Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Camping Franta - Chamonix
 Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III
 Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 

Problema in Windows 10! Problema cu Inchiderea PC-ului!

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
danibuzz77

danibuzz77

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.06.2016
Va rog sa ma ajutati!
Mi-am facut de curand upgrade la Windows 10, si totul a mers bine la inceput!
Dupa un timp a apurut o problema. Atunci cand dau click pe "Shut Down" ca sa inchid calculatorul, acesta ramane blocat pe un ecran negru! Deci acesta se inchide dar tot se aude un zgomot de la cooler, si se vad luminile aprinse de la tastatura! Am un Laptop Dell Latitude E5420!

Va rog sa raspundeti cat mai repede posibil! Ma chinui de cateva zile sa rezolv aceasta problema!

Edited by eiffel, 09 June 2016 - 19:54.
Suntem pe un forum. Fara email. Oricum ai fi regretat ca l-ai postat.


#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,887
  • Înscris: 15.06.2004
Vezi in setarile de la Power Option sa nu fie setat defapt pe sleep...

#3
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,126
  • Înscris: 28.10.2006
Ia uite ce scrie AICI!
Laptop-ul nu este testat pentru Windows 10 si nu se garanteaza functionarea in parametri cu Windows 10.

#4
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Si la mine se intampla ocazional sa dureze Shut Down-ul pana la cateva minute cu ecran negru, mai ales dupa instalarea anumitor update-uri. De regula se inchide in cateva secunde.
Ai incercat sa-l lasi mai multa vreme dupa Shut Down ca sa verifici daca se inchide sau l-ai inchis fortat?

Verifica sistemul de fisiere prin comanda "sfc /scannow" lansata ca administrator.

#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,710
  • Înscris: 01.01.2008
Update de driveri + update de bios daca e cazul.

#6
marius_yo21

marius_yo21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 28.09.2005
si eu am tot E5420, si NU recomand win10. Nu merge pe acest laptop. Dupa cum spune si pe site-ul Dell. Deci...windows 7, e cel mai ok din toate punctele de vedere

#7
TibJon

TibJon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 08.06.2016
Daca producatorul nu-ti garanteaza functionalitatea pe windows 10, n-ai decat un singur lucru de incercat.
Sa cauti manual drivere pentru compenentele din laptop de la producatorii lor, si sa faci o instalare pe curat, daca nu gasesti drivere, solutia este windows 8.1, care in momentul asta merge cel mai bine dintre toate produsele Microsoft.

#8
danibuzz77

danibuzz77

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.06.2016
Chestia este ca am mai avut win 10 64 bit inainte si mergea super bine (nici macar o singura problema).. dar un coleg de servici deal tatalui meu a instalat win 7 32 bit ... la stricat as putea spune deoarece acum numai am driverul de la microfonul integrat si de la camera web, si acum am win 10 pe 32 de bit (as putea spune ca la stricat :(((). am sa incerc sa fac acele setari pe care mi leati spus .. sper sa rezolv problema
.. multumesc

#9
marius_yo21

marius_yo21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 28.09.2005

 danibuzz77, on 12 iunie 2016 - 13:18, said:

Chestia este ca am mai avut win 10 64 bit inainte si mergea super bine (nici macar o singura problema).. dar un coleg de servici deal tatalui meu a instalat win 7 32 bit ... la stricat as putea spune deoarece acum numai am driverul de la microfonul integrat si de la camera web, si acum am win 10 pe 32 de bit (as putea spune ca la stricat Posted Image((). am sa incerc sa fac acele setari pe care mi leati spus .. sper sa rezolv problema
.. multumesc

cred ca aveai initial win 10 TH1, si cand ai pus a 2a oara ai pus TH2.
Cel putin eu asa am patit.....intial avusem th1 fara absolut nicio problema si cand am primit upgrade (mama lor de idioti cu update-ul ala fortat) la TH2 au inceput sa apara problemele, ptintre care si cea descrisa de tine. Se oprea se stingea si tot asa..........

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate