Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...
 Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...
 Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai
 Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta
 

Liga Campionilor și Liga Europei, perioada 2018-2021 - În Direct la Digi Sport, Telekom Sport, LookSport și Look Plus.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
502 răspunsuri în acest subiect

#361
icemc90

icemc90

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 26
  • Înscris: 14.01.2018
Absolut previzibil !

Digi si Telekom o vor da la pace si la anul pt drepturile Ligii I, dar asta e cel mai putin important lucru in momentul de fata...

Adevarata miza ramasa este castigarea drepturilor pt Premier League la anul (desi personal cred ca se va merge in continuare pe filiera modesta Eurosport - Telekom).

#362
Caciulacdlac

Caciulacdlac

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 711
  • Înscris: 29.06.2015
Pentru mine nu a fost asa previzibil ca a luat si look.
Cred ca televiziunile inca nu au anuntat oficial pentru ca vor sa mai sublicentieze cateva meciuri, observ ca TVR e interesat, la cate meciuri din preliminarii au transmis anul trecut.

#363
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.054
  • Înscris: 08.10.2017
Eu rămân la ideea ca, decât sa ia anumite competiții împreună, mai bine la împart. Adică Digi sa ia de exemplu Ligue 1 și LaLiga, iar Telekom Seria A și Bundesliga. Sa își ofere canalele într-un pachet de 8 lei și uite asa avem o diversitate de competitii sportive. Altfel, este probabil sa nu avem Seria A anul acesta, iar speranța unora ca putem avea și noi canale speciale pentru tenis, baschet, motorsport sunt din ce în ce mai mici.

Editat de SuporterulX, 12 iunie 2018 - 23:38.


#364
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.231
  • Înscris: 04.01.2013

View PostSuporterulX, on 12 iunie 2018 - 23:38, said:

Eu rămân la ideea ca, decât sa ia anumite competiții împreună, mai bine la împart. Adică Digi sa ia de exemplu Ligue 1 și LaLiga, iar Telekom Seria A și Bundesliga. Sa își ofere canalele într-un pachet de 8 lei și uite asa avem o diversitate de competitii sportive. Altfel, este probabil sa nu avem Seria A anul acesta, iar speranța unora ca putem avea și noi canale speciale pentru tenis, baschet, motorsport sunt din ce în ce mai mici.
Asa as vrea si eu.

#365
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.143
  • Înscris: 26.07.2009
Aceeasi poveste, acelasi rezultat: poate peste 3 ani. :)) Trebuie sa discutam de ce e posibil, nu de ce dorim pentru ca n-are rost, mai mult ne amagim :(. Daca voiau asa ceva de acum, nu mai cumparau impreuna F1, UCL, UEL, Bundesliga (asteptam raspunsul oficial) si daca vor lua si La Liga cu siguranta doar impreuna. Ligue 1 (asteptam raspunsul oficial) este singura exceptie pe fotbal pentru urmatorii 3 ani la competitii mai interesante care si-au luat prelungit contractele in acest an.

#366
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.727
  • Înscris: 21.03.2014
E bine să cumpere cât mai multe competiții împreună. în felul ăsta cât mai mulți oameni se bucură de sport de calitate.

#367
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.024
  • Înscris: 15.02.2005
Si totusi mi se pare ciudat ca nu apar oficial anunturile. Sunt stiri de impact pentru abonati... Doar Vali Moraru parca a postat informatiile de pe paginademedia.ro

Eu ma bucur ca isi unesc fortele. Avem de castigat noi, telespectatorii.

#368
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.923
  • Înscris: 06.04.2005
Da chiar asa dece nu fac anuntul oficial nici Digi nici T?

#369
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.143
  • Înscris: 26.07.2009
Poate că mai negociaza să transmită ceva și Pro TV, cine știe?  Există și varianta doar unei semnături pentru a face anunțul, însă în mare parte s-au înțeles.

#370
wolfsburg

wolfsburg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 188
  • Înscris: 26.11.2010
Bundesliga a fost luata printr-un pachet cu Formula 1. Pentru ca grila era plina, Digi si Telekom au hotarat sa plateasca pentru sezonul urmator, stiind ca vor pierde alte campionate. Serie A si La Liga costa aproape dublu fata de licitatia precedenta. Nu si-au permis sa le ia nici pe din 3 (DIGI, Telekom si Look), asa ca stream-urile vor ramane baza. Asta daca nu apare vreo minune.

View Postomg99, on 13 iunie 2018 - 15:42, said:

Da chiar asa dece nu fac anuntul oficial nici Digi nici T?

Pentru ca nu au primit inca acceptul UEFA sa faca anuntul. Se va face zilele astea.

Editat de wolfsburg, 13 iunie 2018 - 19:30.


#371
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.143
  • Înscris: 26.07.2009
Aprob ce zice wolfsburg, omul chiar stie despre ce e vorba. Nu-l cunosc, dar are surse bune si adevarate.

#372
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.317
  • Înscris: 16.05.2005

View Postcristinel07, on 13 iunie 2018 - 21:31, said:

Aprob ce zice wolfsburg, omul chiar stie despre ce e vorba. Nu-l cunosc, dar are surse bune si adevarate.

Adica avem toate sansele sa ramanem fara Seria A si La Liga ? Ar fi funny... Dar nu cred eu ca renunta Digisport la La Liga si Serie A, sunt portdrapelul lor.

Vor trebui sa mareasca numarul de canale si sa treaca pachetul de canale sport in regim pay tv, macar 10 ron pe luna si tot este corect pentru toata lumea, 10 ron sunt jumatate de pachet de tigari sau trei beri Heineken, pret de bun simt.

Liga 1+UCL+UEL+Bundesliga+La Liga+Serie A+Ligue 1+Jupiler Pro League+Scotish Premiership+Tenisul+Euroleague+Handbalul , scuzati-ma dar merita si 20 de ron pe luna oferta asta, tot este pret de mizerie.

#373
wolfsburg

wolfsburg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 188
  • Înscris: 26.11.2010

View Postserpiko33, on 14 iunie 2018 - 05:50, said:

Adica avem toate sansele sa ramanem fara Seria A si La Liga ? Ar fi funny... Dar nu cred eu ca renunta Digisport la La Liga si Serie A, sunt portdrapelul lor.

Vor trebui sa mareasca numarul de canale si sa treaca pachetul de canale sport in regim pay tv, macar 10 ron pe luna si tot este corect pentru toata lumea, 10 ron sunt jumatate de pachet de tigari sau trei beri Heineken, pret de bun simt.

Liga 1+UCL+UEL+Bundesliga+La Liga+Serie A+Ligue 1+Jupiler Pro League+Scotish Premiership+Tenisul+Euroleague+Handbalul , scuzati-ma dar merita si 20 de ron pe luna oferta asta, tot este pret de mizerie.


In viitorul apropiat, nu vei vedea pay tv la Digi. Firma nu isi permite astfel de experimente, care au dat gres in trecut la altii. Imagineaza-ti cum ar fi sa plateasca milioane de euro pe La Liga si Serie A, sa faca pachet separat si sa se aboneze 5000-6000 de oameni. Ar fi pierderi foarte mari, pe care nu si le poate asuma in acest moment. Ca sa iti faci o impresie, Liga 1 face audienta cat celelalte campionate la un loc. Deci nici din publicitate nu poti scoate prea mult.

Editat de wolfsburg, 14 iunie 2018 - 07:32.


#374
david1980

david1980

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.905
  • Înscris: 21.01.2014

View Postwolfsburg, on 14 iunie 2018 - 07:31, said:




In viitorul apropiat, nu vei vedea pay tv la Digi. Firma nu isi permite astfel de experimente, care au dat gres in trecut la altii. Imagineaza-ti cum ar fi sa plateasca milioane de euro pe La Liga si Serie A, sa faca pachet separat si sa se aboneze 5000-6000 de oameni. Ar fi pierderi foarte mari, pe care nu si le poate asuma in acest moment. Ca sa iti faci o impresie, Liga 1 face audienta cat celelalte campionate la un loc. Deci nici din publicitate nu poti scoate prea mult.
Asta e parerea ta personală însă daca campionatul spaniei,italiei nu avea audiența nu retrasmiteau an de an aceste campionate.In plus aceste campionate alături de Liga1 si C.L,E.L erau difuzate de Digisport si in urma cu 3 sezoane cand încă aveam C.L,E.L pe Digisport.Nu cred ca in prezent nu sunt abonați care ar urmări săptămânal meciuri al echipelor preferate aici ma refer la Barcelona,Real Madrid,Atletico Madrid,Juventus,Ac Milan,As Roma dar si meciuri al altor echipe din aceste campionate.

Editat de david1980, 14 iunie 2018 - 10:19.


#375
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.306
  • Înscris: 15.06.2014
@david1980 , aia nu e parerea lui, e "parerea" cifrelor ! ;) e greu de inteles ? intr-adevar, Romania nu e pregatita pentru Pay-Tv, de asta, nu vom mai vedea nici campionate precum, La Liga, Seria A sau Premier League (dupa ce expira actualul contract), pentru ca nimeni nu asteapta dupa Romania ! ;)

#376
wolfsburg

wolfsburg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 188
  • Înscris: 26.11.2010

View Postdavid1980, on 14 iunie 2018 - 10:18, said:

Asta e parerea ta personală însă daca campionatul spaniei,italiei nu avea audiența nu retrasmiteau an de an aceste campionate.In plus aceste campionate alături de Liga1 si C.L,E.L erau difuzate de Digisport si in urma cu 3 sezoane cand încă aveam C.L,E.L pe Digisport.Nu cred ca in prezent nu sunt abonați care ar urmări săptămânal meciuri al echipelor preferate aici ma refer la Barcelona,Real Madrid,Atletico Madrid,Juventus,Ac Milan,As Roma dar si meciuri al altor echipe din aceste campionate.

Trebuie sa intelegi ca nu mai sunt banii de acum cativa ani. Inflatia a crescut foarte mult, dar pretul abonamentului a ramas acelasi. Ti-am zis ca este vorba de un buget, care trebuie gestionat in functie de prioritati si de audienta. Atata timp cat Milan - Juventus intra in grila pe Digi Sport 3, pentru ca nu era loc pe 1 sau pe 2, putea face audienta si 2 milioane de oameni. Postul nu incasa nimic din publicitate, iar eficienta era 0.

#377
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.143
  • Înscris: 26.07.2009

View Postserpiko33, on 14 iunie 2018 - 05:50, said:


Adica avem toate sansele sa ramanem fara Seria A si La Liga ? Ar fi funny... Dar nu cred eu ca renunta Digisport la La Liga si Serie A, sunt portdrapelul lor.

Vor trebui sa mareasca numarul de canale si sa treaca pachetul de canale sport in regim pay tv, macar 10 ron pe luna si tot este corect pentru toata lumea, 10 ron sunt jumatate de pachet de tigari sau trei beri Heineken, pret de bun simt.

Liga 1+UCL+UEL+Bundesliga+La Liga+Serie A+Ligue 1+Jupiler Pro League+Scotish Premiership+Tenisul+Euroleague+Handbalul , scuzati-ma dar merita si 20 de ron pe luna oferta asta, tot este pret de mizerie.

Vad ca tot insisti cu pachetul tau, incearca sa intelegi ca cel putin pentru urmatorii 3 ani nu va exista un pachet de genul "extra". Dupa aceea, vom vedea.. Pentru a acoperi din banii dati pe competitiile sportive, ramane sa bage publicitate si pe Digi Sport 3/4. Hai s-o gandim asa: pentru 2018 - 2021 vom vedea Liga 1 (nu stim pentru cati ani vor vinde, dar sigur pentru minim 3 ani), Ligue 1, Bundesliga, UCL, UEL. Cu siguranta daca nu amandoua, macar una dintre Serie A si La Liga nu va mai fi niciaieri in Romania. Eu sper macar in La Liga, dar nici aici nu sunt sanse asa de mari, vom vedea.

#378
misanul

misanul

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 766
  • Înscris: 17.09.2010
La Liga va fi sigur la digisport despre serie A am indoieli e un campionat destul de slabut acum fara milan si inter in prim-plan

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate