Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 

player minimized-->tv full screen+sub

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
euu79us

euu79us

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 28.04.2003
Salut!

Cand rulez un film (playerul minimalizat) pe tv se vede full dar fara subtitrare.
Cum fac sa-mi apara si subtitrarea (pe monitor se vede).

Placa video e un ati radeon 9000 si la overlay am setat modul theater cu same as source video.
Ca player folosesc bsplay. Ce setari trebuie facute la bsplay si la placa video?

Dau o bere ca am inebunit cat am ametit setarile acolo si subtitrarea nu vrea sa apara! Pe mine ma intereseaza neaparat ca playerul sa fie minimalizat ca sa pot lucra pe calculator si pe tv sa ruleze filmul cu subtitrare.

#2
adipa

adipa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 01.04.2004
pt subtitrare eu am folosit vobsub si aparea foarte frumos pe tv-out.
incearca asa si spune-ne cum a mers.

#3
euu79us

euu79us

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 28.04.2003
In menul subtitles de la Bsplay am bifat enable vosub support. Acum se vade subtitrarea pe tv dar nu la toate filmele (la cele care se vade apare si o sagetica verde in task bar). Ce fac cu filme la care nu apare?
Mai trebuie instalat ceva?

#4
PIGULIGU

PIGULIGU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 17.11.2003

View Posteuu79us, on Feb 8 2006, 20:45, said:

In menul subtitles de la Bsplay am bifat enable vosub support. Acum se vade subtitrarea pe tv dar nu la toate filmele (la cele care se vade apare si o sagetica verde in task bar). Ce fac cu filme la care nu apare?
Mai trebuie instalat ceva?
Nu mai trebuie instalat nimic,trebuia doar sa indeplinesti conditia (prin redenumirea unuia din fisiere filmul sau subtitrarea) ca si subtitrarea si filmul sa aiba aceiasi denumire (normal cu extensie diferita) si sa fie in acelasi director de preferat ( nu neaparat).
Vezi si ultimul post al meu de aici poate iti este util la directvobsub :Vobsub

Edited by PIGULIGU, 09 February 2006 - 09:04.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate