Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Plângere împotriva soluției de clasare, nesoluționată după 2 luni

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
ingrid_

ingrid_

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 05.03.2019
Buna ziua, in luna februarie am primit clasarea pentru un dosar in care nu doar ca așteptam sa mi de dea dreptate , eu depunând dovezi incontestabile , dar pentru care muncisem zeci de ore (drumuri la poliție, parchet, legalizari, etc).
In Martie am făcut plângere împotriva clasării la Prim Procuror , încadrându-ma in termenul de 20 de zile.
De atunci de fiecare data când am mers la parchet mi s-a spus ca plângerea e in lucru și ca voi primi un răspuns.
Azi aflu întâmplator ca in lipsa oricărui răspuns de la prim procuror , in 20 de zile, eu trebuia sa formulez plângerea direct in instanța la Judecătoria aferentă parchetului.
Teoretic au trecut cele 20 de zile de când a fost înregistrată plangerea la parchet.
Ce mai pot face ? Nu vreau sa renunț la cauza mea, nu știam ca pot trece peste prim procuror, nu îmi imaginam ca nu mi se va raspunde, mai ales ca m-am tot prezentat la parchet.
Dacă mâine merg la parchet din nou mi se va spune ca e “in lucru”.
Exista vreo cale prin care dosarul meu sa mai ajungă in instanța?
Sau aștept un răspuns de la parchet pe care sunt șanse sa nu îl mai primesc niciodată, pierzând și șansa ajungerii in instanța ? Azi am aflat ca in general nu prea raspunde parchetul la plângerile împotriva clasarilor.

Va mulțumesc anticipat !!


#2
ingrid_

ingrid_

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 05.03.2019
Am găsit un articol de lege conform căruia pot înainta oricand plangerea către judecător , dacă prim procurorul nu a răspuns in termenul de 20 de zile.
Practic ești îngrădit de termenul de încă 20 de zile doar dacă se comunica o soluție de la prim procuror. Eu asta înțeleg :
https://legeaz.net/n...la-ncpp/art-340

Dacă îmi poate confirma cineva, as fi bucuroasa , pentru ca aud/citesc informații contradictorii , și mi-e teama sa nu culeg doar ce îmi convine.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate