Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...

Cum v-ati apucat de editare foto?
 Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...

Hard disk extern SSD, A92
 Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...

Intarzietor de priza zahar
 Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...

Alternative, reducere costuri, pa...
 

TELEKOM VoWifi

- - - - -
  • Please log in to reply
248 replies to this topic

#1
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 08.01.2007
Bună seara,
Am cumpărat un Samsung J5 (2017) și, în scurtături din bara de sus apare activă  opțiunea "Apel WiFi".
Este eroare de soft sau este opțiunea activă și la Telekom.

#2
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
N-au ei bani de asa ceva.

#3
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,276
  • Înscris: 10.07.2013

View Postparintily, on 09 iulie 2018 - 19:20, said:

Bună seara,
Am cumpărat un Samsung J5 (2017) și, în scurtături din bara de sus apare activă  opțiunea "Apel WiFi".
Este eroare de soft sau este opțiunea activă și la Telekom.
Suna la relatii clienti si intreaba....Posted Image

Edited by xmanyacs77, 09 July 2018 - 19:29.


#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View Postparintily, on 09 iulie 2018 - 19:20, said:

Bună seara,
Am cumpărat un Samsung J5 (2017) și, în scurtături din bara de sus apare activă  opțiunea "Apel WiFi".
Este eroare de soft sau este opțiunea activă și la Telekom.
Apare si sus langa ceas o pictograma cu un fel de receptor? Daca activezi flightmode si wifi poti sa suni?

#5
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,176
  • Înscris: 15.12.2013
La toate Samsung-urile mai noi apare, dar daca reteaua nu e compatibila nu te lasa sa activezi. Pe J5 2017 Apel Wi-Fi ai doar pe Orange. Are si Digi aceasta functie, insa pe alte modele.

#6
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
si eu sunt pe telekom si am vowifi ,nu stiu daca tine neaparat de retea ci de device-ul in sine si de reteaua cartelei,nu de a wifi-ului !

#7
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,176
  • Înscris: 15.12.2013
Iti apare acolo sus dar nu-l poti activa...

#8
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Daca nu apare in bara de sus inseamna ca nu exista.
In cortina apare mereu by default, nu doar daca stie reteaua.

E posibil sa fi inceput implementarea.

#9
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,526
  • Înscris: 03.04.2004
Volte cica va veni destul de curand, e desrul de avansat proiectul, mi s-a spus (fara sa intreb) cand mi-am facut abonamentul acum 10 zile. De Vowifi momentan nu se stie nimic, dar cum cele 2 servicii sunt legate prin acelasi core, probabil ca dupa ce va fi lansarea cu Volte nu va mai dura foarte mult si vine si Vowifi.
Asa a fost si la ORO si la Digi.

#10
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Sa vedem daca ii bat pe cei de la Vodafone cu livrarea de VoLTE.
Daca va baga Telekom, la scurt timp va baga si Vodafone, ca cei doi fac concurenta intre ei, ce face unul face si celalalt.

#11
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,526
  • Înscris: 03.04.2004
Tot ce-i posibil, la acoperirea 4G i-au dovedit, mai ramane sa punasi CA serios in tara si lucrurile arata bine de tot.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View Postlexis1, on 09 iulie 2018 - 20:57, said:

Sa vedem daca ii bat pe cei de la Vodafone cu livrarea de VoLTE.
Daca va baga Telekom, la scurt timp va baga si Vodafone, ca cei doi fac concurenta intre ei, ce face unul face si celalalt.
Daca nu va lansa si Vodafone va fi de porc, vorba aia.  Eu nu-i gasesc o utilitate reala, cand avem atatea aplicatii gen Viber, Hangouts, WhatsApp. Dar, vorba aia, sa ramai ultimul din clasa, ca grand, nu se cade.  Indeplineste-le clientilor, chiar daca sunt 2%, placerea asta.

Pe mine ma intereseaza acoperirea / acoperirea 4G - viteze, calitate retea.

Edited by MembruAnonim, 09 July 2018 - 22:45.


#13
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,176
  • Înscris: 15.12.2013
Fara VoLTE se poate trai, desi m-am obisnuit sa sune instant telefonul cand il pun la ureche si sa ma aud hașde cu cei din retea, insa VoWIFI este extrem de util, dau un exemplu concludent, in salina la Turda eu vorbeam la telefon, restul erau pe no service. Doar atat zic.

#14
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 08.12.2017

View Postemanu900, on 09 iulie 2018 - 20:54, said:

Volte cica va veni destul de curand, e desrul de avansat proiectul, mi s-a spus (fara sa intreb) cand mi-am facut abonamentul acum 10 zile.

Pai ca sa vanda servicii, angajatul ala iti spunea si ca in toamna Telekom lanseaza 6G. Crezi ca stie el cat de avansat e proiectul? La Germanos spre ex e o miscare de personal... unul vine, altul pleaca.... ii train-uiesc doar sa umple spatiile goale din contract. In realitate astia de la Telekom n-au bani de chestii basic si ei lanseaza volte... :lol: astea-s fineturi.... fine. N-au nici CA decat pe ici pe colo, probabil experimental :lol: si facut de unii care atunci invatau, live pe  retea, cu salariul minim din domeniu in buzunar.
Intai au lansat nelimitatul, apoi i-au dat drumul si fara perioada contractuala (probabil n-a avut succesul scontat) si maine o vand si pe ma-sa numai sa reziste pe piata.
Personal mi-am deviat apelurile Telekom pe Orange, ca acolo unde Telekom ramane fara 4g, se duce direct in 2g (ca de... volte nu, 3g "decat" putin....) si se aude ca dracu. Ori prefer sa am volte de la orange.
In fine mai tin inca Telekom mobile dar de o saptamana tot astept un rocket scientist sa imi dea si mie drumul la cronos sau cum se cheama la ei ca nu funtioneste. La relatii clienti raspunsul e ca o sa mearga de la data de facturare sau n-o sa mai mearga deloc. Epic :lol:

#15
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,256
  • Înscris: 07.08.2003

View Postemanu900, on 09 iulie 2018 - 20:54, said:

Volte cica va veni destul de curand, e desrul de avansat proiectul, mi s-a spus (fara sa intreb) cand mi-am facut abonamentul acum 10 zile. De Vowifi momentan nu se stie nimic, dar cum cele 2 servicii sunt legate prin acelasi core, probabil ca dupa ce va fi lansarea cu Volte nu va mai dura foarte mult si vine si Vowifi.
Asa a fost si la ORO si la Digi.

Asa mi-au spus si mie cand am facut abonamentul la ei in noiembrie anul trecut.

#16
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 08.01.2007
Sincer, pe mine ma interesează VoWifi - care este foarte utilă - decât Volte.


#17
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 08.12.2017
Probabil  e in teste intense pe Nokia 1100 acum, faza de finalizare.

#18
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 06.03.2004

Vowifi devine si mai interesant daca-l vor lasa sa fie activ si de pe ip uri externe(ex: Digi).E tare frumos sa poti folosi telefonul fara costuri in tari din afara SEE.



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

1 members, 2 guests, 0 anonymous users

catalinman

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate