Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot sa prelungesc un domeniu, ...

Sfc scannow blocat la 99 la suta

hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...
 Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?
 Valeriu Nicolae

Exista vreun dezavantaj la constr...

Senzori de miscare ce nu aprind l...

Problema martori semnalizare dire...
 Senzori de miscare cu lampi ce se...

Samsung soundbar

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi
 

Windows 10/64 build 2004 FoD RSAT offline

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
cristian_p_1

cristian_p_1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.01.2007
Are cineva fisierul necesar pentru instalarea RSAT cu DISM offline?
E vorba despre Windows 10 pe 64 varianta noua (build 2004), fara acces la internet.
Bineinteles sa fie si dispus sa-l dea mai departe :) .
Multumesc!

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,903
  • Înscris: 15.06.2004
E inclus in apps-urile ptr 10.din octombrie 2018. Trebuie doar sa-l instalezi.

Quote

Just go to "Manage optional features" in Settings and click "Add a feature" to see the list of available RSAT tools. Select and install the specific RSAT tools you need.

Poti descarca si de aici ptr versiunie vechi - https://www.microsof...s.aspx?id=45520

Nu se mai poate instala altfel decat din Apps.

Edited by eiffel, 08 August 2020 - 17:02.


#3
cristian_p_1

cristian_p_1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.01.2007
Rog sa-mi raspunda doar cei care stiu si inteleg ce am cerut. O postare dupa 10 secunde de google nu face decat sa complice treburile.
Cu Apps conectat la internet stie toata lumea care are nevoie de rsat. E un pic mai "complicat" daca nu ai acces la internet, dar se poate cu dism, domnule moderator eiffel.
Multumesc!

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,903
  • Înscris: 15.06.2004
Cu DISM se poate dar ai nevoie de fisier. Care la versiunile vechi se putea descarca de unde ti-am dat link-ul
Care nu mai exista decat online prin APPS la versiunile noi. Injura-i pe cei de la Microsoft care vor sa mute totul pe online.

Sfatul meu - incearca la suport Microsoft.

#5
cristian_p_1

cristian_p_1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.01.2007
Se poate extrage fisierul necesar pentru versiunile noi de la Microsoft Volume Licensing Service Center, dar acolo nu-ti poti face cont daca ai licenta cumparata din magazin odata cu computerul.
Cei care au cont acolo pot descarca cele necesare pentru instalarea offline. Asteptam pe cineva care s-a lovit de problema asta, sa aiba nevoie de RSAT dupa ce baga computerul intr-un domeniu
unde nu ai Internet :D .

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,903
  • Înscris: 15.06.2004
Pai sincer e cam ciudat domeniu fara internet.

Solutii de principiu exista:
- facuta o imagine pe un PC cu internet si RSAT instalat in imaginea respectiva si apoi instalata imaginea respectiva pe PC-ul cu beleaua. Aici ar fi doua posibilitati - imaginea deja instalata - cu Acronis, sau modificarea fisierelor de instalare - integrare unattended - vezi si asta - https://www.imab.dk/...and-powershell/
- "dus" internet la PC-ul cu problema, si nstalat si apoi deconectat de la net. De ex cu un mobil.

Din cate stiu fisierul respectiv nu mai e disponibil nici ptr licentierea MSDN - Volume Licensing, data fiind mutarea sa in Apps.
Posibil sa ma insel, dar si in cazul asta nu ar fi permisa de regulament postarea sa pe forum fara acord scris de la Microsoft.

#7
crininel

crininel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 02.08.2011
Am asa ceva descarcat, dar cum pot sa-ți trimit?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate