Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Recapitulare seriale

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Inainte de a urmari un nou sezon al vreunui serial, de obicei dupa ce a trecut un an deja, va uitati la vreo recapitulare, vizionati doar ultimul episod al seriei precedente, reluati tot serialul, cum procedati?! Eu ori ma uit la prea multe seriale sau episoade deodata, ori a venit vremea pentru Ginko Biloba...ori amandoua! Simtiti nevoia sa va reamintiti? Cum procedati, ce surse folositi; youtube, vreun sait specializat, vreun podcast, ceva?! Am reluat zillele astea House of Cards...cred ca mai repede imi aduc aminte scene si evenimente din M*A*S*H 4077 sau Seinfeld decat din House Of Cards sezonul 5!

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Inceputul unui nou sezon are, de regula, o scurta recapitulare, care este suficienta.

#3
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
am un singur film pe care am placerea de a-l viziona o data pe an :)....shawshank redemption (inchisoarea ingerilor)...de fiecare data cand il revad inseamna ceva diferit pentru mine :)...superb filmul :). Dar, cand vine vorba de seriale...nu le revad, n-are rost...d-aia e serial :)...oricum iti aduci aminte, mai ales ca au si recapitulare la inceput

#4
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018

View Postpasilla, on 16 noiembrie 2018 - 22:00, said:

Inceputul unui nou sezon are, de regula, o scurta recapitulare, care este suficienta.
Eu ma uit si pe youtube la recapitulari/review-uri mai bune sau mai proaste facute de de diversi. Simt nevoia efectiv, sunt intamplari cruciale pe care nu mi le mai amintesc. Eu ma uit la multe seriale, ma uit si la 4-5 episoade deodata si probabil si asta le face mai putin memorabile decat ca pe vremuri cand vedeam 1-2 episoade pe saptamana, 2-3 seriale pe an.

Edited by Fuserisk, 16 November 2018 - 22:16.


#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
De obicei ma uit doar la seriale deja filmate in intregime.

#6
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostFuserisk, on 16 noiembrie 2018 - 22:15, said:

Eu ma uit la multe seriale, ma uit si la 4-5 episoade deodata si probabil si asta le face mai putin memorabile decat ca pe vremuri cand vedeam 1-2 episoade pe saptamana, 2-3 seriale pe an.
Aici ai dreptate. Si cu filmele, la fel.
Imi aduc aminte filme vizionate in urma cu zeci de ani, dar nu si filme vizionate in urma cu o saptamana.

#7
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 12.02.2008

View Postjimi91, on 16 noiembrie 2018 - 22:10, said:

am un singur film pe care am placerea de a-l viziona o data pe an Posted Image....shawshank redemption (inchisoarea ingerilor)...de fiecare data cand il revad inseamna ceva diferit pentru mine Posted Image...superb filmul Posted Image. Dar, cand vine vorba de seriale...nu le revad, n-are rost...d-aia e serial Posted Image...oricum iti aduci aminte, mai ales ca au si recapitulare la inceput

Pulp Fiction Posted Image

#8
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,040
  • Înscris: 02.02.2008
fa si tu un binge cu sezonul anterior in apropierea lansari sezonului nou... cum fac astia la tv...

eu imi amintesc orice film urmarit recent, doar ca le uit titlul...

nu suport sa ma uit la tot sezonul unui serial intr-o singura zi... prefer sa ma uit la maxim 2 episoade pe seara...

Edited by zyppster, 17 November 2018 - 01:25.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate