Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat
 Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...

Decizie dificila intre doua model...
 Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...
 Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)

Prescriere datorii parinti decedati
 

cabana izolata -singur cuc

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Cauta in Victoria . Combinatul Viromet ( pe vremea cand functiona ) a facut cate o cabana ,aferenta cate unui baraj, pe fiecare curs de apa care se varsa din muntii Fagarasi , spre Transilvania. Cabanele nu sunt mari , sunt pe doua nivele toate , la parter exista o camera a barajistului si o bucatarie care este si living , la etaj 2-3 camere ,iar  in timpul saptamanii stau goale . Se inchiriaza . Majoritatea sunt pe cursurile superioare ale apelor , fiind ultimele constructii spre munte . Toaleta , apa curenta , caldura ( daca este cazul ) si un sunet de exceptie al apei care trece de baraj . Este ca un balsam pentru nervi . Cateodata mergeam acolo si nu puteam sa ma trezesc din cauza zgomotului apei. Deschideam ochii , dar eram intr-o stare de letargie si nu reuseam sa ma ridic din pat . Nici nu doream prea tare , de obicei nu eram singur in pat Posted Image ...si letargia se transforma in altceva . In dorinta de explorare a necunoscutului ...adica a necunoscutei , sa nu se interpreteze ! Ale tineretii valuri ! Acum nu mai am somn si nu as mai putea sa dorm atat nici daca mi-ar trece apa barajului prin urechi .

Edited by JurasikMan, 11 May 2016 - 22:19.


#38
meow91

meow91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 07.05.2016

 JurasikMan, on 11 mai 2016 - 22:19, said:

Cauta in Victoria . Combinatul Viromet ( pe vremea cand functiona ) a facut cate o cabana ,aferenta cate unui baraj, pe fiecare curs de apa care se varsa din muntii Fagarasi , spre Transilvania. Cabanele nu sunt mari , sunt pe doua nivele toate , la parter exista o camera a barajistului si o bucatarie care este si living , la etaj 2-3 camere ,iar  in timpul saptamanii stau goale . Se inchiriaza . Majoritatea sunt pe cursurile superioare ale apelor , fiind ultimele constructii spre munte . Toaleta , apa curenta , caldura ( daca este cazul ) si un sunet de exceptie al apei care trece de baraj . Este ca un balsam pentru nervi . Cateodata mergeam acolo si nu puteam sa ma trezesc din cauza zgomotului apei. Deschideam ochii , dar eram intr-o stare de letargie si nu reuseam sa ma ridic din pat . Nici nu doream prea tare , de obicei nu eram singur in pat Posted Image ...si letargia se transforma in altceva . In dorinta de explorare a necunoscutului ...adica a necunoscutei , sa nu se interpreteze ! Ale tineretii valuri ! Acum nu mai am somn si nu as mai putea sa dorm atat nici daca mi-ar trece apa barajului prin urechi .

Mie imi place sunetul ploii:))..cand tuna si fulgera si da o ploaie zdravana. Dorm asa de bine..pff..inteleg perfect ce zici:P

#39
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Pensiunea Riana din Fundata (zona Bran-Moieciu)dar iti trebuie masina de teren. Peisajul e fabulos. E foarte izolat, exact cum vrei.

Edited by Freddy12, 12 May 2016 - 00:19.


#40
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,319
  • Înscris: 07.11.2006

 meow91, on 11 mai 2016 - 18:16, said:


Prietene, astea sunt pensiuni- caut o cabana- un pat, poate un semnineu sau o soba, o masa, electricitate (un generator)...plm, strictul necesar. Pentru o singura persoana 3-4 zile.

Aproape de tine,pe traseul de creasta in Fagaras exista refugii alpine din care poti alege..Acolo vei fi mai mult decat singur.Vei fi unic.
Conditiile sunt ...rudimentare,dar solitudinea iti va fi asigurata.

http://www.montaniar...-sa-le-cunosti/

#41
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
Stai acasa.

#42
Fayre

Fayre

    dama-de-trefla

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 03.04.2016

 meow91, on 11 mai 2016 - 17:53, said:

As dori sa gasesc o cabana intr-un loc izolat, o singura camera, pentru 3-4 zile maxim. Ma intereseaza si pretul. Am nevoie de o cabana sa stau singur o perioada, "sa evadez" pentru un scurt timp:). As prefera sa am utilitati la dispozitie, dar nu neaparat.- Cel mai mult ma intereseaza sa fiu complet singur

stai cuminte pe banca intr-un parc, 1-2 ore la ceas de seara, si o sa-ti treaca!

 JurasikMan, on 11 mai 2016 - 22:19, said:

Cauta in Victoria . Combinatul Viromet ( pe vremea cand functiona ) a facut cate o cabana ,aferenta cate unui baraj, pe fiecare curs de apa care se varsa din muntii Fagarasi , spre Transilvania. Cabanele nu sunt mari , sunt pe doua nivele toate , la parter exista o camera a barajistului si o bucatarie care este si living , la etaj 2-3 camere ,iar  in timpul saptamanii stau goale . Se inchiriaza . Majoritatea sunt pe cursurile superioare ale apelor , fiind ultimele constructii spre munte . Toaleta , apa curenta , caldura ( daca este cazul ) si un sunet de exceptie al apei care trece de baraj . Este ca un balsam pentru nervi . Cateodata mergeam acolo si nu puteam sa ma trezesc din cauza zgomotului apei. Deschideam ochii , dar eram intr-o stare de letargie si nu reuseam sa ma ridic din pat . Nici nu doream prea tare , de obicei nu eram singur in pat Posted Image ...si letargia se transforma in altceva . In dorinta de explorare a necunoscutului ...adica a necunoscutei , sa nu se interpreteze ! Ale tineretii valuri ! Acum nu mai am somn si nu as mai putea sa dorm atat nici daca mi-ar trece apa barajului prin urechi .

omului i s-a facut de duca si tu-i sugerezi credit la banca?

 adisz, on 12 mai 2016 - 08:33, said:


Aproape de tine,pe traseul de creasta in Fagaras exista refugii alpine din care poti alege..Acolo vei fi mai mult decat singur.Vei fi unic.
Conditiile sunt ...rudimentare,dar solitudinea iti va fi asigurata.


decat in refugii mai bine cu cortul. Put foarte urat!

#43
meow91

meow91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 07.05.2016
Va multumesc pentru raspunsuri:)..In final,cred ca am sa-mi construiesc o cabanuta :)..cel mai indicat- nu gasesc nimic care sa-mi placa

#44
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 meow91, on 11 mai 2016 - 17:53, said:

As dori sa gasesc o cabana intr-un loc izolat, o singura camera, pentru 3-4 zile maxim. Ma intereseaza si pretul. Am nevoie de o cabana sa stau singur o perioada, "sa evadez" pentru un scurt timp:). As prefera sa am utilitati la dispozitie, dar nu neaparat.- Cel mai mult ma intereseaza sa fiu complet singur
Cazeaza-te la statia meteo din varful Ţarcu-dar sa nu cobori prin caldare in blugi si adidasi,ca te mai gasesc doar arheologii

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate