Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de detergent preferați pen...

Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.
 Sfat achiziție motor pe benz...

Chist operat

Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...
 Consum RAM Mac OS

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (S.D.).

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
3328 replies to this topic

#685
hariseldon01

hariseldon01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 07.10.2018

 alex_bv2001, on 04 ianuarie 2020 - 22:53, said:

A mai patit cineva sa nu receptioneze AMC? Merge pe toate televizoarele din casa, mai putin pe un Philips din 2015, este smart. Vede programul dar nu il poate afisa, spune No programme available. In rest, merg toate programele..



...eu nu am philips,dar am citit pe forum,ca au probleme multi,cu android tv philips cu receptionare amc si comedy central...dar e un mister neelucidat,de ce?...

#686
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,118
  • Înscris: 13.01.2013
MTV E este pur si simplu un jeg de canal, nicio muzica, a ajuns un canal de telenovele...

#687
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,151
  • Înscris: 05.04.2009

 xperia_ray, on 05 ianuarie 2020 - 14:39, said:

MTV E este pur si simplu un jeg de canal, nicio muzica, a ajuns un canal de telenovele...
Clipuri mai multe vezi pe MTV Rock, Hits,DancePosted Image

#688
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,260
  • Înscris: 22.02.2017
Pai ce e scump si calumea logic ca nu e la Digi.. sa vedeti MTV Live HD cu dolby sau VH1 Classic.

#689
phackyo

phackyo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 18.03.2009

 alex_bv2001, on 04 ianuarie 2020 - 22:53, said:

A mai patit cineva sa nu receptioneze AMC? Merge pe toate televizoarele din casa, mai putin pe un Philips din 2015, este smart. Vede programul dar nu il poate afisa, spune No programme available. In rest, merg toate programele..

La fel și eu, AMC și Comedy est (cred ca se cheamă) nu le prind pe Philips

#690
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 21.02.2009

 xperia_ray, on 05 ianuarie 2020 - 14:39, said:

MTV E este pur si simplu un jeg de canal, nicio muzica, a ajuns un canal de telenovele...
câte mai multe cereri către RCS să-l scoată din grila nu merita un gunoi ca MTV Europe în grila RCS mai bine baga MTV 24 sau MTV BalkanicaTv Digi Halper sper ca recepționezi dorința abonaților

Edited by gabrielfane, 05 January 2020 - 16:01.


#691
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 03.01.2019
Mai bine cereți ce doriți în grilă și nu mai dați indicații ce să scoată.
Aveți telecomandă...schimbați canalul.
Eu unul urmăresc "unele" emisiuni de pe MTV Europe, filme pe Telestar 1, documentare,muzică și știri pe București TV...și pot continua cu alte canale numite de voi "stârvuri".
Este loc pentru toate.
Cereți doar ce doriți în grilă...lăsații și pe "cei mici" să trăiască.
Sincer, aștept cu nerăbdare lista must-carry pe 2020 să văd ce "noutăți" avem...Realitatea Plus și Party Mix sigur o să fie în listă; să vedem restul; cred că rămâne și Kapital TV în listă.

#692
kinga22

kinga22

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 03.06.2018
Exista si oameni care urmaresc Mtv Europe, cum a zis si Bogdan mai sus, daca nu vrei sa te uiti schimbi canalul. Nu am dat niciodata pe Taraf, Etno, Prima (lista poate continua) dar asta nu inseamna ca trebuie sa fie scoase din grila. Avem nevoie de varietate pentru a satisface gusturile tuturor telespectatorilor.

#693
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,465
  • Înscris: 29.04.2010
Mai are si muzica, in special la orele diminetii. Dar asa e, nu mai e MTV Europe de altadata :)
E cu totul altceva.

#694
addiy1987

addiy1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,374
  • Înscris: 05.09.2012
Si inainte avea emisiunile alea dar parca erau mai rare si mai multa muzica.
Totusi pt muzica au mtv live hd,dance,hits,rocks,mtv 24 asa ca pe asta probabil l-au lasat pt emisiuni.

Edited by addiy1987, 05 January 2020 - 19:40.


#695
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Chestia e ca nu incap alte programe in grila digitala din cauza starvurilor analogice dar si starvurilor digitale.. asta era problema.. N-are nimeni nimic cu gusturile altora.

Edited by -koss-, 05 January 2020 - 19:39.


#696
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,991
  • Înscris: 06.11.2018
In UK a existat MTV Shows dar a fost inchis deoarece au mutat unele emisiuni pe MTV UK.

#697
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 15.04.2007

 BogdanI33, on 05 ianuarie 2020 - 16:14, said:

Mai bine cereți ce doriți in grilă și nu mai dați indicații ce să scoată.
Aveți telecomandă...schimbați canalul.
Eu unul urmăresc "unele" emisiuni de pe MTV Europe, filme pe Telestar 1, documentare,muzică și știri pe București TV...și pot continua cu alte canale numite de voi "starvuri".
Este loc pentru toate.
Cereți doar ce doriți in grilă...lăsații și pe "cei mici" să trăiască.
Sincer, aștept cu nerăbdare lista must-carry pe 2020 să văd ce "noutăți" avem...Realitatea Plus și Party Mix sigur o să fie in listă; să vedem restul; cred că rămane și Kapital TV in listă.

PartyMix nu știu dacă poate intra in lista must carry.  Nu e retransmis de nici un cablist national. De fapt e retransmis de cineva?  Acestuia trebuie sa-i fie măsurată audienta măcar o luna.
Fata de lista de anul trecut nu va mai fi TVH. Restul vor fi toate. Va mai fi Realitatea Plus ... și probabil Canal 33, Tradițional sau Rapsodia TV.

Edited by napster1, 05 January 2020 - 21:09.


#698
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,991
  • Înscris: 06.11.2018
Party Mix HD este doar la Ines IPTV.

#699
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 03.01.2019
Party Mix este la INES de la începutul lunii decembrie...iar patronii și-au declarat intenția de a intra în must-carry.
Sigur va fi în must-carry anul acesta.

#700
Machidis

Machidis

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 23.03.2018

 phackyo, on 05 ianuarie 2020 - 15:54, said:

Și la părinții mei la fel, este o problemă cu Philipsurile.


La fel și eu, AMC și Comedy est (cred ca se cheamă) nu le prind pe Philips


#701
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

 BogdanI33, on 05 ianuarie 2020 - 21:06, said:

Party Mix este la INES de la începutul lunii decembrie...iar patronii și-au declarat intenția de a intra în must-carry.
Sigur va fi în must-carry anul acesta.
Pai nu stiu daca au suficienta audienta...Sa nu uitam ca Rock si Magic au "beneficiat" de aportul Telekom, care le-a introdus in grila in iunie 2018...Singurul post liber va fi cel al TVH, sa vedem ce alt starv va intra...

 -koss-, on 05 ianuarie 2020 - 19:39, said:

Chestia e ca nu incap alte programe in grila digitala din cauza starvurilor analogice dar si starvurilor digitale.. asta era problema.. N-are nimeni nimic cu gusturile altora.
Ei, sa nu exageram...In grila mai pot incapea dublul canalelor de acum, nu te asta nu introduc ei...Si culmea sunt persoane care se uita la aceste televiziuni,ca n-ar mai face audienta de must-carry...Chiar pe acest forum sunt colegi care ne tin la curent cu defectiunile de pe Neptun sau cum se misca sigla pe Realitatea...Eu personal nici la zapare nu dau pe programele astea, am lista de favorite cu vreo 10-15 canale...Daca nici p-astea nu gasesc nimic de vazut, sting televizorul...

Edited by marius664, 05 January 2020 - 23:04.


#702
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,991
  • Înscris: 06.11.2018
Rock si Magic erau si in grila UPC inainte sa intre in must - carry

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate