Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inlocuire hdd cu ssd

Multe fisiere apar ca protejate c...

Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...
 Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone
 Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...
 Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara
 

Samsung S8 - discutii generale

* * * * * 14 votes
  • Please log in to reply
15768 replies to this topic

#15715
slavyk

slavyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 18.04.2006
Corect!
Poți testa "earpiece" adică difuzorul folosit în convorbirile cu telefonul la ureche din meniul de test introducînd * # 0 * # de pe tastatură. După ce apare meniul de test ai acolo "receiver" și "low frecvency" care exact asta fac: verifică "casca".
Eu am aceași problemă se de pare că este problemă de operator sau software; testele sunt OK.

#15716
slavyk

slavyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 18.04.2006
Soluții:
https://eu.community...p/396080#M13627

#15717
rominika

rominika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 15.12.2004

View Postbastian_no1, on 11 octombrie 2020 - 00:37, said:


Te referi la earpiece (casca), difuzorul (speker) e in partea de jos a tel
Gresesti ca si cei mai sus, cu speaker cleaner care nu te ajuta cu nimic, e speaker nu earpiece cleaner !!!
O mare confuzie

Eu i-am oferit o solutie pe care am aplicato cu succes, din fericire, la telefonul meu. Referitor la earpiece (casca) sper ca stii ca este un difuzor nu altceva si daca ai fii curios sa testezi aplicatia vei avea surpriza sa vezi ca actioneaza chiar asupra difuzorului de la earpiece.

#15718
slavyk

slavyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 18.04.2006
Rezolvat!
Cîteva picături alcool izopropilic sau etilic 90°, un bețișor cu vată ca în clip:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zvDHpiEgeIs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by slavyk, 11 October 2020 - 19:19.


#15719
bastian_no1

bastian_no1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 01.11.2010

View Postrominika, on 11 octombrie 2020 - 08:41, said:

Eu i-am oferit o solutie pe care am aplicato cu succes, din fericire, la telefonul meu. Referitor la earpiece (casca) sper ca stii ca este un difuzor nu altceva si daca ai fii curios sa testezi aplicatia vei avea surpriza sa vezi ca actioneaza chiar asupra difuzorului de la earpiece.

Mai intai invata sa vorbesti corect cu mine si dupa invata termenii corect !
Am testat din curiozitate Speaker Cleaner cea cu 1 mil de descarcari pe 2 telefoane diferite si nu e cum ai spus tu, are efect DOAR asupra SPEAKERULUI (cel de jos) !
Deasupra "difuzorului" de la earpiece cum ii spui tu e rama, atat !

#15720
huawei84

huawei84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 27.10.2012
Salutare colegi,
Cum ati rezolvat cu consumul bateriei din cauza Google Play Service? De ceva timp imi da batai de cap, e pe primul loc la aplicatii care consuma cel mai mult din baterie. Nu am sincronizari active   aplicatia este updatata la zi, locatia este off, ceva sfaturi sau rezolvari? Multumesc

#15721
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,763
  • Înscris: 23.05.2013
Vezi sa ai cea mai noua versiune de Play Services - A fost o problema cu unele versiuni in sensul asta recent.
Poti sa le stergi Cache Data din Play Services, eventual la telefon un Clear Cache din Boot Menu.

#15722
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
De ce un card micro-sd de 512gb iti arata in tel. doar 466 gb? Unde-i restul? Posted Image

#15723
slavyk

slavyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 18.04.2006
E normal.
explicații aici:
https://us.community...e-9/td-p/405937

#15724
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
..... incepe sa crape...
mai are putin si face 3 ani si... incepe sa crape.
butonul de power a inceput sa joace si sa iese din el, se rezolva cu o husa...
ecranul are bleeding grav sau cum s-o numi, cand il apuca se vede incetosat pe el. aici nu stiu care e faza, l-am tinut mereu cu filtrul albastru activ, acum l-am dat pe normal cand am vazut ca il apuca pandaliile.
bateria are 1 an de cand am schimbat-o si deja e cam praf dupa standardele mele, adica abia daca mai duce 3 ore de sot si 16-17 de standby
optiuni ?!
scapat repede de el sau tinut pana cand crapa de tot, adica sa mai bag niste bani in el in viitor.
cam slaba calitatea la cat a costat.
oare astea noi tot asa or fi ?
se uzeaza dupa 1-2 ani ?
la 10+ nu a tinut incarcatorul nici macar un an, in 7 luni a fost gata.
Altfel... pixel 5 arata interesant rau de tot fara sticla pe spate !

#15725
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,422
  • Înscris: 03.03.2016
Cat ar costa înlocuire casca la ESD? , pe site nu găsesc, se aude încet și nu e de la software

#15726
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
70-80 lei pe la gsm-uri, preturi din online, poate si fi mai ieftin  ..

la Esd probabil 100-120.

caci piesa este aceeasi, chinezeasca !

#15727
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Hello all, nu am mai fost demult pe Topicul acesta dar revin cu o intrebare . S8-ul meu are deja peste 3 ani inca merge impecabil , fara nici un crash sau probleme de baterie , chestia este ca inca am pe el Android Oreo 8.0, de aici si intrebarea mea, in curand o sa-l scot la pensie ca telefon de rezerva sau poate chiar il vand , merita sa pun pe el Android 9 , cum se comporta cu 9 , intreb asta pe ce-i care au facut trecerea de la 8 la 9 .
In afara de chestille de design,security pach mai nou etc... ma intereseaza ca si functionalitate , merge mai fluid mai rapid, merita upgradeul de soft, sunt ceva probleme etc... ?

#15728
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,713
  • Înscris: 29.03.2010
Strict din punct de vedere al bateriei e recomandat să rămâi pe 8

#15729
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Merge bine, nu am vazut diferente fata de 7, caci da, eu aveam 7-le pe el.
Bateria am schimbat-o dupa 2 ani asa ca nu stiu ce impact are asupra ei.
Unii zic sa ii faci resetare generala.
Fa-i update si pune-l la vanzare , nu are sens sa il tii de becup !

#15730
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Pai am de backup un J5 2015 , mai bine il vand pe ala, S8-ul arata impecabil si inca merge bine a fost telefonul sotiei , l-am avut de nou si a fost 2800 ron pe vremea aia, bateria tine cam 1 zi jumatate la modul ei de folosire conectat si la un smartwatch  nonstop, inca se misca binisor dar eu de pe un S10 la S8 simt diferenta de viteza si procesare.
Oricum o sa-i dau o resetare generala(prima ca decand il am nu l-am resetat niciodata  si vad dupaia . Mersi de info.

#15731
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,763
  • Înscris: 23.05.2013
Daca ai sau iti iei alt telefon, updateaza-l la ultima versiune, da-i reset si vinde-l. Maia les ca e impecabil cum spui.

N-are sens sa il pastrezi daca nu ai nevoie de el ca pierzi bani inutil tinandu-l in sertar, si peste un an nu o sa iei nici macar atat pe el.

#15732
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View Postd4m4g3, on 04 decembrie 2020 - 16:55, said:

Daca ai sau iti iei alt telefon, updateaza-l la ultima versiune, da-i reset si vinde-l. Maia les ca e impecabil cum spui.

N-are sens sa il pastrezi daca nu ai nevoie de el ca pierzi bani inutil tinandu-l in sertar, si peste un an nu o sa iei nici macar atat pe el.
Pai si cat mai iau pe un S8 Arctic Silver, nu l-as da  nici de pomana

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate