Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parchet care se lasa

feedback-ul detinatorilor MG HS?

Rezistența jacuzzi gonflabil

Hai sa compunem o manea pentru tr...
 Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato
 Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1

Ce benzinarie vinde motorina euro...
 Telefonul raspunde la apeluri in ...

Cum se foloseste zoom motorizat?

Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!
 

Corel 11.

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
danberte

danberte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 26.01.2006
Saliu,
am mai citit cate ceva prin zona despre Corel 11 si minunatiile de probleme pe care le are fiecare cu el.
Acuma...
Nici eu n-am de ales! Am trecut de pe PC (75% din .cdr-urile mele sunt in format CD 12) si, evident, singura-mi disponibila solutie pe Mac era cretinul asta de 11.

In win schimbam limba in Ro si scriam ca in word.. a breeze. Aici...aici nu mai am nici "character map" si nici suportu ala de win.
Sa nu pricepeti ca-s prost. M-as prinde si singur ce si cum.. dar n-am acu timp...sta clientu cu drujba la usa..

Really. help!!!

1. fonturi. ce si cum?
2. o solutie la corel asta exista? (illustrator nu stiu. si nici nu cred ca o sa invat in 2 zile)
3. idei?? sfaturi?

ceva... mor cu asta in brate...plus ca se misca atata de prost. si crapa!!! crapa fratilor.. o rusine... vreau inapoi pe pc...

pfui ca m-am descarcat!
sarumana.

dan

#2
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
un pic de alinare de la cineva care nu face DTP:

Character Map este acum Character Pallette si se gaseste in input menu (ala cu steag de sus, de unde alegi encodingu'). daca nu e acolo, deschide SystemPrefs-International-Input Menu si bifeaza Character Palette.

Diacriticele "noastre" sunt la Accented Latin.


HTH (cit de cit, acolo)

B)

#3
danberte

danberte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 26.01.2006

View PostCentris, on Feb 10 2006, 15:39, said:

un pic de alinare de la cineva care nu face DTP:

Character Map este acum Character Pallette si se gaseste in input menu (ala cu steag de sus, de unde alegi encodingu'). daca nu e acolo, deschide SystemPrefs-International-Input Menu si bifeaza Character Palette.

Diacriticele "noastre" sunt la Accented Latin.
HTH (cit de cit, acolo)

B)


ala l-am gasit :) ;) l-am folo si io o vreme pt TM-uri si altele... nu stiam insa ca-s accented latin
in word faceti la fel?

moammmaaa ce bataie de cap!

multu!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate