Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Maimuta si Negru

Chiar nu mai suntem in stare sa f...

Soluție de supraveghere ieft...

1 capatana de usturoi pe zi, pune...
 Latenta uriasa la laptop cu i7-12...

Unde se afla acest local ?

Activitați extracurriculare ...

Sprayul de muste RAID nu mai func...
 Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...

Hamsie si Capelin prajiti in tiga...
 Seat Leon FR !

faculatea potrivita

Upgrade CPU --> upgrade RAM?

Parchet care se lasa
 

Problema trapa panoramica Jaguar XE

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
cosmingabrie

cosmingabrie

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.03.2016
Buna ziua ! Cand deschid trapa ramane blocata la un sfert si revine inapoi, din cate observ cand se ridica ramane lasa pe partea stanga si presupun ca s-ar fi rupt un brat sau ceva.... Am fost si la reprezentanta si mi-au zis ca nu au mai intalnit aceasta problema si ar trebui sa las masina acolo. Nu am putut acest lucru pentru ca nu eram din acea zona si nu stiam la ce suma sa ma astept. Imi puteti spune cam cat ar costa aceasta problema si unde as putea sa o fac. Va multumesc mult !

#2
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,846
  • Înscris: 23.04.2007

 cosmingabrie, on 05 aprilie 2020 - 13:52, said:

Va multumesc mult !
cu placere Posted Image

#3
cosmingabrie

cosmingabrie

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.03.2016

 adrian_r5, on 05 aprilie 2020 - 14:11, said:

cu placere Posted Image
Ma asteptam Posted Image

#4
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,962
  • Înscris: 14.11.2004
Fa o inspectie vizuala si vezi daca ceva incurca deplasarea corecta a ei. Chestiile astea necesita atentie si o intretinere periodica, precum curatat si gresat sine si actuatuare plus contacte electrice. La mine am senzori de capat de cursa plus doi senzori reed aflati pe traseul trapei pentru a verifica pozitia ei.

Este un mecanism exagerat de complex. Mai bine inchide-o si abtine-te sa o folosesti pana ajungi la service. Vezi cine a facut trapa pentru masina ta, Webasto este unul dintre cei mai mari producatori de trape pentru orice fel de vehicul. Daca este Webasto ai noroc ca au service in Romania, ca nu am prea mare incredere in service-ul JLR. Pe structura ei trebuie sa existe un cod de bare si niste inscrisuri care spun data de fabricatie, cod produs, standarde siguranta/omologare si eventual si producatorul.

Edited by connectorxp, 05 April 2020 - 14:57.


#5
cosmingabrie

cosmingabrie

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.03.2016

 connectorxp, on 05 aprilie 2020 - 14:55, said:

Fa o inspectie vizuala si vezi daca ceva incurca deplasarea corecta a ei. Chestiile astea necesita atentie si o intretinere periodica, precum curatat si gresat sine si actuatuare plus contacte electrice. La mine am senzori de capat de cursa plus doi senzori reed aflati pe traseul trapei pentru a verifica pozitia ei.

Este un mecanism exagerat de complex. Mai bine inchide-o si abtine-te sa o folosesti pana ajungi la service. Vezi cine a facut trapa pentru masina ta, Webasto este unul dintre cei mai mari producatori de trape pentru orice fel de vehicul. Daca este Webasto ai noroc ca au service in Romania, ca nu am prea mare incredere in service-ul JLR. Pe structura ei trebuie sa existe un cod de bare si niste inscrisuri care spun data de fabricatie, cod produs, standarde siguranta/omologare si eventual si producatorul.
Scrie pe sticla de la cine ii facuta ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate