Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfc scannow blocat la 99 la suta

hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...

Hidrofor defect arunca apa inapoi...
 Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?

Valeriu Nicolae
 Exista vreun dezavantaj la constr...

Senzori de miscare ce nu aprind l...

Problema martori semnalizare dire...

Senzori de miscare cu lampi ce se...
 Samsung soundbar

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi

Recomandare laptop cu specificati...
 

Problema windows 10

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
danielscofield

danielscofield

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.10.2016
Nu-mi mai intrat in windows dar imi apare meniul de logare , dupa ce se incarca imi apare encranul negru si se vede doar cursul si imi merge task managerul unde nu este niciun proces pe procesor .

Laptopul este asus i7 8 gb rami , mai am inca o problema cu dungi verzi pe ecran atunci cand il misc , sa fie de la ecran sau de la banda dintre display si placa de retea?

A treia problema este ca de la un timp touch padul pentru scroll nu mai functiona .



Principala problema este windows 10 , de pe un alt laptop am incercat sa bootez pe un stick windows 10 cu programul microsoft pentru windows dar nu-mi vede niciun stick . Oare de ce?

Multumesc o seara faina .

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,870
  • Înscris: 07.06.2014
Posted Image  n-am inteles mare lucru dar sa facem o incercare.

1. explica mai clar

2. ce model de asus? dispaly-ul nu se leaga de placa de retea, ci de cea de baza. in placa de retea este cablul de internet.

3. ai driverele instalate?

ca si idee generala, trage adanc aer in pipept si fii mai coerent in explicatii, ca nu se intelege nimic din ce explici. iar sfaturile .... vor intarzia cu mult sa apara.

#3
Cojocel

Cojocel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 18.03.2009
1. Din Task Manager, da pe File > Run new task> scrii "Explorer" si dai Enter. Vezi ce zice.
2. Posibil sa fie banda. Asta ar fi cel mai fericit caz.
3. Daca touchpad-ul nu iti mai functioneaza doar pe partea de scroll, e din cauza update-urilor de drivere pe care le face Windows. Device Manager > Mice and bla bla > dublu click pe device-ul tau > Driver > Roll back driver.
4. Nu vorbim aceeasi limba.

#4
danielscofield

danielscofield

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.10.2016
E un model Asus kv75m din 2012 , deci deschid laptop si se incarca windowsul pana la meniul unde la loghez cu contul de utilizator windows pana aici totul este bine , dupa ce bag parola la contul de utilizator windows se incarca putin si imi apare doar ecranul negru si doar cursorul totusi e ciudat ca atunci cand apas deleta alt ctrl imi apare meniul de task manager si la processes cu 0 % procese  https://s15.postimg....1029_213939.jpg .

De pe un al laptop care functioneaza vreau sa bootez windows pe usb ca sa reinstalez windows pe laptopul cu probleme , am luat un program de pe microsoft care buteaza automat pe stick usb dar din pacate am incercat de mai multe ori si nu-mi vede stickul .

De ce nu-mi vede stickul?

Ce as putea sa fac in situatia asta?
Care ar putea fi problema?

 Cojocel, on 29 octombrie 2016 - 21:44, said:

1. Din Task Manager, da pe File > Run new task> scrii "Explorer" si dai Enter. Vezi ce zice.
2. Posibil sa fie banda. Asta ar fi cel mai fericit caz.
3. Daca touchpad-ul nu iti mai functioneaza doar pe partea de scroll, e din cauza update-urilor de drivere pe care le face Windows. Device Manager > Mice and bla bla > dublu click pe device-ul tau > Driver > Roll back driver.
4. Nu vorbim aceeasi limba.


Imi da , The application was unable to start correctly (0xc0000018)

Cred ca s-au sters niste fisiere din windows , am incercat un program sa-l deschid din run new task ( utorent ) a mers dar google chorme nu a merg . Foarte ciudat

Update , practic nu mai acceseaza explorer. Ce pot face in situatia asta?

Edited by danielscofield, 29 October 2016 - 22:09.


#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,870
  • Înscris: 07.06.2014
acel 0% inseamna ca procesorul nu se ocupa de acele procese, ori e intr-un procent prea mic pt a arata ceva, nu ca nu exista procese.

dar ai macar iconitele pe desktop? alea iti apar? inainte aveai un wallpaper?

ai incercat sa instalezi de pe un dvd? ai incercat sa intri in safe mode si sa vezi daca acolo functioneaza? ai incercat sa dai un sfc /scannow?

in afara de topic, ce ai incercat sa faci mai concret?

#6
easycoder

easycoder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 07.05.2007
reinstaleaza windows sau incearca la boot sa intri in maintenance (f8 parca) -> repair windows now .
roaga o cunostinta care se pricepe cat de cat sa te ajute daca nu te descurci si fi atentent la ce/cum face ;)
ii "furi meseria cum se zice"

#7
danielscofield

danielscofield

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.10.2016
Si-a revenit dintr-o data . Cred ca e de la hardul ssd , are fisiere pe care nu le mai poate citi . L-am lovit din greseala nu foarte tare in locul unde este hardul sdd , stiu ca sunt foarte sensibile . Se pare ca o sa fac o gaura in buget de cate sute de lei :(

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate