Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @Tyby!

Reprogramare examen auto prin pro...

Are cineva instructiunile de conf...

Pareri scule INCGO
 Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...
 Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...
 Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?
 

4G+ carrier aggregation la Digi Mobil

* * * * * 2 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2106 răspunsuri în acest subiect

#1999
Nexxus2

Nexxus2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.626
  • Înscris: 16.08.2008
Ce fel de 3CA este la Chețani? B1+B38C?

#2000
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.535
  • Înscris: 30.03.2005
Cel mai probabil e B38C, deoarece 5G nu am găsit, așa că nu cred că au venit doar cu B7.

#2001
yblu

yblu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.653
  • Înscris: 30.08.2006

View Postkhristian78, on 10 martie 2024 - 20:23, said:

Rog, să mă lămurească și pe mine cineva care a avut limitare... E limitat la 256kbos doar downloadul sau si uploadul?
Ms
Raspunsul este....depinde de vendorul de pe site.Asa ca va trebui sa afli ce vendor este in zona ta de interes:
Lipsa de limitare pe UL si limitare pe DL este pe Nokia
Lipsa de limitare UL/DL este pe Ericsson
Chiar si asa nu poti fi 100% sigur ca este peste tot acea limitare/lipsa ei mai ales ca, oficial, nu s-a anuntat nimic pe aceasta tema.

View Postvladut12am, on 08 martie 2024 - 14:29, said:

Nici la mine nu se mai aplică limita după depășirea pragului de 50 GB decât dacă sunt conectat la o cutie micro Huawei. E puțin cam ciudat ce se întâmplă.
Traficul 5G este contorizat ca fiind 4G.
Acel trafic 5G este de fapt 3G. Daca vei ajunge prin Bucuresti/la metrou si vei face trafic pe 3G iti va aparea la 5G.S-a jucat cineva cu G-uri....
Oricum traficul vine din core spre gnodeB iar, in functie de ce este setat acolo, se ia decizia daca se trimite tot prin 5G si/sau 4G. Nu intervine core-ul in treaba asta. Exista mecanisme/feature-uri prin care se poate determina aceasta impartire, insa imi vine destul de greu a crede ca Digi a investit in asa ceva.

View Postgogosaru100, on 08 martie 2024 - 14:11, said:

pe 10 se reseteaza, am abonamentul de 2 euro cu 50 gb inclusi. am fost anuntat de 3-4 zile ca se limiteaza viteza internetului, dar merge perfect normal. deja am mai consumat 40 gb peste cei din abonament Posted Image

View Postgogosaru100, on 08 martie 2024 - 20:23, said:

e foarte bine
In trecut daca iti trebuia mai mult trafic de net treceai o treapta mai sus spre DON.Mai lua si Digi ceva(perfect normal).
Practic prin implementarea actuala Digi se faulteaza intrucat utilizatorii care vorbesc putin la telefon nu au de ce sa mai plateasca DON.
Atat ca nu prea stie lumea aceste detalii, iar numarul celor care intra pe aici sa afle unele artifici este scazut in raport cu totalul clientilor/potentialilor clienti.

Editat de yblu, 11 martie 2024 - 10:13.


#2002
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.644
  • Înscris: 06.08.2015

View Postyblu, on 11 martie 2024 - 10:10, said:

Raspunsul este....depinde de vendorul de pe site.Asa ca va trebui sa afli ce vendor este in zona ta de interes:
Lipsa de limitare pe UL si limitare pe DL este pe Nokia
Lipsa de limitare UL/DL este pe Ericsson
Chiar si asa nu poti fi 100% sigur ca este peste tot acea limitare/lipsa ei mai ales ca, oficial, nu s-a anuntat nimic pe aceasta tema.

Acel trafic 5G este de fapt 3G. Daca vei ajunge prin Bucuresti/la metrou si vei face trafic pe 3G iti va aparea la 5G.S-a jucat cineva cu G-uri....
Oricum traficul vine din core spre gnodeB iar, in functie de ce este setat acolo, se ia decizia daca se trimite tot prin 5G si/sau 4G. Nu intervine core-ul in treaba asta. Exista mecanisme/feature-uri prin care se poate determina aceasta impartire, insa imi vine destul de greu a crede ca Digi a investit in asa ceva.


In trecut daca iti trebuia mai mult trafic de net treceai o treapta mai sus spre DON.Mai lua si Digi ceva(perfect normal).
Practic prin implementarea actuala Digi se faulteaza intrucat utilizatorii care vorbesc putin la telefon nu au de ce sa mai plateasca DON.
Atat ca nu prea stie lumea aceste detalii, iar numarul celor care intra pe aici sa afle unele artifici este scazut in raport cu totalul clientilor/potentialilor clienti.
ce este don?

#2003
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.942
  • Înscris: 04.03.2016
Digi Optim Nelimitat

#2004
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.139
  • Înscris: 04.10.2005

 yblu, pe 11 martie 2024 - 10:10, a scris:


Raspunsul este....depinde de vendorul de pe site.Asa ca va trebui sa afli ce vendor este in zona ta de interes:
Lipsa de limitare pe UL si limitare pe DL este pe Nokia
Lipsa de limitare UL/DL este pe Ericsson
Chiar si asa nu poti fi 100% sigur ca este peste tot acea limitare/lipsa ei mai ales ca, oficial, nu s-a anuntat nimic pe aceasta tema.

Acel trafic 5G este de fapt 3G. Daca vei ajunge prin Bucuresti/la metrou si vei face trafic pe 3G iti va aparea la 5G.S-a jucat cineva cu G-uri....
Oricum traficul vine din core spre gnodeB iar, in functie de ce este setat acolo, se ia decizia daca se trimite tot prin 5G si/sau 4G. Nu intervine core-ul in treaba asta. Exista mecanisme/feature-uri prin care se poate determina aceasta impartire, insa imi vine destul de greu a crede ca Digi a investit in asa ceva.


In trecut daca iti trebuia mai mult trafic de net treceai o treapta mai sus spre DON.Mai lua si Digi ceva(perfect normal).
Practic prin implementarea actuala Digi se faulteaza intrucat utilizatorii care vorbesc putin la telefon nu au de ce sa mai plateasca DON.
Atat ca nu prea stie lumea aceste detalii, iar numarul celor care intra pe aici sa afle unele artifici este scazut in raport cu totalul clientilor/potentialilor clienti.
Vab fi folosit in Caras- Moldova nouă.

#2005
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 19.378
  • Înscris: 08.12.2008

Vizualizare mesajyblu, pe 11 martie 2024 - 10:10, a scris:

In trecut daca iti trebuia mai mult trafic de net treceai o treapta mai sus spre DON.Mai lua si Digi ceva(perfect normal).
Practic prin implementarea actuala Digi se faulteaza intrucat utilizatorii care vorbesc putin la telefon nu au de ce sa mai plateasca DON.
Atat ca nu prea stie lumea aceste detalii, iar numarul celor care intra pe aici sa afle unele artifici este scazut in raport cu totalul clientilor/potentialilor clienti.
nur ar strica nici daca ar oferi si un don la 15-20e cu net nelimitat si multisim+esim

#2006
yblu

yblu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.653
  • Înscris: 30.08.2006

View Postkhristian78, on 11 martie 2024 - 20:39, said:

Vab fi folosit in Caras- Moldova nouă.
Zona Nokia.....
Tu stabilesti acum ce/cum/care merita(daca merita).

View Postcarmenclara1, on 12 martie 2024 - 13:16, said:

nur ar strica nici daca ar oferi si un don la 15-20e cu net nelimitat si multisim+esim
Intr-adevar....oferta lor este ramasa in urma.
De cealalta parte nelimitat la 15-20E cand unii vand la 5-6E(fara restrictii)....chiar ar fi o lovitura extrem de dura! Dar sa vedem ce vor oferi!

Editat de yblu, 12 martie 2024 - 18:58.


#2007
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.535
  • Înscris: 30.03.2005
B38+B38, liber că pasărea cerului.

Editat de KENSINGTON, 16 martie 2024 - 09:11.


#2008
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.798
  • Înscris: 21.03.2005

 carmenclara1, pe 12 martie 2024 - 13:16, a scris:


nur ar strica nici daca ar oferi si un don la 15-20e cu net nelimitat si multisim+esim
Pai nu exista oferte pe piata de la alti operatori?

#2009
Egyptian

Egyptian

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 615
  • Înscris: 12.12.2023
Si daca ar oferi si Digi, unde este problema? Vrei sa ramana pe veci cu abonamente ieftine cu doar 50/100GB? Ar putea sa ofere unul un pic mai scump dar sa fie nelimitat pe bune, la cat de bine o duce reteaua peste tot nu ar strica niste trafic nelimitat, mai repede as prefera asta decat Number Share sau Carrier Bundle.

#2010
attis21

attis21

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 839
  • Înscris: 01.12.2014
Combinația B1+B7+B38 de câteva zile nu mai intră! pe siteurile care începe cu 2 poate a terminat licența!? (SM Carei)

#2011
DUALHD

DUALHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.409
  • Înscris: 01.10.2015

View Postattis21, on 17 martie 2024 - 13:19, said:

Combinația B1+B7+B38 de câteva zile nu mai intră! pe siteurile care începe cu 2 poate a terminat licența!? (SM Carei)
Nici nu cred că a intrat vreodată pe enb 2xyzabcd că acolo B38 e separat. In unele cazuri chiar alt vendor.. Nu cred că ai avut vreodată 3ca pe site-uri sparte..

#2012
attis21

attis21

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 839
  • Înscris: 01.12.2014

 DUALHD, on 17 martie 2024 - 13:50, said:


Nici nu cred că a intrat vreodată pe enb 2xyzabcd că acolo B38 e separat. In unele cazuri chiar alt vendor.. Nu cred că ai avut vreodată 3ca pe site-uri sparte..  
Crede-mă că n-am halucinant

#2013
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.535
  • Înscris: 30.03.2005
Confirm, este (sau cel puțin a fost) și pe 2x (exemplu pe 202115).

Editat de KENSINGTON, 17 martie 2024 - 15:30.


#2014
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 19.378
  • Înscris: 08.12.2008

Vizualizare mesajMELODY, pe 16 martie 2024 - 14:26, a scris:

Pai nu exista oferte pe piata de la alti operatori?
irrelevant.

#2015
DUALHD

DUALHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.409
  • Înscris: 01.10.2015
La 1h diferență.. Nu înțeleg de ce se poate schimba ordinea ierarhiei benzilor.. În principiu pe zi B1 e șef, și acolo era de fapt 1+7+38, doar că nu mai făceam trafic.
1h mai târziu trece B7 șef și evident 3CA nu mai e posibil pe telefonul meu și rămânem 7+1. Același enB

Bonus, um 38c rar..

Editat de DUALHD, 20 martie 2024 - 11:22.


#2016
DUALHD

DUALHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.409
  • Înscris: 01.10.2015
În seara asta am plecat de acasă, fost în 38c până la ieșirea din HD spre Deva, unde a trecut pe B1.. Vedem când vin înapoi ce face. Când am ieșit din rază, a dezagregat B38.. Adăugat B1 adică 38+1 și pe urmă făcut 1 pcell și mai adăugat câteva secunde 38 până când semnalul era deja - 121 la 38 și ceaules..

Editat de DUALHD, 20 martie 2024 - 20:20.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate