pretul zonei, pretul se invartea pe la 350 de euro (apartament 2 camere 60 mp Sebastian). Apartamentul a fost cel in care am locuit eu, deci finisaje ca pentru mine (travertin, piatra naturala, mobila ikea scumpa, saltea ikea scumpa, bucatarie noua, electrocasnice scumpe noi, practic am lasat tot ce am avut acolo). Dupa ce am stat cu el gol 1 an l-am inchiriat pana la urma, plateam utilitatile degeaba. Scopul principal: fara batai de cap si o oarecare incredere ca nu-mi strica tot pe acolo. Am cerut 1400 de lei, in conditiile mele (una maxim doua persoane, nefumator, destinatia camerelor nu se schimba (sufrageria nu devine dormitor), platesc eu utilitatile si i le includ in chirie, etc). In 3 zile am avut 30 de cereri, pe aia care nu stiau sa se prezinte si sa scrie corect romaneste i-am dat la o parte din prima, familii cu copii mici i-am dat la o parte, cu animale de companie tot asa, am gasit chirias cu care am facut contract pe 2 ani, e foarte ok. Si daca pleaca si stai 2 luni cu apartamentul liber ai pierdut orice potential castig, plus bataia de cap.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate