Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

BSOD la update Win 10 1903 cu 1909

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,604
  • Înscris: 01.07.2006
Buna ziua,
azi dimineata am vrut sa fac (pt. desktop, pe care nu-l mai deschisesem de vreo 10 zile) update la ultima versiune de Windows 10, dar am vazut ca avea inca versiunea 1903 si facea update doar pt. 1909. I-am dat OK, dar dupa una-doua restartari pe parcurs a aparut BSOD. A incercat reparare automata dar dupa restart iar BSOD si tot asa.
Am ales dintre optiunile oferite sa faca reset la Windows - acum astept reinstalarea (cu pastrarea fisierelor personale).

Computerul are vreo 10 ani, l-am folosit destul de rar, partial jocuri mai demult, partial redactare Word. Componentele sunt de acum 10 ani. Nu-l voi mai folosi decat pentru redactare in Word/Excel (si Office e versiunea 2010).
E posibil sa apara vreo incompatibilitate cu cerintele Win 1909 si din aceasta cauza BSOD?
In caz ca nu se rezolva dupa reinstalare, sa revin la versiunea 1903 (daca mai e posibil)?

Pana acum Windows (1903) n-a avut nici un BSOD, dupa instalarea initila din aug. 2019)

Multumesc.

#2
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,604
  • Înscris: 01.07.2006
A reinstalat 1903. Deocamdata nu sunt probleme.

Se poate inchide, merci.

#3
dionenina424

dionenina424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 21.04.2020
Vezi ca a aparut 2004
Poti sa dai dezactivare update, ca sa nu mia ai surprize pe viitor.

#4
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,604
  • Înscris: 01.07.2006
Stiu c-a aparut, am sa-i dezactivez updates cum ma sfatuiesti.

Pe laptop n-au fost probleme la trecerea de la 1903 la 1909 - e adevarat insa ca laptopu e cumparat in ian. 2019.

Da, probabil BSOD apare de la incompatibilitate drivere cu componente mai vechi din pc...Desi cu driverele din versiunea 1903 n-au fost probleme.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate