Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot scapa de OneDrive

Volan inclinat

Branșamente utilitați g...

Update BIOS = Calculatorul se blo...
 Maimuta si Negru

Chiar nu mai suntem in stare sa f...

Soluție de supraveghere ieft...

1 capatana de usturoi pe zi, pune...
 Latenta uriasa la laptop cu i7-12...

Unde se afla acest local ?

Activitați extracurriculare ...

Sprayul de muste RAID nu mai func...
 Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...

Hamsie si Capelin prajiti in tiga...
 

probleme conectare wi-fi

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,924
  • Înscris: 12.01.2018
am  lenovo MIIX 300 IDEAL PAD cu w10 home instalat de la cumpărător.de la o vreme a inceput să nu se mai conecteze la net prin wi-fi.la început am crezut că este problema de la net fiindcă problema a apărut în vacanță la mare.ulterior am pățit-o și  acasă până când nu s-a mai conectat deloc.prin intermediul telefonului pot face conectarea la net iar prin cablu nu pot fiindcă nu are nicio  mufă înafară de 2 usb-uri

#2
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,784
  • Înscris: 06.10.2012
Am avut si eu problema asta cu un Asus nou de vreo 2 saptamani, tot W10, se tot deconecta de la net.

Control panel-Retea si internet-Centru retea si partajare-Configurare retea-ckick reteaua ta-General-Proprietati fara fir-bifa pe Se efectueaza conexiunea chiara daca reteaua nu isi difizeaza numele-SSID, restart.

La mine a mers, nu mai am probleme de atunci.

#3
Mircea332243

Mircea332243

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 01.05.2019
Incearca sa dai un Troubleshoot la wifi sa vezi daca windowsul iti comunica ceva. totodata incearca sa faci un update la drivere.
Si eu am patit la fel. Iti doresc sa fie o problema technica, scapi mult mai usor decat daca te-a lasat placa de retea.

#4
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,924
  • Înscris: 12.01.2018
dar de  pe telefon nu prin wi-fi mă conectez?sau prin bluetooh se face conexiunea fiindcă așa merge strună

#5
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View PostEMPP, on 30 martie 2020 - 09:08, said:

dar de  pe telefon nu prin wi-fi mă conectez?sau prin bluetooh se face conexiunea fiindcă așa merge strună

   Daca te conectezi wifi prin bluetoot e clara treaba.
    Si daca merge struna nu vad de ce te plangi !?

#6
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,924
  • Înscris: 12.01.2018
așa iau netul de la telefon dar nu mai mă pot conecta direct la rețeaua de acasă telekom normală

înainte mergea

#7
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Modifica la router, fiecare pe rind:
- wifi fara parola
- wifi cu parola, diverse criptari - aia cu WPA 2 probabil este acum, incerci toate
- wireless channel
- wireless mode
- wireless channel bandwidth, aia cu 20, 40....
La fiecare optiune, pui pe rind toate valorile.

#8
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,924
  • Înscris: 12.01.2018
toate celelalte dispozitive din casă se conectează la netul wi-fi telekom numai tableta aceasta nu mai vrea.au fost momente în care mergea dacă o puneam lângă router

chiar lipită de el

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate