Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camping Franta - Chamonix

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...
 Nikon Z6III

Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!
 Recomanadare viniluri

Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...
 La multi ani @MariusEXxTREME!

Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...

Dimensionare putere centrala / ca...
 

Daikin FTXF vcs FTXC

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
kata2008

kata2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.09.2008
Salut,

Am in apartament ciudat, nu pot pune aer conditionat decât pe hol pentru a raci doua dormitoare.
Ma uitam la modelele de 12.000 BTU de mai sus.
La prima vedere FTXF este făcut prin Europa/Turcia, are 3 viteze la aer și parca ar fi o promoție ptr modulul WiFi gratis.
FTXC este fabricat in Malaezia, are 5 viteze și un filtru de aer suplimentar, ceva mai ieftin.

Ma interesează sa fie silențios, de aceea nu m-am orientat către Gree sau alții.
Care ar fi recomandarea voastră?

Multumesc!

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Din ce știu eu Mitsubishi sunt bunicei, dar nu e cam puțin BTU 12.000 pentru două dormitoare ?

#3
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,126
  • Înscris: 28.10.2006
Indiferent de firma de AC, nu este o solutie corecta montarea pe hol si racirea altor camere in mod indirect.
Eficienta racirii minima, consum de EE mult mai mare decat in mod normal.
Pune o schita cat mai exacta a apartamentului sa vedem si noi ce e ciudat acolo.

#4
kata2008

kata2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.09.2008
Dacă puteam as fi montat unități separate. Am una de 18.000 in sufragerie care răcește tot apartamentul la nevoie, însă trebuie sa o separ. Lucrez de acasă și deranjez noaptea.
Pentru răcire 3 luni pe an nu ma deranjează consumul.

#5
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Te uiti la specificatii , 17db zgomot am gasit la LG pe care il am in casa,  tot ce sare de 25 db incepe sa devina deranjant.
Unitatile silentioase trebuie sa sa aiva un evaporator foarte mare  pt acest aspect , implicit sunt mai voluminoase

Edited by ciine, 14 July 2020 - 21:48.


#6
kata2008

kata2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.09.2008
Multam tuturora!
Sunt in cautari acum ...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate