Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Update BIOS = Calculatorul se blo...

Maimuta si Negru

Chiar nu mai suntem in stare sa f...

Soluție de supraveghere ieft...
 1 capatana de usturoi pe zi, pune...

Latenta uriasa la laptop cu i7-12...

Unde se afla acest local ?

Activitați extracurriculare ...
 Sprayul de muste RAID nu mai func...

Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...
 Hamsie si Capelin prajiti in tiga...

Seat Leon FR !

Facultatea potrivita pentru softw...

Upgrade CPU --> upgrade RAM?
 

Climatizare Audi A3 8p

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Trigger93

Trigger93

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.01.2020
Am o problema legata de sistemul de climatizare la masina din titlu. Problema e ca atunci când dau pe AC, baga aer rece doar pe gurile de ventilatie din dreapta. Pe cea de la sofer baga aer cald. Mi a recomandat cineva o persoana cu VCDS, acesta a ajuns la concluzia ca e de vina senzorul de temperatura de pe partea aia.

Știe cineva dacă la modelul asta de masina trebuie dat tot bordul jos ca să îl schimb sau e ceva mai ușor?  Dacă e de demontat prefer sa țin acea gura de ventilatie inchisa și gata.


#2
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010
e clapeta de aer de sub bord.blocata sau intredeschisa.oricum trebuie sa dai jos consola centrala ca sa ajungi la clapeta.

#3
bc74abs

bc74abs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 08.01.2011
Pune de iti fa cont aici
https://www.clubaudi...p-2003-2013.89/
Spor la studiu.

#4
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
E un motoras care actioneaza o clapeta. Are mai multe. Afli cu vcds care e si...daca esti mai tehnic il repari,daca nu il schimbi. E vreo 500 de lei unul.
Nu e mare lucru. Il desfaci si ungi potentiometrul din el cu wd40. Apoi il reinitializezi cu vcds.

Eu am facut cand aveam Audi A4 B7. Trebuie putina indemanare. Gasesti tutoriale cate vrei.

#5
Trigger93

Trigger93

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.01.2020
Mulțumesc pentru răspunsuri.

Băiatul cu VCDS-ul a testat motorașele, ele funcționau și din cauza asta a spus ca ar fi senzorul de temperatura de pe partea șoferului. Intr-adevar, la test, motorașul de la sofer functiona la capacitate maxima, doar ca baga cald în loc de rece.
Acum nu știu ce sa cred, nici nu prea ma pricep. Dacă e clima pe doua zone sunt doi senzori de temepratura, cate unu pentru fiecare parte ? Eu credeam ca e doar un senzor de temperatura și atat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate