Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat pentru un sistem off-grid la...

Nu pot scapa de OneDrive

Volan inclinat

Branșamente utilitați g...
 Update BIOS = Calculatorul se blo...

Maimuta si Negru

Chiar nu mai suntem in stare sa f...

Soluție de supraveghere ieft...
 1 capatana de usturoi pe zi, pune...

Latenta uriasa la laptop cu i7-12...

Unde se afla acest local ?

Activitați extracurriculare ...
 Sprayul de muste RAID nu mai func...

Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...
 

cum conectez 2 boxe Jazz la un sistem 5.1 ?

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
adi2203

adi2203

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.08.2014
Buna ziua,
As dori unele lamuriri in tr-o problema de boxe si amplificator. Imi cer scuze de la inceput daca pare o prostie, dar am zis sa incerc.
Concret, am 2 boxe Jazz de 40 W - 4 ohmi (pe 3 cai) nefolosite de vreo 25 de ani si m-am gandit sa le reactivez.
As dori sa le conectez la un sistem home cinema 5.1 Panasonic, a carui amplificator scoate 55 W pe canal si este de 5 ohmi.
Intrebarea mea: cum le conectez, in ce sloturi? Si credeti ca pot arde boxele daca ele sunt de 4 ohmi si amplificatorul de 5 ohmi??
Le las doar pe ele, sau merg si satelitii??
Multumesc pentru intelegere

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate