Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri BMW X3 Benzina, model dupa...

Email client Windows 11 și A...

Apple watch 41 vs 45 si culoarea

Laptop cu subwoofer?
 Recomandare laptop sub 1500 lei

emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman
 Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...
 Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...
 

Windows-ul nu isi mai da boot dupa instalarea driver-uilor.

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
nandrei99

nandrei99

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.09.2020
Va salut! Recent am achizitionat un calculator si dupa ce mi-am facut driverele cu ajutorul programului Iobit Drivers si Geforce Experience, in maxim 5 minute mi-a dat blue screen, iar windows-ul dupa nu isi mai dadea boot. In continuu imi aparea eroarea "insert boot media in selected boot device and press a key". Tin sa mentionez ca mi s-a intamplat acest lucru si inainte sa duc calculatorul la Altex, tot cu un calculator identic, dar mi-au dat unul nou in schimbul celui stricat. Se poate cumva sa rezolv aceasta problema?

#2
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,294
  • Înscris: 05.01.2006
Mesajul mentionat de tine zice ca ai selectat alt hdd pentru bot decat cel pe care ai instalat W10. Verifica in BIOS si corecteaza setarile.
De ce ai folosit acele softuri pentru drivere? De ce nu ai lasat windows-ul sa le puna el?

Ma gandesc ca un driver ceva a fost in neregula sau poate chiar ai adunat ceva virusi. Daca nu merge orice ai modifica in BIOS si cum zici ca este o instalare noua presupun ca nu ai date pe acel calculator si cu o astfel de eroare cauzata de acele softuri eu as presupune ce "este mai rau" si as formata hdd-ul si as pune windows-ul din nou iar pentru drivere as folosi cele de la Windows sau cele de pe site-urile oficiale ale componentelor.

#3
nandrei99

nandrei99

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.09.2020

View PostRavy, on 18 septembrie 2020 - 14:42, said:

La asta m-am gandit si eu ca s-ar putea sa fie de la ceva driver, o sa incerc sa refac windows-ul.

Edited by Ravy, 18 September 2020 - 15:32.
citat integral la mesajul imediat anterior


#4
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,828
  • Înscris: 09.12.2012

View Postnandrei99, on 18 septembrie 2020 - 14:25, said:

....programului Iobit Drivers

Ori cauti tu singur driveri pentru PC-ul tau, ori o lasi balta, nu mai folosi programe de genu ala ca mai rau faci, ai drivere oficiale pe site-ul producatorului placii de baza, sau daca e prea complicat, macar lasa windows update sa iti instaleze el singur driverele , ca sigur o va face .

#5
ssss

ssss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 04.02.2006
Programele de genul „Iobit Drivers” sînt mizerii! Așa cum ți‑a spus colegul de mai sus, intră pe site‑ul producătorului plăcii de bază și cauți driverele pentru placa de bază! Valabil și pentru plăcile dedicate! (totuși Geforce Experience este un program al NVIDIA).

Edited by ssss, 18 September 2020 - 19:12.


#6
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,800
  • Înscris: 12.09.2015
Seteaza in bios la First Boot Device hdd-ul pe care ai windows instalat,ok,save and exit.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate