Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?
 Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma
 Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...

Prima condamnare in baza Legii An...
 OKTO

Cum export de pe desktop o conver...

Am facut infarct?

contract de inchiriere obligatii ...
 

Untold - Cum a fost

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#91
Sasenoua

Sasenoua

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 16.11.2021

View Postjakota, on 07 august 2022 - 16:22, said:

Eu nu prea inteleg care-i smecheria cu festivaluri cu DJ -i.  
Ce e asa fantastic ca-ti pune unu muzica de pe laptop?
Sa transpiri alaturi de altii ,  si dai si o poala de bani pt asta? Aiurea vremuri …

Expunerea media de la UM24 e mizerie sinistra, din pacate a ajuns un jeg mai imputit fata de cum era A3 acum cativa ani
Eu zic intai sa mergi apoi sa-ti dai cu parerea.
Expunerea Um de presa este in sens invers s-au apucat toti doctii din presa si pseudotelectualii sa zica ca vai Gheboasa cum a fost rusine nationala, cand au fost si rapperi, dau exemplu FRG care la orice melodie avea btch, s ht, h e si f...k de zeci de ori pe minut pe scena mare- main stage asa ca nu aveai cum sa-l eviti, dar fiind omu new yorkez si nu pleb, nu zice nimeni de el.
Asta e nivelul la care a ajuns presa romaneasca. Cei care scriu de aiurea de Untold sunt habarnisti care ori n-au fost la eveniment ori sunt urechisti, auzind din relatarile altora care au zis si ei ceva ca sa nu taca. Scrie un articol ca sa-ti dau salariul.
Ca om care a mers des la concerte preponderent edm/rock si acasa si in afara, asta e primul Untold pe care-l vaz cap coada de la start pana la finish, luni la 6 dimineata nu am mai rezistat la Van Buuren care a mixat omul inca doua ore pana la 8, in semn de respect pentru romani si publicul lui fanatic. A zis ca e festivalul lui de suflet. Daca comparam cu Ultraul la care a fost la Miami, eu zic ca Romania e sus tare de tot. In afara alora care stau pe gard si comenteaza ca ce destin tragic are Delia, ca n-a vazut-o nimeni....A mixat si Moisescu cu Cabral la microfon pe undeva prin parc, dar foarte putin interesant.
Pe scurt atmosfera fabuloasa cu surprize si placute si neplacute. Astea neplacute putine, gen la Dragoni s-a inchis stadionul ca era prea multa lume, lasand cateva zeci de mii de suflete pe afara incluzand eu si cei 7 copii pe care ii aveam in grija doua familii.
Nu pare corect ca sa ai bilet si sa nu poti intra dimensionarea main stageului trebuie sa fie asigurata corect.

Despre partile bune ele sunt majoritare- control adecvat, drogati putini, conflicte putine si cu mult peste 300000 de insi, problemele au fost insignifiante. Un numar foarte mare de adulti media pe la 40,45 de ani si multe femei peste 60 am vazut, peste tot.
Pe partea de muzica de la Dragoni nu am vazut decat finalul, nu sunt fan inrait, cei care au participat zic ca a fost misto, dar a luat foc scena de la efecte, tinut sub control din fericire.

Pe partea de muzica electronica ma asteptam la mai mult electro dance, publicul asta isi dorea. In schimb a fost mai multa trance si ritm obsesiv sau mixuri la melodii ultra reusite care au modificat in rau piesa(Alesso ca exemplu si Van Buuren care in primele doua ore de concert a bagat o zazaiala continua de a plecat lumea acasa).

Ca top in opinia mea Martin Garrix a fost number one publicul a cantat cu el cel putin juma de concert, apoi Guetta, si pe locul trei surpriza Ganacci, care dupa ce a fost facut cu ou si otet nemeritat de ganditorii hamangisti romani ca de ce pune manele la Neversea, ne-a dat o peste bot cu mixuri de muzica greceasca si sarbeasca care s-au auzit foarte bine. Apoi a urmat showul lui de om nebun, a dat peste cap securitatea, a fugit de pe scena, a dansat in maini, s-a impiedicat de trepte de era sa ia faceplant iar dupa concert statea la Radisson atarnat de balcon, ca statuia lui Isus la Rio.
Foarte buni au fost Alok, Steve Aoki si Fedde Legrand care au mixat ultrafain. Alesso a fost demential in a doua parte a concertului cu mix dupa Interstellar iar Guetta si inca unul au pus si Faithless cateva piese, stadionul facand implozie la propriu.

Eric Prydz sau Pryda o dezamagire pentru mine tipul nu a vorbit deloc, nu a salutat publicul si mixurile lui obsesive nu au impresionat pe nimeni. Desi un dj mare s-a comportat sub orice critica, parca avea o caseta inregistrata de acasa si era obligat sa vina.

Cam atat, iar cei care zic ca Boc e un idiot le doresc sa demonstreze ei ca sunt mai breji decat Boc. Si ca baga munti de bani in Romania, pentru ca Untold asta este.

Lumea care vine acolo vine sa se distreze nu sa stea la ateneu sau la conservator, sa analizeze cat de rau e trapul romanesc si maneaua care cica  e rusine nationala. Pentru asta exista jurnalul de stiri de la ora 17 unde se vad destule nenorociri, Untold e departe de asta.
Ne pune pe harta lumii artistice, fie ca vrem fie ca nu vor detractorii.
Ghinion vorba autorului, astept urmatorul. Si nevasta mea rockerita asteapta urmatorul, ceea ce nu e putin lucru.



#92
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,018
  • Înscris: 16.07.2015
Colegu, nu stă nimeni să-ți citească aberațiile... Comprimă informația. Nu aș da un concert, nu știu, de pildă Roger Waters, la care am fost la sfârșit de aprilie, pe "Antold". De unii își va aminti lumea și peste mulți ani, alții vor intra in maxim câțiva ani în obscuritate.

Apropo, de ce ai chinui copiii, anyway, în înghesuiala aia? Chiar trebuie cărați peste tot? Nu zic că obosesc mult mai rapid și zgomotul...

Nu spune nimeni nimic de detractori, las-o mai ușor, că oricum mare parte din banii ăia nu rămân în Cluj. Doar că în alte țări se pot organiza festivale înafara centrelor orașelor și până la ore mai omenești, nu până în zori. Oricum, copia nu-i original. Străinii adică cei de peste hotare vin pentru artiști, nu pentru Cluj. ;)

Nu văd de ce nu se acceptă realitatea și anume că acest tip de festivaluri sunt pentru publicul larg, care nu are nu știu ce ureche muzicală.

Edited by Vlad_22, 09 August 2023 - 01:53.


#93
cetateanul_Vijai

cetateanul_Vijai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 05.05.2023
Daca nu aparea știrea cu Gheboasă in ziar uitam că se tine porcăria asta de festival.

#94
Sasenoua

Sasenoua

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 16.11.2021

View PostVlad_22, on 09 august 2023 - 01:56, said:

Colegu, nu stă nimeni să-ți citească aberațiile... Comprimă informația. Nu aș da un concert, nu știu, de pildă Roger Waters, la care am fost la sfârșit de aprilie, pe "Antold". De unii își va aminti lumea și peste mulți ani, alții vor intra in maxim câțiva ani în obscuritate.

Apropo, de ce ai chinui copiii, anyway, în înghesuiala aia? Chiar trebuie cărați peste tot? Nu zic că obosesc mult mai rapid și zgomotul...

Nu spune nimeni nimic de detractori, las-o mai ușor, că oricum mare parte din banii ăia nu rămân în Cluj. Doar că în alte țări se pot organiza festivale înafara centrelor orașelor și până la ore mai omenești, nu până în zori. Oricum, copia nu-i original. Străinii adică cei de peste hotare vin pentru artiști, nu pentru Cluj. Posted Image

Nu văd de ce nu se acceptă realitatea și anume că acest tip de festivaluri sunt pentru publicul larg, care nu are nu știu ce ureche muzicală.

Cum le stii tu pe toate ca un om mare ce esti. A comparat cineva Pink Floyd cu Untold? La cum pui problema la tine merele sunt fix ca perele. Despre chinuiala copiilor, pare ca iti plac povestile cu antivaxxeri si teoriile conspiratiei.

Daca n-ai fost la Untold ce te bagi in seama? Zi-mi si mie cum ai fost la Waters sa iau notite, ai folosit un excel ca sa-ti scrii momentele de referinta sau asa old school cu pix si hartie a4?
E destul de comprimat acum?

#95
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,735
  • Înscris: 23.10.2006
Attached File  Untold.jpg   67.59K   9 downloads

#96
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,796
  • Înscris: 04.01.2018

View Postcetateanul_Vijai, on 09 august 2023 - 03:29, said:

Daca nu aparea știrea cu Gheboasă in ziar uitam că se tine porcăria asta de festival.

N-am auzit de el, dupa nume am crezut initial ca e o femeie, ceva, pe urma am vazut ca e un manelist, rapper, trapper sau ce naiba mai e - trebuia sa-si puna nume de scena Ghebosu' sa evite confuzia.

#97
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,907
  • Înscris: 10.12.2006
De la ce ii vine numele, e ciupercar?

[ https://i.imgur.com/cWfBWtX.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#98
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,018
  • Înscris: 16.07.2015

View PostSasenoua, on 09 august 2023 - 08:38, said:



Cum le stii tu pe toate ca un om mare ce esti. A comparat cineva Pink Floyd cu Untold? La cum pui problema la tine merele sunt fix ca perele. Despre chinuiala copiilor, pare ca iti plac povestile cu antivaxxeri si teoriile conspiratiei.

Daca n-ai fost la Untold ce te bagi in seama? Zi-mi si mie cum ai fost la Waters sa iau notite, ai folosit un excel ca sa-ti scrii momentele de referinta sau asa old school cu pix si hartie a4?
E destul de comprimat acum?
Succes la cumpărat mâncare și băutură la suprapreț de acolo... Chiar am văzut, o apă 12 lei și un sandviș cu brânza, doar 60...

Nu am nimic cu festivalul, dar zău de-mi pasă de dânsul, și cu sau fără el, pentru mine și nevoile mele, ar fi fix același lucru. Mi se apleacă de la PR-ul practicat.

#99
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,479
  • Înscris: 06.02.2008
Apropo de festivalul ăsta, mi-a atras atenția faptul că o prezentatoare de la Digi, profund agitată și care prezenta de la fața locului a spus că e cel mai mare festival de gen din lume, și nu glumea, era ca o știre. Mi s-a părut ciudat, să fim așa de importanți în domeniul ăsta? Na, am căutat pe net și nu e nici în primele 5 din Europa, nu știu de unde avea aia datele. Ăștia de la Digi au prezentat zilnic mersul lucrurilor și evenimentelor de-acolo, au fost clar pe statul de plată :D

#100
Sasenoua

Sasenoua

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 16.11.2021

View PostVlad_22, on 09 august 2023 - 11:17, said:

Succes la cumpărat mâncare și băutură la suprapreț de acolo... Chiar am văzut, o apă 12 lei și un sandviș cu brânza, doar 60...

Nu am nimic cu festivalul, dar zău de-mi pasă de dânsul, și cu sau fără el, pentru mine și nevoile mele, ar fi fix același lucru. Mi se apleacă de la PR-ul practicat.
Gresit din nou. Berea Kozel intre 18 si 23 lei juma.

Cu cat te apropiai de main stage preturile cresteau la acelasi produs apa puteai lua si cu mai mult, cola la juma 16 lei, iar hamburgerul varia intre 30 de lei si 45 de lei. Asta de 45 lei, era atat de mare ca putea manca si cumparatorul si Roger Waters impreuna cand puneau alta caramida in zid.

A fost oribil de fain
https://photos.app.g...ZB1UUnyT4cqkNY8

Desigur ca barbat cel mai bine e sa mergi singur la Untold, valabil si pentru sexul frumos. Parerea mea.

Edited by Sasenoua, 09 August 2023 - 12:20.


#101
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,018
  • Înscris: 16.07.2015
E mult Cola la jumate 16 lei și Berea să zicem 20, media, având în vedere că în magazin sunt 4-5 Ron sau cât? La burgeri nu comentez, că peste tot au ajuns nesimțite prețurile pentru 2 chifle, o chiftea și alte cele. Înțeleg că cerere și ofertă și prețurile astea se practică, dar parcă e cam japca, părerea mea... Protecția Consumatorilor a descins la Untold printre comercianți și au dat destule amenzi de calitative ce erau produsele...

View Postcaiuscorneliu, on 09 august 2023 - 11:58, said:

Apropo de festivalul ăsta, mi-a atras atenția faptul că o prezentatoare de la Digi, profund agitată și care prezenta de la fața locului a spus că e cel mai mare festival de gen din lume, și nu glumea, era ca o știre. Mi s-a părut ciudat, să fim așa de importanți în domeniul ăsta? Na, am căutat pe net și nu e nici în primele 5 din Europa, nu știu de unde avea aia datele. Ăștia de la Digi au prezentat zilnic mersul lucrurilor și evenimentelor de-acolo, au fost clar pe statul de plată :D
Aici intra și organizarea și toate cele... Evident că nu e în top festivale, deși PR-ul care i se face zice stați așa, că nu-i așa, să vedeți, nu știți voi... Cred că e singurul festival de asemenea anvergură care are loc în apropierea centrului orașului și cu asta am spus tot. Știu, sunt "comunist", "moș", "plictisit", "fără chef de viață", "frustrat", "sărac", "asocial" etc.

Până și cifra de peste 400k de participanți vehiculata zic eu că e umflata, idem și cu veniturile la fiecare ediție. Ăia 400k poate fi o persoană care a venit în toate zilele, deci cifra reală de participanți unici zic eu că e la 200, maxim 300k.

Edited by Vlad_22, 09 August 2023 - 13:51.


#102
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,495
  • Înscris: 05.04.2023

View Postcetateanul_Vijai, on 09 august 2023 - 03:29, said:

Daca nu aparea știrea cu Gheboasă in ziar uitam că se tine porcăria asta de festival.

Eu aș vrea să se țină cât mai des astfel de evenimente :D în fiecare weekend dacă se poate, nu văd nimic aiurea în a invita lumea la distracție și ieșire din cotidian.

#103
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,018
  • Înscris: 16.07.2015
Să se țină Untold 24/7/365, dă-i undeva pe clujeni... Idem și în restul orașelor mari și București, să fie săptămânal câte 2-3 zile festivaluri în centrul orașelor, să nu mai aibă nimeni parte de liniște, ia gata...

Bine că "vreți", oricum nu sunteți factori de decizie, prin urmare e irelevant. ;)

Edited by Vlad_22, 09 August 2023 - 13:58.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate