Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar trebui sa ma coste o incar...

ce acte sunt necesare la inregist...

stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...
 Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...

Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie
 Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...
 Alegere tableta

Cine poate lamuri extra-judiciar ...

Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v
 

Roaming Digi sau alt operator

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
anita30

anita30

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.02.2019
Buna! Anul acesta voi merge in vacanta in Grecia o saptamana si as vrea sa stiu o optiune buna de a avea internet eu avand abonament la digi nu as vrea sa platesc mai mult decat e abonamentul. Stiam ceva ca orange ar avea roaming gratuit nu ca la ceilalti operatori. Ce ma sfatuiti sa fac sa iau o cartela cu prepay de aici sau de acolo?

#2
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 28.08.2008
Cu digi iesi cel mai bine, platesti cat consumi.

#3
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,265
  • Înscris: 10.07.2013
Eu am fost o saptamana in Norvegia si nu am avut probleme cu semnalul in roaming de la Digi! Posted Image

Edited by xmanyacs77, 26 January 2020 - 17:56.


#4
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Toate companiile au roaming suficient pentru o saptamina
Bineinteles, daca nu vorbesti continuu si nu stai pe net non-stop.
Poti sa suni la relatii clienti si-i intrebi exact ce ai disponibil in roaming si daca se plateste dupa ce depasesti.

#5
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,247
  • Înscris: 24.05.2006
vodafone, 15 euro, ai 9 giga si 1000 de minute, oriunde in UE. Si semnal foarte bun peste tot.

#6
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,070
  • Înscris: 08.08.2018
Cred ca platesti undeva la 9 lei pe Gb si ~ sub 1 leu pe 10 minute de convorbire. Nu cred ca merita sa-ti bati capul cu altceva.

#7
Ak-33

Ak-33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 06.01.2020

 xmanyacs77, on 26 ianuarie 2020 - 17:55, said:

Eu am fost o saptamana in Norvegia si nu am avut probleme cu semnalul in roaming de la Digi! Posted Image
ce probleme ai putea sa ai cu semnalul?ca nu tine de digi cand esti in roaming

#8
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,265
  • Înscris: 10.07.2013

 Ak-33, on 26 ianuarie 2020 - 18:15, said:

ce probleme ai putea sa ai cu semnalul?ca nu tine de digi cand esti in roaming

Roamingul l-am activat cand am plecat de pe aeroportul Henri Coanda....cand am ajuns in Norvegia am avut semnal voce+date 3G+4G full.Posted Image

#9
anita30

anita30

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.02.2019
Vreau sa il folosesc mai mult pt harti si alte informatii pe moment si bineinteles verificare retele sociale si de vorbit nu e nevoie neaparat doar de net as vrea. Stiu ca poate mai prind wifi gratis dar e mai okay cand am eu pe telefon date mobile.

#10
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,265
  • Înscris: 10.07.2013

 anita30, on 26 ianuarie 2020 - 18:29, said:

Vreau sa il folosesc mai mult pt harti si alte informatii pe moment si bineinteles verificare retele sociale si de vorbit nu e nevoie neaparat doar de net as vrea. Stiu ca poate mai prind wifi gratis dar e mai okay cand am eu pe telefon date mobile.

Digi este cea mai buna optiune in roaming in Europa.Posted Image

Edited by xmanyacs77, 26 January 2020 - 18:33.


#11
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 09.05.2006
Am o cunostinta care s-a dus in Grecia cu abonament Digi si in roaming a beneficiat doar de voce... Atat i-au dat operatorii greci, datele au lipsit.

Pentru o chestie de-asta, nu m-as complica cu Digi. Vodafone sau Orange, chiar si pe cartela prepay...

#12
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,265
  • Înscris: 10.07.2013

 clausio, on 26 ianuarie 2020 - 18:33, said:

Am o cunostinta care s-a dus in Grecia cu abonament Digi si in roaming a beneficiat doar de voce... Atat i-au dat operatorii greci, datele au lipsit.

Pentru o chestie de-asta, nu m-as complica cu Digi. Vodafone sau Orange, chiar si pe cartela prepay...

Adica WIND HELLAS (TELESTET) nu a oferit servicii de date in roaming pentru Digi Romania? Posted Image

Chiar nu imi vine sa cred aceasta...


*In Norvegia operatorul Telia Norge AS (NetCom) a fost super ok! Posted Image

Edited by xmanyacs77, 26 January 2020 - 18:40.


#13
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,070
  • Înscris: 08.08.2018
Nu si-a activat roaming-ul de date/nu a avut setarile corecte pe telefon. Merge perfect Digi pe date in Grecia.

#14
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,493
  • Înscris: 08.02.2011
Roamingul de date este diferit fata de roamingul de voce la Digi, trebuie activate ambele.

#15
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,265
  • Înscris: 10.07.2013

 modoran, on 26 ianuarie 2020 - 18:54, said:

Roamingul de date este diferit fata de roamingul de voce la Digi, trebuie activate ambele.


Attached File  Clipboard01.jpg   98.58K   66 downloads
Corect! Posted Image

#16
Sebastian_Jinga

Sebastian_Jinga

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 73
  • Înscris: 16.01.2020
Recomand sa-ti cumperi un Prepay local...semnal garantat peste tot.
Eu cu abonament Corporate Vodafone Romania am avut probleme cu datele iar pe unele insule am avut probleme si pe partea de voce...la fel si cu Orange Romania.

#17
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Eu am soția care pleacă la muncă în Austria, o lună acolo, o lună acasă și are abonament de date 3GB și voce nelimitat de la Telekom unde am și abonamentul de internet + televiziune, dar oferta asta de roaming este valabilă doar 4 luni pe an, apoi trebuie să optez pe cartelă prepay de la un alt operator ! Cum aș putea beneficia de roaming tot timpul anului la niște costuri acceptabile ??? Acolo unde lucrează soția, nu are posibilitatea conectării la un WiFi, pentru că familia asta de austrieci este ”chitroasă” rău, nu vrea în ruptul capului să plătească un abonament de internet, altfel n-ar fi fost probleme, am fi folosit doar whatsapp sau messenger ! Posted Image

Edited by Viorelsolar, 26 January 2020 - 20:12.


#18
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,265
  • Înscris: 10.07.2013
La Digi in roaming in Austria ai 2 retele locale: A1 Telekom si H3G. Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate