Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apple watch 41 vs 45 si culoarea

Laptop cu subwoofer?

Recomandare laptop sub 1500 lei

emag - card cadou expirat
 Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman

Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...
 Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...

Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...
 EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...
 

redare sunet prin doua iesiri hdmi

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
cristi1media

cristi1media

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 14.06.2013
Salutare. Vin si eu cu o "problema"
Am 2 monitoare identice conectate la pc prin hdmi , aceastea avand si difuzoare integrate.
Problema este ca nu pot seta iesirea audio pe ambele, pot doar unul dintre ele nu simultan.
Se poate face ceva in sensul asta? Multumesc

Attached Files


Edited by cristi1media, 11 May 2017 - 19:54.


#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,904
  • Înscris: 06.01.2008
Incearca sa vezi daca solutia de aici iti functioneaza si tie.

#3
cristi1media

cristi1media

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 14.06.2013
am gasit si eu asta, am incercat dar nu merge pt ca iesirea hdmi nu are treaba cu realtek-ul (placa de sunet)
Daca fac cum zice acolo, imi reda audio in monitor cand schimb pe realtek ca si default device dar problema este aceeasi, nu se aude in ambele.

ar mai fi solutia sa ies cu sunet prin cablu separat direct de la placa de sunet si dupa un splitter ca sa ma duc in ambele monitoare, dar deja am conectat un sistem audio pe placa de sunet si nu prea merge nici asa. poate cu un splitter care sa dea 3 iesiri ( doua pt monitor si una pt sist audio). Interesant era sa mearga prin hdmi ambele.

#4
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,320
  • Înscris: 24.02.2007
Chiar iti doresti sa asculti de pe doua perechi de difuzoare de monitor simultane? Se aude suficient de prost de pe o pereche...

#5
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,867
  • Înscris: 25.01.2002
Pentru fisiere audio-video, playerul Pot Player poate fi configurat sa trimita audio spre 2 surse diferite simultan. Pentru restul sunetelor... nu am idee care ar fi solutia.

#6
cristi1media

cristi1media

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 14.06.2013
nu e neaparat o dorinta :)) sunt interesat mai mult daca se poate..
si nu se aude chiar asa prost.. normal ca am doar inalte si putin medii... dar daca vreau sa deranjez vecinii am altceva :))

 tEo, on 11 mai 2017 - 20:37, said:

Pentru fisiere audio-video, playerul Pot Player poate fi configurat sa trimita audio spre 2 surse diferite simultan. Pentru restul sunetelor... nu am idee care ar fi solutia.
exact asta vroiam multumesc pentru raspuns.
pacat ca nu se poate face ceva global, nu doar prin player-ul acesta

#7
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

 cristi1media, on 11 mai 2017 - 19:54, said:

Problema este ca nu pot seta iesirea audio pe ambele, pot doar unul dintre ele nu simultan.
Se poate face ceva in sensul asta? Multumesc

Din ce stiu nu pe Windows(cel putin pana la 7 inclusiv) nu poti seta 2 iesiri audio simultan. Io folosesc in momentul asta AudioRepeater, un program din pachetul Virtual Audio Cable.
Il gasesti in arhiva in directoarele x86/x64. Setezi la wave-in iesirea audio default pe care o ai in windows (primul monitor) si la wave-out monitorul secundar.
Singurul inconvenient ii ca o sa apara pe monitorul secundar o intarziere de minim 50ms (setabila din Total buffer(ms)).

Edited by gabyxm, 11 May 2017 - 22:33.


#8
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016

 cristi1media, on 11 mai 2017 - 19:54, said:

Salutare. Vin si eu cu o "problema"
Am 2 monitoare identice conectate la pc prin hdmi , aceastea avand si difuzoare integrate.
Problema este ca nu pot seta iesirea audio pe ambele, pot doar unul dintre ele nu simultan.
Se poate face ceva in sensul asta? Multumesc
SInt conectate la 1 placa video sau 2 placi video?
Ai instalat driverele cele maoi noi, inclusiv nvidia audio ?

 gabyxm, on 11 mai 2017 - 22:32, said:

Din ce stiu nu pe Windows(cel putin pana la 7 inclusiv) nu poti seta 2 iesiri audio simultan. Io folosesc in momentul asta AudioRepeater, un program din pachetul Virtual Audio Cable.
Il gasesti in arhiva in directoarele x86/x64. Setezi la wave-in iesirea audio default pe care o ai in windows (primul monitor) si la wave-out monitorul secundar.
Singurul inconvenient ii ca o sa apara pe monitorul secundar o intarziere de minim 50ms (setabila din Total buffer(ms)).
Eu am avut 3: 2 din placa audio onboard (back, front) si 1 placa audio suplimentara PCI, fara nici un program suplimentar.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate