Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie

Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...
 Am primit credit in avans desi op...

3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle
 o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?
 Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...
 

Telekom România - acoperire și extindere infrastructura FTTH.

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
5887 replies to this topic

#4159
BogdanManuel

BogdanManuel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 24.05.2016
dic_star79,

in dolj ce planuri sunt??

#4160
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,603
  • Înscris: 09.01.2008

View PostManYacXX, on 23 octombrie 2017 - 15:19, said:


Din Vaslui care ar fi? Multumesc.
SIMILA, MUNTENII DE SUS, SATU NOU.

View PostBogdanManuel, on 23 octombrie 2017 - 22:57, said:

dic_star79,

in dolj ce planuri sunt??
Doar CARCEA, care intre timp reteaua FTTH a devenit activa.

View PostGotyc, on 23 octombrie 2017 - 08:26, said:

@dic_star79 , la Telekom merge fibra pe langa calea ferata? Ca la Targu Frumos spre Pascani au facut santuri de 30-40cm dar nu scria nimic pe oamenii aia...
In zonele unde nu avem infrastructura (stalpi TELEKOM sau de la operatorii de distributie a energiei), tronsonul de fibra este tras si in subteran.

#4161
simplul

simplul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 24.01.2007
Din ce raspunsuri vad ca dai pe aici, sa inteleg ca strategia Telekom-ului e sa acopere cu fibra doar zonele unde nu exista concurenta? Mie mi se pare absurd ca de peste 3 ani de cand sunt abonat T sa am fibra la o scara distanta si sa nu se poata face nimic si aici vorbim de Bucuresti.

#4162
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Insistă, și cazul meu a fost similar.

#4163
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,603
  • Înscris: 09.01.2008

View Postsimplul, on 24 octombrie 2017 - 08:24, said:

Din ce raspunsuri vad ca dai pe aici, sa inteleg ca strategia Telekom-ului e sa acopere cu fibra doar zonele unde nu exista concurenta? Mie mi se pare absurd ca de peste 3 ani de cand sunt abonat T sa am fibra la o scara distanta si sa nu se poata face nimic si aici vorbim de Bucuresti.
Am vazut ca se mai lucreaza si in Bucuresti, momentan in cartier Tei.

#4164
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,802
  • Înscris: 25.07.2004
La studenti :D

#4165
XeNonX89

XeNonX89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2015

View Postsimplul, on 24 octombrie 2017 - 08:24, said:

Din ce raspunsuri vad ca dai pe aici, sa inteleg ca strategia Telekom-ului e sa acopere cu fibra doar zonele unde nu exista concurenta? Mie mi se pare absurd ca de peste 3 ani de cand sunt abonat T sa am fibra la o scara distanta si sa nu se poata face nimic si aici vorbim de Bucuresti.
Prietene gandesti si nu prea,defapt mai mult "nu prea".Si sa iti explic de ce:
Tu ai duce fibra intr'o localitate unde exista RDS,daca ai fi sef la telekom?cred ca nu.Multi romani au inca analogic si televizor cu tub ce nu vad nicio diferenta intre hd si sd ,internet de 20 mega si ala de 500,pentru ca pur si simplu nu le pasa.
Cei care au internet le este de ajuns sa descarce un film de 700 de mega,odata la luna .De ce m'as duce cu fibra intr-o localitate plina cu rds la tv cu 29 de lei (sau cat mai costa la rds) si sa le bag eu pe gat tv cu 45 sau oricum mai scump decat rds  ,dar am mai multe canale hd.ha ha,iti arunca pliantul ochi 90% din cetateni.
Pana sa iti dai cu parerea incearca sa te pui si in situatia lor.
Nu mai bine ma duc in localitati unde nu exista concurenta,imi pot exercita muuult si bine preturile care le vreau eu fara sa existe in vocabularul clientului 'retentie' ,asta ptr ca nu are unde sa se duca.Intelegi prietene cum sta treaba ?

#4166
simplul

simplul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 24.01.2007
Prietene, inteleg si logica ta la fel ca logica lor, doar ca nu pot sa fiu de acord cu ea. Nu ai cum sa supravietuiesti fara orasele mari. As fi curios, daca @dic_star79 poate sa spuna, cati abonati au castigat in localitatile astea mici.

#4167
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,603
  • Înscris: 09.01.2008
Unde este AKTA, avem o penetrare in jur 60-70 % , dar sunt mai multi factori care influenteaza vanzarea in anumite localitati. Automat ca acolo unde sunt 3 companii cu greu faci vanzare.

#4168
stanici

stanici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 10.10.2009
Sper sa ajunga TELEKOM cu fibra optica si in Mihai Bravu Judetul Giurgiu,momentan avem doar AKTA.

#4169
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,373
  • Înscris: 01.09.2012
La mine n.au mai miscat nimic ?
La inceputul lunii ma duc sa.mi bag fibra de la firma la care subt abinat nu mai stau

#4170
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,521
  • Înscris: 14.10.2008

View Postsimplul, on 24 octombrie 2017 - 08:24, said:

Din ce raspunsuri vad ca dai pe aici, sa inteleg ca strategia Telekom-ului e sa acopere cu fibra doar zonele unde nu exista concurenta? Mie mi se pare absurd ca de peste 3 ani de cand sunt abonat T sa am fibra la o scara distanta si sa nu se poata face nimic si aici vorbim de Bucuresti.
Cine te pune sa stai pe sarma cand ai fibra la alti operatori in oras? E de inteles daca e unicul net din localitate, dar la oras ai de unde alege, sarme, coaxiale si fibre, de toate.

#4171
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,603
  • Înscris: 09.01.2008

View PostAlex_23, on 24 octombrie 2017 - 17:13, said:

La mine n.au mai miscat nimic ?
La inceputul lunii ma duc sa.mi bag fibra de la firma la care subt abinat nu mai stau
Termen de finalizare luna Decembrie, am impresia ca au probleme cu avizele.

#4172
simplul

simplul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 24.01.2007

View PostNeaceasca85, on 25 octombrie 2017 - 01:22, said:

Cine te pune sa stai pe sarma cand ai fibra la alti operatori in oras? E de inteles daca e unicul net din localitate, dar la oras ai de unde alege, sarme, coaxiale si fibre, de toate.

Variante:
Ines - mult prea scump
UPC - am avut tot timpul probleme cu net-ul, plus ca ma suparau cei 6 Mega upload
Rds - grila infecta pe partea de TV
Telekom - cu toate ca am doar 40 Mb /8 Mb, net-ul e stabil si grila tv e aproape exact ce imi doresc. In plus m-am invatat asa de mult cu IPTV-ul, incat mi-ar fi greu acum fara.
As putea face combinatia net RDS cu tv de la Telekom, dar as plati mult mai mult si nu prea merita diferenta de bani, insa chiar daca pana acum sunt multumit de T, asta nu ma face sa nu pun presiune pe ei.

#4173
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View Postsimplul, on 25 octombrie 2017 - 09:02, said:


Rds - grila infecta pe partea de TV
Telekom - cu toate ca am doar 40 Mb /8 Mb, net-ul e stabil si grila tv e aproape exact ce imi doresc. In plus m-am invatat asa de mult cu IPTV-ul, incat mi-ar fi greu acum fara.

eu am tot :D si Digi si Focussat si Telekom/Dolce
Telekom e singurul care are toate meciurile UEFA si e ok :D

plus semnalul lor pe satelit e cel mai bun!

#4174
Heini47

Heini47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 12.11.2013
Bună ziua, vineri vin ăștia de la Telekom să pună fibră. Sper să nu am regrete că trec la ei. Net-ul de la UPC m-a rupt la ficat...ceva sugestii?

#4175
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Paté Ardealul, Essentiale Forte?

Nu ar trebui să fie probleme! Bucură-te de FTTH! Alții o tot așteaptă…

#4176
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,373
  • Înscris: 01.09.2012

View Postdic_star79, on 25 octombrie 2017 - 07:40, said:


Termen de finalizare luna Decembrie, am impresia ca au probleme cu avizele.
Asa imi spusese un prieten care lucreaza la Orange in oras ca in decembrie ar da drumu ca ar fi sunat aia a se intereseze ce preturi sunt la providerul local ca sa vina cu oferta ceva
Discutia am avut.o prin august

Edited by Alex_23, 25 October 2017 - 16:54.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate