Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parchet care se lasa

feedback-ul detinatorilor MG HS?

Rezistența jacuzzi gonflabil

Hai sa compunem o manea pentru tr...
 Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato
 Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1

Ce benzinarie vinde motorina euro...
 Telefonul raspunde la apeluri in ...

Cum se foloseste zoom motorizat?

Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!
 

setari internet pentru prepaid.

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
radinel

radinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 18.09.2014
salut. mentionam intr-un topic anterior ca as vrea sa trec la rcs pentru internetul mobil. dar nu ma descurc cu setarile ( am cumparat un prepay pentru a testa semnalul, dupa ce mi-am deblocat telefonul- note 3 rootat). la nume trebuie scris Digi Internet sau altceva? mi-a spus ceva tanti aia de la casa, dar sincer, ma uitam mai mult la bulanele ei...
sper deci ca ma veti ajuta cu configuratul. in afara nume- pe care nu-l nimeresc si apn-internet, nu mai trebuie sigur nimic? trebuie doar restartat,banuiesc, ca sa aiba efect.
multumesc

#2
andrei76

andrei76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.04.2007
In sectiunea “Mobile Networks” accesati “Access Point Names”. In cazul in care nu aveti in lista niciun APN, selectati “New APN” si introduceti urmatoarele date:
Name: DIGI.Mobil
APN: internet  (prepaid – ptr cartele preplatite)
MCC: 226
MNC: 05
Authentification type: PAP
APN Protocol: IPv4
APN Roaming Protocol: IPv4
Toate celelalte raman “Not set”. Click pe save si verificati conexiunea.

#3
radinel

radinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 18.09.2014

 andrei76, on 22 aprilie 2016 - 17:52, said:

In sectiunea “Mobile Networks” accesati “Access Point Names”. In cazul in care nu aveti in lista niciun APN, selectati “New APN” si introduceti urmatoarele date:
Name: DIGI.Mobil
APN: internet  (prepaid – ptr cartele preplatite)
MCC: 226
MNC: 05
Authentification type: PAP
APN Protocol: IPv4
APN Roaming Protocol: IPv4
Toate celelalte raman “Not set”. Click pe save si verificati conexiunea.
multumesc mult, Andrei. a mers,dupa restart. eu bagam diverse combinatii cu prepay la nume,nu la apn. si nu prepaid,ci prepay, deci n-aveam nici o sansa. rcs ar trebui sa angajeze vanzatoare mai neatractive.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate