Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.
 Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche
 RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez
 Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online
 

Love story

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Locul de joacă pentru fete este sărac fără povești de dragoste.
Am meditat mult dacă un asemenea topic ar fi o idee bună.  Nu am reușit să-mi dau seama,  dar merită să încercăm.

Oricine poate scrie o poveste de dragoste,  de iubire,  este invitat să o scrie pe acest topic specializat.  
Poate fi una trăită de ea sau el,  de un prieten ori o prietenă.
Poate fi scrisă la persoana întâi sau la a treia.  

Nu contează cine o asumă,  povestea contează.   

Multe povești de iubire se nasc,  trăiesc,  mor în anonimat.  
Unele sunt banale, altele ieșite din comun.   Dar tuturor ne plac poveștile de iubire.  
Nu cred că există om pe lume care să nu fi iubit măcar odată.  

Dacă vrea să povestească,  o poate face aici.  

O rugăminte.
Fiți toleranți cu cei care scriu.   Nu-i simplu să scrii despre un asfel de subiect.

Ideea titlului:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7jEaIDqHl74?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tomaso, 28 September 2019 - 18:20.


#2
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Haida fetele,va astept =)))))

#3
tehnics

tehnics

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 30,881
  • Înscris: 01.11.2005
Fetelor, mai usor, nu asa buluc, gramada.

P.S. Curvele masculine pot spune "love story" ?

Edited by tehnics, 28 September 2019 - 19:12.


#4
nyxx

nyxx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 30.03.2019
Ce dragoste visezi babaete ca toate e pe interes

#5
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Asa-s femeile toate sunt perverse
Vor numai bani,merg pe interese


#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,443
  • Înscris: 18.12.2007
Crbl2001, ai raport.
Conform regulamentului arie pe care esti:
2. Mesajele de genul "Toate femeile sunt c*rve / proaste / leneșe / materialiste / trebuie bătute etc" vor fi moderate conform punctului 2. b din regulament: vor fi considerate jigniri la adresa colegelor de forum și vor fi șterse sau, în funcție de insistența cu care sunt publicate, vor fi sancționate.

#7
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,661
  • Înscris: 30.10.2009
Păcat că e nevoie de astfel de atenționări pe mai fiecare topic cu subiecte ca acesta, dar ne obligați.
Deci băieți, atenție la regulament!

#8
-Dorulet-

-Dorulet-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,014
  • Înscris: 11.06.2014
Toma, te asteptam pe tine sa inaugurezi seria povestilor de dragoste! Hai, curaj!Posted Image

#9
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013
Nu-i poveste, dar e "Cantec de dragoste" :D
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/22rXte1IwZ0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Olimpia.

Era cea mai frumoasă fată din cartier.   Cârduri de băieți roiam pe lângă ea,  încercând să ne facem remarcați.  Blondă naturală,  fată de medici,  stăteau într-o casă boierească,  de pe vremuri,  cu hol de intrare străjuit de coloane și mozaic pe jos. Intrai direct într-o cameră mare,  acolo unde Olimpia organiza cel mai în vogă eveniment monden al anului:  Ziua Ei de naștere.   A fi invitat la ziua Ei însemna un privilegiu pentru unii și nefericire pură pentru restul.  

A fost prima mea iubire.  
Am cunoscut toate stările prin care treci atunci când iubești, de la căldura pe care o simți atunci când Ea te atinge întâmplător,  până la frigul indus de zâmbetul ei către altul.
Nu i-am spus niciodată ce simt pentru ea.   Și nici nu ar fi contat prea mult,  pentru că toți băieții eram lulea,  muțeam când trecea făcea onoare trotuarului cu pasul ei.

Seara zilei ei de naștere se termina orgasmatic, pe ritmuri de Perinița. Bunica ei,  o Doamnă slabă, înaltă,  uscată, care nu râdea niciodată,  provenită din fosta burghezie interbelică,  punea un disc la pickup-ul portabil, cu capac boxă.   În ritmuri de Perinița,  mișcându-ne total dezarticulat (de parcă mai conta) urmăream cu ochi lăcrămoși să fim aleși.   Doamne,  cât de mult îi uram pe toți ceilalți!!!
Din cauza lor, pentru că se bâțâiau pe lângă mine,  îi distrăgeau atenția și Ea nu mă alegea pe mine de fiecare dată. Eu o alegeam doar pe ea.   Fluturam de trei ori baticul și mă atârnam de gâtul ei.

Sărutul.
În mod normal urma pupătura.
Una colegială,  urmărită de bunica nazi cu privire de cerber.  
La o tură mi-am făcut curaj și profitând de o clipă de neatenție am sărutat-o pe gura.   I-am simțit dulceața de sub buze și dinții.  
Un sărut adevărat,  care a durat aproximativ două secunde.  Poate trei.   Dar mie mi s-a părut că a durat mult. Nu s-a retras și nici nu m-a pocnit.   Mi-a zâmbit privindu-mă în ochi.   Iar mâna ei a zăbovit pentru o clipă în mâna mea,  ca și când nu ar mai fi vrut să se desprindă de mine.   Mă rog,  mie așa mi s-a părut.   Era primul meu sărut și a venit complet natural,  fără să gândesc.  Așa am simțit atunci,  să o sărut.   Noroc că n-am gândit prea mult,  așa cum fac acum,  pentru că pierdeam momentul și nu aș fi știut cât de dulce este sărutul fetei pe care o iubești.

Am plecat de acolo plutind.   Era iubita mea,  mă sărutase, mă ținuse de mână,  e clar,  pe ea o să o iau de nevastă atunci când mă voi face mare!  
Numai că am trecut în clasa a cincea,  ea s-a dus la altă școală și ne-am despărțit.  Cred că până prin clasa a șaptea am tânjit după ea.   Îmi făceam drum prin fața casei ei visând la momentul când se va deschide o fereastră,  ea o să mă vadă și o să-mi strige numele. O pândeam stând pe bordură precum un cățel care păzește gardul de după care hămăie o cățelușă focoasă.   Până la urmă m-am resemnat.   Nu am renunțat la gândul că o voi lua de nevastă până când, într-o zi, pe neașteptate,  în viața mea a intrat Corina.

Edited by tomaso, 28 September 2019 - 22:53.


#11
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Povestile de dragoste erau veritabile pe vremea cand nu exista telefonul mobil , ce e acuma cu sms & shit e zero barat ...

#12
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,066
  • Înscris: 06.02.2012
Poveste adevarata.
Acum 31 de ani am fost la un chef, era acolo o bruneta focoasa, cu niste ochi negri ca taciunele,  toti baietii roiau in jurul ei.
Dimineata dupa cateva dansuri  cu ea si ceva alcool, o intreb
- Gacico  mie i-mi place de tine si as vrea sa ne gasim azi la un film sau o  cofetarie... ceva?
- Da, la ce ora?
Da a fost raspunsul ei  un an mai tarziu in fata ofiterului starii civile, se intampla in otombrie 89.
Avem 2 copii mari, baiat si fata 29 si 27 ani iar  peste 2 saptamani vom sarbatori  30 de ani de casatorie.
Sper sa apuc si sarbatoarea celor 50 de ani de casatorie alaturi de bruneta focoasa .......
Scuze nu am talent de povestitor.

#13
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 21.04.2008
Simplu și frumos. Mulți ani fericiți împreună!

#14
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,066
  • Înscris: 06.02.2012

 nicusan75, on 29 septembrie 2019 - 06:31, said:

Simplu și frumos. Mulți ani fericiți împreună!
Multumesc, la fel si celor care stiu sa imbatraneasca frumos alaturi de femeia iubita.

Edited by leomagic44, 29 September 2019 - 07:26.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate